anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

[KDL-42W656A] - problem z filmami HD przy połączeniu wi-fi z laptopem

profile.country.PL.title
pelsta
Poszukiwacz

[KDL-42W656A] - problem z filmami HD przy połączeniu wi-fi z laptopem

Witam,

Bardzo fajna jest możliwość połączenia telewizora z laptopem bezprzewodowo, za pomocą wi-fi.

Filmy małej rozdzielczości (np 640 x 480) wyświetlają się płynnie.

Filmów HD (1280 x 720) nie da się oglądać. Brak płynności i synchronizacji obrazu z dźwiękiem.

Seriale HD z Ipli wyświetlają się normalnie, płynnie. Więc to chyba nie problem przepustowości sieci.

 

Czy też tak macie? Co może być przyczyną?

Czy znane są wymagania odnośnie laptopa przy takim połączeniu?

 

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.

O ile u siebie nie spotkałem się z tym aby film się przycinał podczas normalnego wysyłania, o tyle problemy występowały przy dużych plikach, gdy było potrzebne transkodowanie - serwer DLNA nie nadążał z transkodowaniem. Podstawowe pytanie brzmi w jaki spósb przesyłasz filmy? Jaki serwer?

profile.country.PL.title
pelsta
Poszukiwacz

Dopiero raczkuję w temacie DLNA.

Używam wbudowanego w Windows 7 serwera DLNA a także PS3 Media Server.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Biorąc pod uwagę te dwa serwery bardziej funkcjonalny jest PS3 Media Server. Sam z niego korzystam (ver. 1.90.1). Powinienem zapytać o to od razu - jakie rozszerzenia mają filmy które oglądasz? Ma to znaczenie w przypadku gdy potrzebne jest transkodowanie. Dodatkowo, ważna jest również wydajność komputera. Jakbyś mógł, załącz jakiś film poprzez PS3 MS i podaj jakie wartości podczas oglądania w zakładce status są podawane - chodzi mi o bufor transkodowania i aktualną przepływność.

profile.country.PL.title
pelsta
Poszukiwacz

Te filmy to .avi. Telewizor odtwarza je z pendrive bez żadnych problemów. Więc transkodowanie jest chyba zbędne? Poza tym wydaje mi się, że serwer DLNA wbudowany w Windows nie dokonuje transkodowania (film .mov nie dał się odtworzyć ani z pendrive ani przez Windows DLNA).

Co podaje PS3 MS

Przykładowo dla krótkiego filmiku .avi (48 sek) o rozdzielczości 1280 x 720

bufor transkodowania: wartość do połowy filmu rosła osiągając max 95 MB po czym malała.

aktualna przepływność: do połowy filmu ok. 15 Mb/s, potem 27 Mb/s.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Przed chwilą uruchomiłem u siebie film .avi:
Rozdzielczość: 1280x720
Długość: 55 minut
Waga: 1,40 GB

z zewnętrznymi napisami, poprzez PS3 MS.

Nie występują żadne przycięcia, a obraz i dźwięk są dobrze zsynchronizowane. Aktualna przepływność jest mniej więcej 6-8Mb/s.

Problem może leżeć w złej konfiguracji sieci, albo samego serwera, bądź komputer jest za słaby.

Jeśli masz procesor z dwoma rdzeniami w ustawieniach transkodowania zezwól na wykorzystanie ich obu.

 

 

profile.country.PL.title
pelsta
Poszukiwacz

Ma leciwy laptop: procesor jednordzeniowy 1.46 GHz.

Znasz może wymagania odnośnie laptopa?