anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-40EX725 dlaczego nie widzi sieci WI-FI ?

profile.country.pl_PL.title
tazooo
Nowicjusz

KDL-40EX725 dlaczego nie widzi sieci WI-FI ?

W domu mam połączenie z int. przez sieć wi-fi. Używam routera D-Link di 524 (przynajmniej taki najbardziej podobny znalazłem w googlach bo nie piszę teraz z domu) i sieć jest widziana przez laptopa i tel.kom. Do mojej Bravi KDL-40EX725 używam przysłanego z SONY adaptera wi-fi. I tv widzi adapter usb natomiast nie znajduje w ogóle sieci wi-fi. Próbowałem konfigurować automatycznie i ręcznie też z wpisywaniem IP, bramy domyślnej, tych DNS-ów itp. Wpisywałem te dane które odpisałem sobie przy okazji konfiguracji laptopa, tyle,że przy IP w adresie i "jeden więcej" wpisywałem jeśli wiadomo o co mi chodzi.I nie widzi sieci. Teraz mam zarobioną skrętkę i spróbuję połaczyć przez kabel by zobaczyć czy coś w ogóle sie ruszy w tym temacie.

Może ktoś miał podobny problem? Bardzo proszę o pomoc i sugestie tylko przystępnie napisane :thinking:

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
Flowgb
Początkujący

ustawienia sieci bezprzewodowej => wyszukaj => i nie widzi żadnej sieci ?

profile.country.pl_PL.title
tazooo
Nowicjusz

Właśnie tak - nie widzi, a raczej nie widział do przedwczoraj. Pokazał jakiś słabiutki sygnał sieci zabezpieczonej więc wiem, że odbiera sygnał. Wszedłem na router i zdjąłem szyfrowanie sygnału. Teraz mam sieć otwartą i bravia już wszystko widzi. Przełączałem tak kilka razy z szyfr. na bez i tylko na otwartej sieci widzi. Router miałem zabezpieczony WPA2-PSK AES może to jest za silne szyfrowanie dla bravi? Może trzeba ustawić jakieś "lżejsze"? Jakie stosujecie u siebie szyfrowania? Nie chciałbym tak całkiem z otwartą siecią ...

profile.country.pl_PL.title
Flowgb
Początkujący

rodzaj szyfrowania nie powinien miec wpływu , ale skoro tak u Ciebie działa , może ma to związek z rooterem (nie wiem... ) standardowe szyfrowanie to WPA, WPA2 to już hardcore do złamania , zmień i sprawdz :wink:

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Tazooo, mam dla Ciebie filmik w którym znajdziesz absolutnie wszystkie potrzebne informacje i instrukcję krok po kroku.

http://www.youtube.com/watch?v=wr6Ld2e2axY

Życzę miłego oglądania i konfugurowania sieci

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Flowgb
Początkujący

dzisiaj spotkałem sie z podobnym problemem, tv (hx850) nie łączył się z siecią zabezpieczoną wpa2 - widział sieć ale nie mogł nawiązać połączenia ,

tazoo , sprobuj zaktualizować soft w tv -ce, przywrocic ustawienia fabryczne ... weentualnie pogrzb w ustawieniach rutera

profile.country.pl_PL.title
MirusJ
Użytkownik

Na pewno nie jest to wina szyfrowania, mam ten sam TV i łączy się z siecią WPA2 bez problemów. Stawiałbym tu na złe IP, zamiast wpisywać na sztywno zostaw automat. Przecież wystarczy, że inne urządzenie (laptop, smartfon, PS3) zarejestruje się wcześniej na ten adres i już TV masz bez internetu,