anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL 42W706B - nagrywanie na zewnętrzny dysk/Karta CI+ TOTALNA PORAŻKA

profile.country.PL.title
makgajwerek
Poszukiwacz

KDL 42W706B - nagrywanie na zewnętrzny dysk/Karta CI+ TOTALNA PORAŻKA

Mam problem z nagrywaniem t.j. nie mogę nagrywać programów HD z dekodera, który jest podłączony z TV przezHDMI. Wejście sygnału wybieram HDM1, dysk zewnętrzny został zarejestrowany wszystko ok, jednakże jak naciskam na pilocie nagrywanie pojawia sie komunikat: "Nagrywanie dostępne tylko dla transmisji cyfrowych"  Jak wybiorę wejście na TV nagrywa ale tam nie wszystkie kanały są w jakości HD więc aby je oglądać cały czas muszę mieć ustawione wejście sygnału na HDMI1, do którego jest podpięty dekoder UPC. *****???

14 ODPOW. 14
stojak123
Użytkownik

Nie nagrasz nic na dysk zewnetrzny z zewnetrznych wejśc. Aby nagrywać powinieneś posiadać z UPC zamiast dekodera moduł ci. Wtedy bedzie wszystko działać.

profile.country.PL.title
makgajwerek
Poszukiwacz

Dzieki wielkie. Szkoda, że w instrukcji nic o tym nie piszą 😞
Czy istnieje mozliwość wyłączenia zasilania portu USB? Chodzi mi o to, że dysk nawet przy wyłączonym TV cały czas pracuje.

stojak123
Użytkownik

Nic takiego nie mogę znaleść. Ale wydaje mi się że nie wyłączysz wejścia usb ponieważ można nagrywać podczsz czuwania. Więc napięcie musi byc tam stałe. A co do UPS. Zadzwoń do nich czy wymienią ci dekoder na moduł ci. Miej prądu więcej miejsca i wygoda ( jeden pilot). Ja mam NC+ kończy mi się umowa latem, Też zamienię dekoder na moduł ci.

profile.country.PL.title
makgajwerek
Poszukiwacz

Już zamówiłem, lecz życzą sobie za taką usługę/wymianę 50 zeta.
Jeszcze raz dzieki za pomoc.

 

Btw szkoda, że Sony nic o tym nie wpomina w intrukcji, że jak nie mamy karty CI+ to nie nagramy programu w jakści HD.

 

stojak123
Użytkownik

Gdy chcesz włączyć nagrywanie z wejścia zewnętrzego to tv informuje że można nagrywać tylko audycje cyfrowe. czyli tuner sat z modułem ci oraz antena naziemna.To są wejścia cyfrowe. Tylko pamiętaj że w przypadku modułu ci nie bedziesz mógł nagrywać i oglądać innego kanału.

profile.country.PL.title
makgajwerek
Poszukiwacz

Wymieniłem dekoder na kartę CI+ i lipa: tzn. nie mogę oglądać innego programu kiedy nagrywam na dysk twardy.

TO CHYBA JAKAŚ KPINA FIRMO SONY!!!??? CHYBA NIE PO TO KUPUJE SIĘ TV Z FUNKCĄ NAGRYWANIA ABY OGLĄDAĆ TO CO SIĘ NAGRYWA. NAJGORSZE JEST TO, ŻE NIE MA ŻADNEJ WZMIANKI O TYM BABOLE W INSTRUKCJI ANI W OPISIE PRODUKTU, CZYLI KLASYCZNE WPROWADZENIE KLIENTA W BŁĄD.

OCZEKUJĘ ZAJĘCIA OFICJALNEGO STANOWISKA PRZEZ SONY CO Z TYM FANTEM ZAMIERZA ZROBIĆ!!!

 

Plus jest taki, że po montażu karty CI+ mogłem dowolnie posortować programy co w dekoderze UPC było niemożliwe.

stojak123
Użytkownik

Nikt z sony nie zajmie oficjalnego stanowiska. Jest aktualizacja Twin tuner ale tylko do telewizorów 4K. W ofercie sklepów nie znalazłem tv sony z 2 tunerami. Sa tylko samsungi i panasoniki. Co jest dziwne że tv sony 4K są sprzedawane jako 1 tunerowe a można wgrac aktualizację Twin tuner. Ale to tylko w tv ponad 5000 zł.

profile.country.PL.title
makgajwerek
Poszukiwacz

Jeśli mogłem nagrywać program i oglądać inny kiedy miałem podłączonhy dekoder to dlaczego nie można tego zrobić jak wsadziłem kartę CI+ ??
Btw aż dziwne, że firma taka jak Sony jest w stanie coś tak spaprać. Gdyby to był producent z Grenladii to jeszcze bym zrozumiał.

stojak123
Użytkownik

Teraz będą nowe tv z androidem. Więc zapomnijmy o aktualizacjach czy poprawie działania naszych tv. Sony ma to gdzieś. Ważne że wydaliśmy pieniądze na takie coś jak tv sony..