anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kdl-40ex650 i problem z regulacją dźwięku na wyjściu optyvznym na soundbarze ht-ct60

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
nastrADAMusek
Nowicjusz

kdl-40ex650 i problem z regulacją dźwięku na wyjściu optyvznym na soundbarze ht-ct60

Witam, posiadam zeszłorocznego kdl-40ex650 do którego dokupiłem soundbara ht-ct60 urzdzenia są połączone domyślnie przez dostarczony z soundbarem przewód optyczny wszystko gra ale mam problem z regulacją dźwięku za pomocą pilota tv, mogę dźwięk regulować tylko za pomocą pilota od soundbara, próbowałem różnych ustawień w tv ale cały czas mam stały dźwięk na wyjściu optycznym tv,

moje pytanie, jak to wszystko ustawić ewentualnie podłączyć by móc regulować dźwięk za pomocą pilota? bo czhwilowo jestem troszeczkę zawiedziony że muszę to robić za pomocą micro pilota dostarczonego do soundbara

pozdrawiam

15 ODPOW. 15
Robert_Jan1999
Poszukiwacz

Jakiś czas temu też stanąłem przed wyborem soundbara do 50W809C. Rozważałem dwie opcje - Yamaha lub Sony.

Z powodu konieczności używania osobnego pilota (przy rewelacyjnych parametrach audio) opcja Yamaha została odrzucona. Przez domniemanie kompatybilności urządzeń wybór padł na Sony CT180. Teraz posiadam gorzej grający, niefunkcjonalny zestaw z dwoma pilotam. 

Wyniki testów:

- bluetooth - w sklepie zrobiłem testy połączenia z innymi urządzeniami, tylko nie z TV, błąd SB łączy się ze wszystki tylko nie z TV. Do głowy mi nie przyszło, że dedytowane urządzenie może nie działać.

BT w TV to też jakieś nieporozumienie ponieważ posiada niewielkie zastosowanie.

- analog słuchawkowe - kiepska jakość

- optical - następny kwiatek!! - TV posiada możliwość regulacji głośności, ale tylko z poziomu ustawień. To jest trwałe ustawienie. Totalne nie funkcjonalne. Niezrozumiałym jest dlaczego nie ma powiązanie tej funkcji z pilotem (przyciskami głośności), ponieważ technicznie jest możliwoś regulacji np.przyciski MUTE działa.

Opóźnienie dzwięku z powodów techniczny będzie i tego się nie uniknie.

Ponieważ przez dwa miesiące walczyłem z Philpsem o zwrot TV z powodu niezgodności rzeczy z umową (specyfikacją) i dało się  wymienić na "markowy"SONY, temat reklamacji SB już sobie odpóściłem.

Bogaty w doświadczenia z philipsem, napewno  otrzymałbym odpowiedź typu ".. przecież ogólnie działa i nie jest nigdzie napisane, że działa z TV SONY". Nie miałem już siły.

W ogólnie panującej tendencji łapania "leszczy" - dobra rada: Przy zakupie sprzętu należ wszystekie interesujące nas funkcje sprawdzić w sklepie przed zakupem, nie należy wierzyć w to co jest napisane, co mówi sprzedawca i nie należy niczego domniemywać.

 

 

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

byc moze trzeba bylo kupic model podlaczany przez hdmi arc, wtedy mozna jednym pilotem obługiwac....

Robert_Jan1999
Poszukiwacz

..być może, ale nie ma pewności :slight_smile:

Przedstawie kilka cytatów z oficjalnej strony produktu i filozofię łapania "leszczy"

https://www.sony.pl/electronics/listwy-glosnikowe/ht-ct180

 

Żegnajcie, kable

Łącze Bluetooth® i technologia NFC umożliwiają bezprzewodową, strumieniową transmisję muzyki z wybranych smartfonów i tabletów.

..brakuje drobnego słowa "tylko", które radykalnie zmienia rozumienie.

 

Dobrana para do telewizora Zmieścisz go pod ekranem

Głośnik pasuje wyglądem do telewizora, a jego przygotowanie do pracy nie sprawia najmniejszej trudności.

..g. prawda - SB zasłania odbiornik pilota w TV, jak poczytasz na foru to jednak sprawia, pasuje tylko wyglądem

 

Bezprzewodowa swoboda Płynna transmisja strumieniowa

Aby nawiązać połączenie Bluetooth®, wystarczy przyłożyć do głośnika współpracujący smartfon lub tablet z technologią NFC. Możliwe jest także ręczne parowanie urządzeń Bluetooth bez technologii NFC.

 

Trudo zarzucić nieprawdę. Jak zwykły konsument się w tym połapie i zrozumie? Jakie są podstawy do reklamacji?

Nie ma nigdzie informacji o ograniczeniach. Sprzedawca oczywiście jest na tyle kompetentny i powie "wszystko działa"

 

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

Rzeczywiście nie jest to takie jasne, dlatego albo warto porozmawiać ze Sprzedawcą w sklepie albo kupując potem w internecie zawsze można w ciągu 14dni zwrócić. Osobiście bez hdmi arc bym nie kupił sprzętu.

