anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-40NX720 i dźwięk nadawany w polskim DVB-T (Naziemnej TV)

profile.country.pl_PL.title
aron_m
Poszukiwacz

KDL-40NX720 i dźwięk nadawany w polskim DVB-T (Naziemnej TV)

Jak mam ustawić w opcjach telewizora, by automatycznie po zmianie kanału (programu) domyślnie wybierał mi ścieżkę dźwiękową 5.1 DOLBY DIGITAL PLUS i DOLBY DIGITAL na kanałach TVP oraz DOLBY DIGITAL 5.1 na TVN. TVN oznacza ścieżkę jako MUL i w opcjach TV da się ją ustawić, żeby TV wybierał ją, a nie MPEG STEREO. Natomiast TVP oznacza ścieżkę jako WERSJA ORYGINALNA i w ustawieniach nie ma jej na liście - trzeba wybierać ją za każdym razem ręcznie przyciskiem AUDIO na pilocie. Trochę to męczące i denerwujące. Jakieś sugestie lub uwagi jak mam rozwiązać mój problem? Pozdrawiam

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
aron_m
Poszukiwacz

Ponawiam powyższe pytanie

 

Jak ustawić TV, by po włączeniu telewizora na kanałach TVP1 HD i TVP2 HD nadawanych w naziemnej TV cyfrowej (DVB-T) automatycznie został wybierany dźwięk wielokanałowy 5.1 DOLBY DIGITAL PLUS oznaczony jako ścieżka - którą TV sony odczytuje jako WERSJA ORYGINALNA (lub DŹWIĘK ORYGINALNY). Ciągłe zmienianie przyciskiem AUDIO na pilocie jest męczące.

 

Wiem że dla TVN i POLSATU można w menu USTAWIENIA CYFROWEJ TV -> USTAWIENIA NADAWANEGO AUDIO ustawić jako pierwszą domyślną ścieżkę MUL (wielokanałową DOLBY DIGITAL 5.1) i dopiero potem ścieżkę oznaczoną jako POLSKI (2 kanałową STEREO)

 

Chciałbym podobnie zrobić z TVP, ale w tym menu po przeglądnięciu całej listy nie ma WERSJA ORYGINALNA

 

Może Sony powinno wydać nowy software dla tego TV?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,

niestety z dźwiękiem na TVP 1 i 2 jest dosyć dziwnie. Dotyczy to wielu modeli różnych producentów i również różnice są w zależności od nadajnika z jakiego czerpie się sygnał. Spróbuj zmienić w Ustawienia cyfrowe -> Preferowany podst. język -> albo na "Dźwięk oryginalny", albo na "angielski".

Dodatkowo od wczoraj jest dostępna nowa aktualizacja dla Twojego modelu:

http://www.sony.pl/support/pl/product/KDL-40NX720/downloads/AZ2EUA_4021

 

Pozdrawiam,

Zimny.

profile.country.pl_PL.title
aron_m
Poszukiwacz

Dzięki za rady. :slight_smile:

 

Sprawdziłem zarówno przez aktualizację z poziomu menu telewizora, jak i pobrałem i zapisałem na pendrive'ie najnowszy soft.

W obu przypadkach TV poinformował  że ma już najnowszy wgrany software.

 

Spróbuję jeszcze przestawić, tak jak radzisz w ustawieniach dźwięku pierwszą domyślną ścieżkę Audio na Angielski (bo tam mogę wszystkie języki z listy wybrać, nawet ten oznaczony jako MUL lub AUX, ale z tego co pamiętam nie było tam nigdy możliwości wyboru WERSJA ORYGINALNA

 

Jeśli to nie pomoże są jeszcze inne możliwości rozwiązania problemu?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Czyli telewizor ma włączoną automatyczną aktualizację.

 

Jeśli opcja ze zmianą języka nie pomoże, zobaczymy dalej. Nie ma wielu możliwości, ale jakoś jeszcze można pokombinować. Wydaje mi się, że powinno to pomóc.

profile.country.PL.title
rdmoch
Nowicjusz

ustawienia-ustawienia kanałow-ustawienia cyfrowe-ustawienia audio-preferowany podst.języ-dźwięk oryginalny

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@rdmoch  napisał(a):

ustawienia-ustawienia kanałow-ustawienia cyfrowe-ustawienia audio-preferowany podst.języ-dźwięk oryginalny


Otrzymujesz ZŁOTĄ ŁOPATĘ za odkopanie wątku sprzed 5 lat! :yahoo: