anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kdl-40ex720 nagrywanie na dysk

kiler1500
Początkujący

Kdl-40ex720 nagrywanie na dysk

Witam mam dysk twardy 320GB 2.5" w obudowie.
I problem zaczyna sie tu po podlaczeniu pod tv nie wykrywa go.
Kino domowe Sony wykrywa dysk sformatowany na exFat.
Telewizor w wejsciu USB REC nie reaguje na ten dysk nie moge go zarejestrowac w TV probowalem format ex fat , fat 32 i Ntfs i RAW i zaden nie dziala robilem juz partyce o roznych pojemnosciach.
W instrukcji pisze minimum 32GB max 2tb.
W jaki sposob moge to podlaczyc ???

34 ODPOW. 34
profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Czasem, w rzadkich przypadkach, trafia się tak że po prostu TV nie chce współpracować z dyskiem. Skoro dysk działa na kinie to znaczy że jest sprawny. Możesz jeszcze sprawdzić TV pod kątek usterki podłączając zamiast dysku np pendrive'a. Jeśli go wykryje to będzie niestety tak jak napisałem w pierwszym zdaniu.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Sprawdź drugi port USB w telewizorze ( według danych technicznych powinny być dwa ), być może zadziała.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Być może dysk wymaga dodatkowego zasilania. Możesz sprawdzić czy działa port USB w telewizorze podłączając jakiegoś pendriva.
Rejestrowanie dysku robisz poprzez wejscie w "HOME", a następnie → "Ustawienia systemowe" → "Ustawienia nagrywania" → "Rejestrowanie dysku HDD"?

profile.country.pl_PL.title
StachP
Nowicjusz

Podłączę się z moimi pytaniami.

1. Mam KDL-46EX720 z podłączonym dyskiem 500GB. Wszystko działa OK z jednym ale... Nagrywanie na dysk, po pewnym czasie (kilkanaście - kilkadziesiąt minut) samoczynnie się przerywa. Trzeba ponownie włączyć nagrywanie i znów po pewnym czasie przerwie... Jaka może być tego przyczyna? Dysk czy telewizor?

2. Czy jest możliwość najprostszego obrabiania nagranych plików (wycinania fragmentów, łączenia itp) np za pomocą jakiegoś oprogramowania na PC?

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Ad1 Czy zawsze jest to taki sam czas? Jeżeli jest to zawsze ten sam odcinek czasu - to być może w ustawieniach jest jakaś opcja ustalająca ten czas.
Ad2 Nie ma możliwości obrobienia nagranego materiału - dysk zarejestrowany w TV jest formatowany, materiał nie jest widoczny na komputerze.

kiler1500
Początkujący

Wejscia usb dzialaja jak podlacze ten sam dysk z filmami to normalnie odtwarza, lecz nagrywanie nie idzie przy rejestracji dysku do telewizora pisze ze nie znaleziono dysku.
Preferencje nagrywania to min 36GB a max 2tb (2000gb) niestety nie mam pendriva 64GB zeby to sprawdzic. Jesli chodzi o dodatkowe zasilanie to tez nie dziala.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

No to dziwne. Jeśli dysk jest podłączony do portu USB HDD REC, rejestracja powinna przebiegać bez problemu. Jedyną możliwość jaką masz to albo sprawdzić na innym dysku, albo przywrócić ustawienia fabryczne i spróbować ponownie zarejestrować. W telewizorze nie mam możliwość ingerowania w sterowniki itp. - z poziomu użytkownika nie masz więcej możliwości. Ewentualnie możesz wezwać serwis, jeśli podejrzewasz jakąś usterkę w telewizorze.
Polecam również zainstalować nowe oprogramowanie telewizora. Może to coś pomoże. WIęcej informacji w poniższym wątku:
https://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=215&t=11062

kiler1500
Początkujący

Sprobuje przywrocic ustawienia fabryczne. TV jest podlaczony pod internet wiec jak jakas aktualizacja jest to wszystko jest instalowane. Wiem ze kiedy probowalem z innym dyskiem WD320 my My Pasword i dzialalo.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jeśli z innym dyskiem działało, to na pewno jest to kwestia kompatybilności dysku z telewizorem. W takim przypadku wątpię, że pomoże przywrócenie ustawień fabrycznych - ale warto spróbować. Jaki jest model i producent dysku który nie chce się zarejestrować?