 

Cytat z innego sprzętu Sony

 

Łatwiejsze konfigurowanie zestawu dzięki łączu HDMI ARC

Łącze HDMI ARC (Audio Return Channel — zwrotny kanał audio) 
pozwala przesyłać do głośnika sygnał audio ze współpracujących
telewizorów — bez podłączania dodatkowego przewodu.
Dzięki temu głośnik może posłużyć do reprodukcji dźwięku
ze wszystkich urządzeń podłączonych do telewizora i zapewnić
lepsze wrażenia przy słuchaniu
Robert_Jan1999
Poszukiwacz

Wątek zmobilizował mnie do powrotu tematu :slight_smile:

Zrobiłem ponowne testy z wejściem audio. W specyfikacji SB dopatrzyłem się zapisu Analogowe wejście audio (z TV CEC)

Co to jest TV-CEC to wiem, ale o co chodzi z tym audio?

Ponowiłem próby- nie gra to tak jak na optyku. Głównie jest różnica w w efektach przestrzennych. Można tak ustawić TV żeby sterować głośność z jednego pilota, ale włączać i wyłączać trzeba z osobnych.

Wady: po wyłączeniu tylko TV są nie do przyjęcia szumy i co jest jeszcze gorsze to SB po kilkunastu minutach normalne pracy sam się wyłącza podczas odtwarzania. W SB jest wbudowana funkcj Stanby, ale według instrukcji powinna działać tylko w stanie bezczynności i tylko podczas pracy poprzez BT. Oczywiście próba jej wyłączenia zgodnie z instrukcją nie przynosi skutku

placzus
Poszukiwacz

Hej ... tak ogólnie do wszytkich.

 

Mogę dorzucić moje spostrzeżenie po 2 tyg używania SB Sony HT-CT180 + TV SONY 2016 (48WD650 smart ale bez Androida). Z moim TV moge połączyc SB na dwa sposoby:

1) jack stereo (analog)

2) złącze optyczne

 

nie mam niestety BT w TV więc ta teoretycznia możliwośc odpada 😞

 

Oba sposoby podłączenia (biorąc pod uwagę SONY+SONY) są niestety zaprojektowane.... hmmm ...nazwijmy to z brakiem szacunku do klienta ....

 

1) Jack; słaba jakość dzwieku (nawet przy dobrym  przewodzie - pozłącane końcówki); szumi; ogłonie gra lepiej niz w moim TV (tamm mam 2x5W), ale jednak dużo gorzej niz niz przez złącze optycznie. Dodatkowo trzeba osobno włączać-wyłączać SB i TV, nie ma auto on-off 😞 można regulowac głośność pilotem od TV (po zmianie ustawień) ale i tak zawsze trzeba podejśc do SB lub sięgnąć po jego pilota, zeby go odpalić lub zgasić, czyli jak włączysz TV z pilota a nie włączysz SB to nic nie usłyszysz. jak zostawisz SB ciagle włączony to szumi i zjada prąd. Nie ma opcji, żeby TV rozpoznawał czy SB jest włączony i w przypadku jak nie to puszczal dzwiek przez głośniki TV - to by było nawet i funkcjinalne rozwiązanie, jednak żeby namówic TV do zmiany czy wypuszcza dzwięk przez swoje głośniki czy zewnętrzne trzeba się sporo przekopać przez różnie ustawienia - nie zrobi sie tego szybko i od reki.

 

2) Optyk, jedwabista jakośc dzwięku; dla mnie bardzo ładnie gra, można pilotem od TV sobie sporo poustawiać, zaleznie od tego co słuchamy - np wydobyć dialogi itp. fajne rozwiązanie, można słuchac cicho ale zrozumiale - nie musi ryczeć jak na standartowych głosnikach TV. Niestety w tej opcji brak jest możliwości sterowania głosem pilotem od TV, można go tegulowac tylko pilotem od SB, czyli mamy dwa piloty w dwóch różnych końcach pokoju i biegamy i szukamy żeby sciszyć  ... żeby był smiesznej można TV wprowadzić w takie ustawienia, ze wskażnik głosnści od pilota TV się porusza, ale niestety niczego nie zmienia. Dzieciaki myślałey przez 2 dni, ze coś regulują, niestety regulacja poziomu głosności tylko z poziomu pilota SB.

 

Co do braku synchronizacji obrazu i dzwięku to zauważyłem to tylko raz, przeszło po resecie, później się nie powtórzyło - nie wiem czy nie jest to przypadłość złącza optycznego, na analogu nie zauwazyęłm takich problemów.

 

Z mojego punktu widzenia chyba nie będę używał tego SB to TV 😞

Z powodów wymienioncyh powyzej i też dlatego, że ten SB (wartośc ok. 800zł) dostałem gratis przy zakupie TV za 2 400zł i używam go głownie do słuhania muzyki po BT  - z komórki lub tabletu i w tej roli  - jako takie nowoczesne domowe mini audio BT sprawdza się rewelacyjnie.

 

Gdybym go kupił za 800zł i miał taką funkcjonalność to bym podobnie jak i Wy był lekko .... [a każdy już sobie dopowie jaki by był] 

 

Tyle w temacie z mojej strony.