anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL 40EX720 nie czyta DVD

profile.country.en_GB.title
mnemic-----
Początkujący

KDL 40EX720 nie czyta DVD

Witam,


Po podłączeniu zewnętrznego dysku twardego nie odczytuje filmów w formacie dvd, a np. model 32ex520 radzi sobie z tym plikiem bez problemu. Tzn. ex720 nie widzi w ogóle takiego pliku, a niższy model bez problemu. Czy coś jest nie tak z tv ?

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.

Sytuacja jest naprawdę zastanawiająca. Informacje jakie widnieją w I-Manualach pokrywają się dla tych modeli i co ciekawe nie ma tam formatu dvd. Myślę, że może istnieć jakaś różnica w sofcie i to ona powoduje tą rozbieżność.

profile.country.en_GB.title
mnemic-----
Początkujący

Różnica w oprogramowaniu może być taka że w moim ex720 jest najnowsze, ponieważ co jakiś czas robi sobie aktualizację, a w ex520 jest fabryczny, bo nie podłączałem go do neta. Denerwujące jest to, że specjalnie sobie kupiłem wyższy model, po to żeby był bardziej funkcjonalny a tu kicha. NIby wiem, że mój model nie czyta dvd, ale gdy podłączyłem dysk do ex520 i odtworzyłem koncert na dvd to byłem w niemałym szoku, ponieważ ex720 sobie z tym nie radzi.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Mnemio, a czasem nie wyświetla się Tobie jakiś komunikat związany z tym, że TV nie odtworzy pliku?

Jeśli EX72 jest podłączony do internetu i może swobodnie pobierać aktualizacje, to najprawdopodobniej zaimplementował do swojego softu CINAVIAe, która blokuje pliki, które wg niej są nielegalnego pochodzenia.
Aby nie kopiować internetu przesyłam Ci link do producenta tego oprogramowania. Znajdziesz tam informacje mówiące czym jest w ogóle Cinavia i jak ona działa:

http://www.cinavia.com/languages/polish/index.html

Pozdrawiam Stubb
profile.country.en_GB.title
mnemic-----
Początkujący

Hm... To ciekawe, jednak to nie jest to. Po prostu w katalogu z zawartością filmu pokazuje, brak pliku do wyświetlania czy brak obrazu do wyświetlenia. Możliwe, że jest to związane z uaktualnieniami ściąganymi przez tv.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Nie jestem pewien czy Cinavia była implementowana w oprogramowaniu do TV, ale była w przypadku odtwarzaczy Blu-Ray. Myślę, że ta różnica może być w sumie spowodowana tym że nie aktualizowałeś oprogramowania w ex520. Dodatkowo myślę, że funkcjonalność poszczególny modeli z jednego roku nie jest jakoś różna - inaczej by było gdyby modele pochodziły z dwóch różnych lat. Biorąc pod uwagę EX520 i EX720 to główną różnicą jest w sumie Motionflow oraz 3D.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,

w jakim formacie masz te pliki DVD, jakie parametry?


profile.country.en_GB.title
mnemic-----
Początkujący

format plików to DVD VOB file

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

W takim przypadku dosyć dziwnym jest już to że EX520 rozpoznaje te pliki, gdyż nie znajdują się one na liście obsługiwanych formatów, która jest w I-Manualu.

Spójrz:

Możliwe jest odtwarzanie następujących formatów plików wideo z urządzenia USB:

  • - AVCHD (pliki z rozszerzeniem „.mts” lub „.m2ts”)
  • - MP4 (AVC) (pliki z rozszerzeniem „.mp4”)
  • - MP4 (MPEG4) (pliki z rozszerzeniem „.mp4”)
  • - MPEG1 (pliki z rozszerzeniem „.mpg”)
  • - MPEG2 (pliki z rozszerzeniem „.mpg”)
  • - DivX (pliki z rozszerzeniem „.divx” lub „.avi”)
  • - WMV (pliki z rozszerzeniem „.wmv” lub „.asf”)