anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-42W706B +Galaxy S5, nie działa screen mirroring

ROZWIĄZANE
2851191
Poszukiwacz

KDL-42W706B +Galaxy S5, nie działa screen mirroring

Witam,

 

telefon samsung galaxy S5 (android 4.4.2), telewizor widoczny jest na liście screen mirroringu w telefonie, po jego wybraniu następuje łączenie, wyglada to obieująca (przygtowanie kopii lustrzanej), niestety po kilku senkudach wyrzuca błąd:

"sceen mirroring: nie można połączyć za pośrednictwem funkcji Screen Mirroring".

 

Sądzać po ilości zgłaszeń oraz przekroju telefonów dla których zgłaszane są problem, problem tkwi w sofcie telewizora. Dodam, że funkcje mirroringu telefonu testowałem z TV samsunga (H5500) - tam wszystko działało na dotyk, bez kombinowania :(.

 

Bardzo proszę przedstawiciela SONY o informację, kiedy telwizory będa współpracować ze standardem screen mirroringu, z tego co wiem jest to ogólno dostępna technologia!

 

Zaczyna mnie coraz bardziej drażnić utrudnianie życia odbiorcom, w przypadku DLNA nie wspierane są napisy, teraz screen miroring, który nie działa z telefonem samsunga.

 

Liczę na szybką poprawkę po stronie SONY.

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
zawiedzony__77
Poszukiwacz

Musisz poprostu w menu na gorze w samsungu galaxy znalezc przycisk smart view i jego uzyc do sparowania z TV w najwiekszym skrocie. Powodzenia!

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23
profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Witaj,

 

Czy mógłbyś się upewnić, że wykonujesz wszystkie kroki poprawnie? Jeśli posiadasz pilot One-Flick, tutaj odnajdziesz instrukcję: http://pdf.crse.com/manuals/14HE334111/PL/onetmirror_wfintegrated.html
Bez pilota: http://pdf.crse.com/manuals/14HE334111/PL/wfdisplay_wfintegrated.html

 

Pozdrawiam serdecznie, 

Barbara_K

2851191
Poszukiwacz

Dziękuję za zainteresowanie tematem - jest mi naprawde bardzo miło widzieć odzew ze strony Sony (o ile Pani Barbara jest przedstawicielką tej firmy).

 

Dodam, na wstępie że telewizor ma najnowsze oprogramowanie, podaje wersję PKG2.263EUA

 

Niestety, instrukcje nic nowego nie wniosły, z bólem serca stwierdzam też że opis jest bardzo lakoniczny, cytuję "2. Połącz smartfon z telewizorem." - nie wyczerpuje to tematu w mojej opinii.

 

Aby rozwiać wszystkie wątpliwości napiszę kroki jakie wykonuje:

1. Wybieram z listy wejśc kopię lustrzaną

2. Na telefonie wybieram screen mirroring

3. Na liście dostępnych urządzeń pojawia się mój telewizor

4. Po jego wybraniu pojawia się informacja o łączeniu

5. Po kilku sekundach dostaje błąd, na telewizorze jest to komunikat: "nieudane połączenie z urządzeniem", w telefonie jest informacja "nie można połączyć za pośrednictwem funkcji Screen Mirroring."

 

Dodam, że w próbowałem wielu kombinacji tj:

-dla różnych ustawień pasma

-z wyłączonym wifi w teelfonie/telewizorze

-z wyłączonym wifidirect w TV

-po bezpośrednim połącezniu sie z telewizorem via wifidirect

-a nawet, w geście rozpaczy po przywróceniu ustawień fabrycznych

 

Niestety, za każdym razem dostaję ten sam błąd. Na moje oko, problem jest z zestawieniem połączenie wifi direct, probowałem za pośrednictwem tej technologii wysłaćzdjęcie na TV, niestety za każdym razem się to nie udaje - pomimo że telefon jest zarejestrowany i widoczny jest na liście urządzeń.

 

Czekam z niecierpliwością na dalsze informację, a najchętniej powitałbym aktualizację systemu aby w końcu uruchomić dzielenie ekranu z telefonem.

 

Pozdrawiam,

RS.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Próbowałeś skorzstać z aplikacji Chromecast?

