anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kdl-43w809 Podłączenie drugiego routera bezpośrednio pod telewizor

kuku007
Poszukiwacz

kdl-43w809 Podłączenie drugiego routera bezpośrednio pod telewizor

 Cześć

Chciałbym poprosić Was o poradę, bo ososbiście to sam nie wiem czy jest to możliwe do wykonania, więc liczę na Waszą podpowiedź, a więc tak, w jednym pokoju mam modem z routerem w drugim telewizor, oba urządzenia łączą się za pomocą połączenia bezprzewodowego, niestety w drugim pokoju ten sygnał jest już dość słaby i w celu poprawy pomyślałem, że mógłbym wykorzystać router od poprzedniego dostawcy internetu, czyli podłączyć go kablem pod telewizor, wiadomo router posiada lepszą antenę, więc to połączenie jakościowo by się poprawiło a dzięki podłączeniu routera za pomocą kabla było by stabilniejsze-zgadza się ? Waszym zdaniem, warto tak kombinować i czy da radę to tak skonfigurować aby to połączenie działało?

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dziękujemy za zapytanie. Przekazaliśmy Pana sugestię do naszego działu technicznego jednak nie jesteśmy pewni czy dobrze rozumiemy problem.

Chodzi o zmocnienie sygnału WiFi? Jeśli tak o wiele łatwiejszą metodą wydaje się być zastosowanie wzmacniaczy sygnału, które są ogólno dostępne. Podłączone do kontaktu np. blisko miejsce gdzie sygnał jest słabszy i odpowiednio skonfigurowane z siecią wzmacniają ją.

 

Pozdrawiamy, zespół Sony

kuku007
Poszukiwacz

Tak, zgadza się chciałbym wzmocnić sygnał i tym samym uzyskać stabilniejszy sygnał właśnie dzięki podłączeniu routera bezpośrednio kablem pod telewizor. Oczywiście wiem, że są dostępnę na rynku wzmacniacze sygnału wifi, ale póki co chciałbym sprawdzić to co mam dostępne za darmo i sprawdzić jak będzie to wtedy działało, o ile istnieje możliwość połączenia.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Jeżeli stary router ma opcję Access Piont Client to powinno zadziałać. Ustawiasz router jako AP Client i łączysz go bezprzewodowo do sieci z drugiego pokoju. A kablem podłączasz stary router do TV.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Artur_Boguslawski
Użytkownik

Poczytaj to:

http://www.dipol.com.pl/tryby_pracy_access_pointa_na_przykladzie_urzadzenia_tp-link_tl-wa500g_bib505...

Wiele rzeczy wyjaśnia w przystępny sposób.

 

Aby to pracowało szybko najlepiej (jeżeli możesz) spiąć Router i ten dodatkowy punkt kablem.

WiFi będzie zawsze mniej wydajne, ale jak nie możesz pociągnąć kabelka to lepszy rydz niż nic.

Sam korzystam w domu z Routera i Acces Pointa w jednej sieci - połączonych kabelkiem.

 

W zależności na co sie zdecydujesz odrobinę różni się konfigurcja urządzeń i sieci.