anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-40EX725 Cyfra +

profile.country.PL.title
adam3333
Poszukiwacz

KDL-40EX725 Cyfra +

czy działa cyfra + na tunerze cyfrowym satelitarnym DVB-s wbudowanym w telewizor Sony model EX 725 oczywiście po włożeniu w gniazdo CI modułu Seca i aktywnej karty.
Przy zakupie zapewniono mnie ze tak natomiast na info że tylko działa telewizja N.
Pozdrawiam

17 ODPOW. 17
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Z tego co wiem to działa tylko z n na kartę.
Trwały jakieś rozmowy z cyfrą+, ale ich wynik nie jest znany.

Gdzie dostałeś info, że działa z cyfrą+?

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Pracownicy jednej z sieci elektromarketów przez pewien czas twierdzili, że telewizory te współpracyją z Cyfrą +. Potem okazało się, że się pomylili i chodziło im o n. I tak jak napisał sadam tylko n działa na chwilę obecną.

nagdob
Początkujący

Działają na 100%. Ja mam Cyfrę+, sygnał podzielony na 4 karty (Clone+) i w TV moduł AstonCrypt z najnowszym oprogramowaniem 2.26. Działa wszystko, nawet 3D i Ustler HD 3D, beż żadnych problemów. Mało tego. Obraz z wbudowanego tunera Sat w TV Sony idzie rewelacyjnie. O niebo lepiej niż z dekoderów zewnętrznych Cyfry+, zarówno oryginalnych np. Pace, jak i niededykowanych po kablu HDMI. Naprawdę polecam moduł i oglądanie C+ bezpośrednio z tunera TV. Działa także diseq C. Jak programowałem kanały, to dałem ogólnego satelitę, gdzie mam kanały i z Astry i Hotbirda. Długo je układałem, to mozolna praca, ale opłaciło się, bo jest super. Jeden pilot, szybkie przełączanie kanałów, same plusy. Kiedyś wypróbuję jeszcze nagrywanie, ale myślę, że też będzie dobrze. Na pewno napiszę.

profile.country.PL.title
adam3333
Poszukiwacz

Witam jeszcze raz zapytam czy na TV sony EX 725 działa Cyfra
jeśli tak to proszę o dane używanego modułu, oraz date zukupionego TV i czy na rynku Polskim z dodanym modulem do telewizji N.
Pozdrawia.

nagdob
Początkujący

@adam3333

Przeczytaj mój poprzedni post. Jak piszę, że działa, to działa na 100%. TV Sony KDL-40EX725 kupiłem w czerwcu tego roku w salonie Sony. W promocji był moduł z TNK HD na 3 miesiące. Działał również wyśmienicie, ale minęło 3 m-ce i uprawnienia się skończyły. A że osobiście mam Cyfrę+, więc kupiłem moduł AstonCrypt i działa.

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

nagdob, dzięki za informacje :thumbsup:
Czy nie miałeś jakichkolwiek problemów z instalacją? Użytkowanie też przebiega bez problemów? Pytam ponieważ jesteś chyba pierwszą osobą na forum która uruchomiła C+ na tym modelu ;-)

nagdob
Początkujący

Wszystko chodzi bez żadnych zastrzeżeń. Ja mam u siebie spliter bezprzewodowy Clone+. Czasami (rzadko) zdarza się, że przy włączeniu TV nie zawsze zaskoczy i jest napis, że program kodowany. Jest to informacja z modułu. Wtedy wystarczy wyłączyć i włączyć TV lub na moment wysunąć kartę z modułu. Ale jak piszę zdarza się to rzadko, a jeśli w module jest oryginalna karta C+ to "problem" ten w ogóle nie występuje.

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Dzięki raz jeszcze za informacje :thumbsup:
Byłem wczoraj przy okazji w Płocku w Galerii Wisła i odwiedziłem Sony Centre. Tamtejsi pracownicy twierdza, że jak najbardziej model ten powinien współpracować z Cyfrą +. Tak więc mamy już i teorię i praktykę na jej potwierdzenie.

nagdob
Początkujący

cogito napisał(a):

Dzięki raz jeszcze za informacje :thumbsup:
Byłem wczoraj przy okazji w Płocku w Galerii Wisła i odwiedziłem Sony Centre. Tamtejsi pracownicy twierdza, że jak najbardziej model ten powinien współpracować z Cyfrą +. Tak więc mamy już i teorię i praktykę na jej potwierdzenie.



Z subiektywnego, swojego punktu widzenia, powiem tylko, że ten TV to majstersztyk jeśli chodzi o jakość obrazu i to zarówno z naziemniej cyfrowej jak i satelitarnej. Mam starszego Soniaka 46W4210 i pomimo, że też jest (może był) niezły 3 lata temu, to ten jest już o niebo lepszy. Widziałem plazmę Panasonica 600 Hz full HD, nie umywa się nawet do niego. Mam też Samsunga LCD 40 full HD, to też przepaść do Sony. A tak na marginesie, to w chwili obecnej ceny Sony to nie to jak jeszcze kilka lat temu ok. 30% powyżej innych. Myślę, że teraz, pomimo, ze są droższe, nie jest to aż tak duży rząd wielkości, a naprawdę warto dopłacić, zwłaszcza kupując w internecie jest taniej, choć i w salonach można też bardzo skutecznie negocjować cenę.
Szczerze mówiąc zastanawiam się nad kupnem 46 cali. Muszę przekonać żonę ;-) chociaż sama też jest już przekonana. Pytanie co zrobić z 46W4210? Pewnie sprzedam, ale to juz przyszły rok.
Pozdrawiam wszystkim forumowiczów, życząc jak najwięcej kanałów jakości HD w 2012 roku ;-)