Poniżej link do niej:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.chromecast.app&hl=pl

 

Pozdrawiam

 

2851191
Poszukiwacz

Dziekuję za pomysł, niestety nie jest trafiony z dwóch powodów:

1. Już sprawdzałem ta aplikację w kolejnym już geście rozpaczy, niestety nie znajduje nic na liście dostępnych. A dlaczego tak jest to przedstawię w p-kcie 2.

 

2. Cytuję zapis ze strony play-a, która zostala wskazana: "Chromecast to miniaturowe urządzenie do strumieniowego przesyłania multimediów podłączane do portu HDMI telewizora. Wystarczy smartfon, tablet lub laptop, by przesyłać ulubione multimedia i aplikacje prosto na duży ekran.(...)", zgodnie z tymi zapisami potrzebowałbym zakupic odbiornik podłączany do hdmi. Funkcja fajne rozszerza możliwości TV bez screen mirroringu, ale skoro mój model taką posiada (i zapłaciłem za nią kupując telewizor) to dlaczego mam kupować to samo po raz drugi?

 

Reasumując, proszę SONY o odpowiedź na pytanie dlaczego mój telewizor nie współpracuje z telefonem Samsung galaxy S5 w ramach screen mirroringu?

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj,

 

Przekazaliśmy dodatkowe pytanie w tej sprawie do Supportu i niestety wygląda na to, że jednak Twój smartfon Samsung nie jest kompatybilny z BRAVIĄ.
Oprócz proponowanej już powyżej aplikacji http://www.google.com/chrome/devices/chromecast/ , prawdopodobnie są też inne, tańsze zamienniki.

 

Pozdrawiam,

Agnieszka_J

2851191
Poszukiwacz

Dzień dobry,

 

rozumiem, że proponowanym rozwiązaniem jest zbudlowanie funkcjonalności, która już zakupiłem razem z telewozorem?

Skoro mój telefon( który w mojej opinii nie jest ani stary, ani słaby, na pewno nie "egzotyczny") nie współpracuje z telewizorem, który zakupiłem pół roku temu, to dlatego samsung galaxy S4 już współpracuje z telewizorami bravia? Potwierdza to chociażby poniższy filmik: https://www.youtube.com/watch?v=i8IR63AqsTA

 

Proszę o dokładne wskazanie, czego brakuje mojego telefonowi, co ma galaxy S4 albo Xperia Z3?

 

Mam wrażenie, że ta niekompatybilność to celowe działanie producenta, mające na celu fawozyrozanie własnych urządzeń! Jeśli jest inaczej, proszę o wskazanie gdzie leży problem z moim telefonem, wtedy zwrócę się do samsunga z zapotrzebowaniem na poprawkę.

2851191
Poszukiwacz

Postanowiłem odkurzyć temat, telefon został zmigrowany do Androida Lollipop(5.0), niestety aktualizacja w niczym nie pomogła. Nadal nie mogę nawiązać połączenia w ramach screen mirroringu - nadal też czekam na stanowisko SONY w tym temacie...

 

Pozdrawiam,

R.

profile.country.PL.title
daroos85
Poszukiwacz

Mam podobny problem. Posiadam telefon Samsung Galaxy S3, z którym Bravia działa bez problemu, oraz tablet Samsung Galaxy Tab S, z którym nie chce współpracować.

Dokonywałem wyboru między telewizorami Sony i innych firm i niestety skusiłem się na Bravię. Żałuję podjętej decyzji i wiem już na pewno, że takie problemy i podejście supportu całkowicie dyskwalifikuje tę firmę w moich oczach. Absolutnie nie polecam i przestrzegam wszystkich przed różnorodnymi problemami telewizorów Sony Bravia z kompatybilnością. Oszczędźcie sobie nerwów i kupcie telewizor innej firmy.

david840
Nowicjusz

Witam 

 

Mam taki sam problem posiadam Tv Sony  Bravia KDL- 50W75C  i samsunga s5 nie moge połączyć się za pośrednictwem funkcji Screen Mirrioring  czy czy coś będzie zadziałanie w tej sprawie ...? 

 

Pozdrawiam