anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL 42W706B - nagrywanie na zewnętrzny dysk/Karta CI+ TOTALNA PORAŻKA

profile.country.PL.title
makgajwerek
Poszukiwacz

KDL 42W706B - nagrywanie na zewnętrzny dysk/Karta CI+ TOTALNA PORAŻKA

Mam problem z nagrywaniem t.j. nie mogę nagrywać programów HD z dekodera, który jest podłączony z TV przezHDMI. Wejście sygnału wybieram HDM1, dysk zewnętrzny został zarejestrowany wszystko ok, jednakże jak naciskam na pilocie nagrywanie pojawia sie komunikat: "Nagrywanie dostępne tylko dla transmisji cyfrowych"  Jak wybiorę wejście na TV nagrywa ale tam nie wszystkie kanały są w jakości HD więc aby je oglądać cały czas muszę mieć ustawione wejście sygnału na HDMI1, do którego jest podpięty dekoder UPC. *****???

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
makgajwerek
Poszukiwacz

Czyli kolejny badziew, który nie będzie działał lub poprawnie funkconował i jak napiszesz do supportu Sony, że masz problem to na 100% usłyszysz, że to nie ich problem tylko google i tam zapukaj, bo oni tego nie wymyślili tylko zainstalowali, a że nie działa .....

profile.country.pl_PL.title
Heniek12345
Poszukiwacz

makgajwerek. Przecież producent telewizorów nie może umożliwić nagrywania telewizji w jakości HD z sygnału idącego po kablu HDMI. Pomyśl logicznie, jak telewizor ma odróżnić, czy sygnał który byłby prze niego nagrywany po HDMI jest programem telewizyjnym czy filmem odtwarzanym z zabezpieczonej przed kopiowaniem płyty? Nie ma takiej możliwości, prawa autorskie są nieubłagane. Wprowadzenie takiej możliwości o której mówisz było by równoznaczne z umożliwieniem obejścia zabezpieczeń na tych nośnikach które mają takie zabezpieczenia.

Jako ciekawostkę mogę Ci powiedzieć, że mam stary telewizor Sony który będę niedługo zmieniał i ma on możliwość nagrywania tego co jest na ekranie niezależnie od źródła sygnału. Jest tylko jedno ale. Nagrywać mogę tylko po kablu Euro, więc w najniższej możliwej rozdzielczości.

 

Dla lepszego zrozumienia poczytaj o zabezpieczeniach HDCP, któr muszą respektować wszyscy producenci telewizorów.

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

@makgajwerek Wygląda na to, że kiedy miałeś dekoder, można było oglądać inne kanały, ponieważ programy mogły nagrywać się na samym dekoderze.
Otrzymaliśmy także potwierdzenie, że w BRAVIAch nie ma niestety możliwości jednoczesnego nagrywania jednego programu i oglądania w tym czasie innego.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka_J

profile.country.PL.title
makgajwerek
Poszukiwacz

@Heniek12345 Ja nie nagrywam po HDMI tylko przez kartę CI+, gdzie idzie sygnał z kablówki. G...no mnie obchodzą zabezpieczenia czy prawa autorskie. W opisie produktu, instrukcji jak byk napisane, że można nagrywać na HDD i ani słowa o tym, że nie można w międzyczasie oglądać innego programu. O to mam zastrzeżenia.

W moim starym Sony, który był podłączony do nagrywarki HDD też mogłem nagrywać i oglądać w międzyczasie cokolwiek.

profile.country.PL.title
makgajwerek
Poszukiwacz

@Agnieszka_J Zaj...cie TYlko dlaczego nie piszecie o tym w opisie TV ani w instrukcji???? Klasyczne robienie klienta w balona.
Btw ja miałem dekoder bez funkcji nagrywania czyli bez HDD.

 

Niestety mogę z przykrością powiedzieć, że to mój ostatni zakup produktów Sony, mimo tego iż zawsze gustowałem w tej marce ale teraz wsadziliśie mnie na taką minę, że no comment 😞