anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-55w805a minimalna odległość od ściany

ROZWIĄZANE
piast_zk
Poszukiwacz

KDL-55w805a minimalna odległość od ściany

Witam.
Zamierzam w najbliższym czasie kupić telewizor KDL-55w805a. Będę chciał go powiesić na ścianie. Zależy mi, aby wisiał jak najbliżej ściany (ok. 15 – 18 mm), gdyż przestrzeń pomiędzy ścianą a telewizorem będzie dobrze widoczna od jednej strony.
Moje pytanie brzmi: jak najbliżej można powiesić ten model, bez ryzyka ograniczenia poprawnej wentylacji? Czy producent podaje taką wartość? Ewentualnie może monterzy znają taką wartość. Prawdopodobnie będę kupował jednocześnie telewizor i wieszak - chcę uniknąć sytuacji, kiedy sprzedawca mi poleci wieszak nie znając ww parametru, a po przeczytaniu instrukcji dowiem się, że wieszak jest do wymiany.

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

 

Najważniejsze by zapewnić miejsce nad telewizorem. Ciepło ucieka przecież do góry. 

 

Przy tak bliskim montażu tracisz dostęp do niektórych gniazd, ale rozumiem że masz tego świadomość.

i_ptv_Trear_AEP_HG_MD_LK.full.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

W przypadku ethernetu zastosuj przewód ethernet tzw.

- linkę - pojedyńcza żyła zawiera kilka cieńkich drucików

zamiast

- drut - pojedyńcza żyła to jednolita całość

wtedy ograniczysz do minimum uszkodzenie przewodu ethernet przy zgięciu.

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

 

Najważniejsze by zapewnić miejsce nad telewizorem. Ciepło ucieka przecież do góry. 

 

Przy tak bliskim montażu tracisz dostęp do niektórych gniazd, ale rozumiem że masz tego świadomość.

i_ptv_Trear_AEP_HG_MD_LK.full.png

piast_zk
Poszukiwacz

Dzięki za odpowiedź. Od góry nie palnuję żadnych ograniczeń (poza sufitem ale to powyżej 1 merta).
Z pośród gniazd tego panelu będę wykorzystywał wyłącznie LAN i wyjście optyczne. Przy optycznym można zastosować adapter kątowy. Trochę problem jest z RJ45 – nie znalazłem adaptera, ani końcówek kątowych (o rozsądnych rozmiarach). Przy RJ45, albo się wyrobię z zagięciem kabla, albo nieco wpuszczę kabel w ścianę, aby promień zagięcia nie był zbyt ostry.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

W przypadku ethernetu zastosuj przewód ethernet tzw.

- linkę - pojedyńcza żyła zawiera kilka cieńkich drucików

zamiast

- drut - pojedyńcza żyła to jednolita całość

wtedy ograniczysz do minimum uszkodzenie przewodu ethernet przy zgięciu.

 

Pozdrawiam

KoperskiB
Nowicjusz

Myślę, że bez problemu możesz powiesić go tak blisko.

 

Mam ten telewizor i sprawdzałem z ciekawości i cała obudowa z tyłu jest praktycznie zimna oprócz jednego miejsca, które jest conajwyżej letnie. Także nie obawiałbym się o to, że TV się zgrzeje.