anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-43w809 Podłączenie laptopa za pomocą hdmi

kuku007
Poszukiwacz

KDL-43w809 Podłączenie laptopa za pomocą hdmi

 Witam 

Wczoraj chciałem podłączyć telewizor pod laptopa kablem hdmi w celu wyświetlania treści z lapotpa na tv, niestety telewior nie reaguję na podłączenie, po prostu nic się nie dzieję, zmieniałem w laptopie sposób wyświetlania obrazu w opcjach projektora i nic to nie daję, sprawdzałem pod każdym wejściem hdmi, użyłem do tego czterech różnych kabli i nic, oczywiście wszystkie sprzęty jak dekoder, kino domowe połączone hdmi działają znakomicie, tylko z połączeniem laptopa są jaja, dodam jeszcze, że podłączyłem laptopa pod inny telewizor w celu sprawdzenie, czy za kłopoty z podłączeniem nie jest odpowiedzialne wejście hdmi w laptopie i można to wykluczyć, bo wszystko działa.

Może podpowiecie co powinienem jeszcze sprawdzić,aby wszystko działało, bo ja już nie mam pomysłów.

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Robert_Dobosz
Użytkownik

Napisałeś, że sprawdzałeś w opcjach projektora, a w grafice? Jakby nie było ona odpowiada za przesył sygnału do TV i tu bym szukał problemu - czy właczyłeś klonowanie obrazu czy inne jego ustawienie. Może to być też problem z ustawieniami w TV, ale raczej wyklucza to tak samo jak i usterkę gniazd że coś innego działa, więc obstawiam to co napisałem wcześniej lub brak komunikacji między Androidem a system zainstalowanym na laptopie.

kuku007
Poszukiwacz

Na wstępie chciałbym podziękować za zainteresowanie się moim tematem i próbę pomocy.

W gwoli ścisłości, na laptopie korzystam z systemu Windows 7, spróbuję jeszcze posprawdzać ustawienia grafiki, ale dziwi mnie fakt, że podłączałem telewizor po hdmi korzystając z Ipli i nie było najmniejszego problemu było to ok.pół roku temu i od tamtej pory coś musiało się popsuć, laptopa też nie formatowałem, więc może za ten stan rzeczy odpowiada jakaś aktualizacja systemu, więc dlatego ja również winił bym za ten stan rzeczy ustawienia w laptopie, dlatego pomyślałem, że ktoś tu na forum miał podobny problem i się podzieli rozwiązaniem.

profile.country.PL.title
Robert_Dobosz
Użytkownik

W takim razie myślę że to po aktualizacji do Androida 6.0, który pewnie już masz zainstalowany.

kuku007
Poszukiwacz

No właśnie nie, cały czas korzystam z 5.1.1.

Dziś dodatkowo zaktualizowałem sterowniki od karty graficznej i nic, po prostu telewizor jak i laptop nie reagują na podłączenie. Nie mam już pomysłów, moim zdaniem to jakaś aktualizacja windowsa 7 coś popsuła, bo co innego? Laptop przecież działa po podłączeniu do innego telewizora, więc wejście jest sprawne, przewody hdmi też są dobre, bo działa dzięki nim dekoder, dvd, xbox.

kuku007
Poszukiwacz

Brakiem pomysłów postanowiłem przywrócić ustawienia fabryczne w telewizorze, niestety efekt jest taki jak myślałem, czyli nic nie pomogło. Straciłem trochę czasu, ale zaletą jest to, że mogę wykluczyć kolejny problem wynikający z ustawień telewizora. Teraz pozostaje mi albo format laptopa (choć dziwne, że z innym telwizorem łączy się bez problemu) albo wszystkie kable hdmi które posiadam mają nieodpowiednie parametry, sam nie wiem.

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

A ostatni test czyli zmiana laptopa zanim go formatniesz. A może zainstaluj aktualne sterowniki i pokombinuj jeszcze zmieniając: porty HDMI, w końcu telewizor ma ich kilka i tym samym zmieniając na laptopie kilka razy ustawienia karty graficznej itp. ja mam stary monitor który jeszcze po VGA łączę i też mam z nim trochę problemów bo czasami w ogóle nie odpala się. może to głupie ale czy wyłączasz laptopa czy usypiasz go ciągle?  

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
kuku007
Poszukiwacz

Cześć

Więc tak, zainstalowałem najnowsze sterowniki po przez stronę Nvidii, sterowniki Intela odinstalowałem i ponownie zainstalowałem przez menadżer urządzeń, próbowałem podłączać kable pod wszystkie dostępne wejścia, tym samym kombinowałem wyłączając wszystkie podpiętę kable hdmi a podpinając tylko laptopa. Jeśli chodzi o ustawienia karty graficznej, to nie mam tam co przestawiać, na karcie od Intela mogę dokonać konfiguracji TV dopiero jak zostanie wykryty a jak wogóle nie wykrywa sygnału, to też nic nie mogę ustawić, natomiast na karcie Nvidii nie widzę żadnych ustawień, które odpowiadałyby za podłączenie laptopa pod TV.

Jeśli chodzi o wyłączanie laptopa, to zawsze go wyłączam, nigdy nie hibernuję.

Póki co nie mam możliwości podpięcia innego laptopa, ale jak tylko będę miał taką okazję, to postaram się na pewno to sprawdzić, bo formatowania chciałbym jeśli to oczywiście możliwe uniknąć, chyba że już nie będzie wyjścia.

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

głupie pytanie ale w tv tez przestawiles na hdmi do ktorego sie podlaczyles ?

 

kuku007
Poszukiwacz

Jasne.