anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-55W905A problem z modułem CI

max1999
Poszukiwacz

KDL-55W905A problem z modułem CI

Witam. Do telewizora KDL-55W905A zakupiłem moduł CI telewizji na kartę HD. Mam problem z autoryzacją karty modułu CI przy włączaniu TV (odbiór z satelity jest OK). Po włączeniu telewizora pojawia się program z satelity po chwili wyświetla się komunikat o procesie autoryzacji karty z urządzeniem nadrzędnym po czym pojawia się logo telewizji na kartę i wszystko działa OK.

Jednak bardzo często się zdarza, że w trakcie komunikatu o autoryzacji wszystko się zawiesza - nie można zmienić programu ani wyjść z tego trybu. Pomaga wyłączenie TV wyciągnięcie mudułu i po włożeniu ponowne uruchomienie. Jednak jest to uciążliwe. Najczęściej ten problem występuje przy zaprogramowanym nagrywaniu na HDD. Programator włącza nagrywanie, satelita się nie autoryzuje, dysk nagrywa kilka godzin zatrzymanego obrazu i nie można go wyłączyć.  TNK HD twierdzi, że to problem z TV. Czy ktoś miał takie doświadczenia. Próbuje zlokalizować problem. Pozdrawiam Max

7 ODPOW. 7
_Mr_X_
Nowicjusz

Witam,

KDL-55W805A z modułem CI "NC+ MIX" zachowuje się podobnie (choć rzadko). Dodatkowo jest problem z nagrywaniem programów z satelity na dysk USB, gdy telewizor jest wyłączony (tzn. w trybie standby). Nagrywanie zaprogramowanej audycji kończy się błędem o treści "Nagrywanie zostało zakłócone. Nadawca włączył zabezpieczenie przed kopiowaniem.". Nagranie jest przerywane i nie nadaje się do oglądania. Jeżeli telewizor jest włączony wówczas następuje przełączenie na odpowiedni kanał i audycja nagrywa się prawidłowo. Moduł CI ma najnowszy firmware (przynajmniej takim komunikatem kończy się próba aktualizacji). Telewizor oczywiście też ma najnowsze dostępne oprogramowanie (PKG4.451EUA).

profile.country.PL.title
Janusz-B3
Poszukiwacz

Cześć, znalazł juz ktoś rozwiązanie tego problemu? 

profile.country.PL.title
Janusz-B3
Poszukiwacz

Siemanko chyba rozwiązałem problem. Przejdz do ustawień/ustawienia cyfrowe/zamiana usług daj wyłącz. U mnie jak narazie działa.

profile.country.PL.title
Janusz-B3
Poszukiwacz

Niestety problem sie powtaża ale pare filmów i seriali udało sie nagrac.

MichalGorczynski
Poszukiwacz

Mam KDL-42W805A  cyfrowy polsat modul cam i tez mam problem z nagrywaniem gdy TV jest wylaczony.

profile.country.PL.title
Raskol
Użytkownik

tutaj problemem jest raczej zły moduł CAM/CI+włożony w TV. Powinniście z tym problemem zwrócic się także do producenta CAM/CI+ aby dostosował go do tv lub sprawdził jego użyteczność z danym modelem. Tak robi np. UPC gdzie na stronie jest lista wspieranych TV do ich modułów CAM/CI+ i problemu nie ma.

_Mr_X_
Nowicjusz

Ponieważ kolejny upgrade firmware'u na moim W805 nie przyniósł znaczącej poprawy, tzn. problem (może nieco rzadziej ale jednak) nadal się powtarza, też przypuszczam, że przyczyna może leżeć po stronie modułu.

Niestety jedyne wymagania ze strony oferujących nc+ mixa to np. takie:

"Przed zakupem ,,Karty HD do telewizora” z ofertą nc+ MIX, upewnij się, że telewizor jest zgodny z standardem DVB-S2, MPEG-4 i CI lub CI+."

Źródło: ****************

Opisane w wątku modele SONY (W805, W905 itp.) "raczej" spełniają te wymagania...

 

Powód edycji: post zawierał link do strony służącej celom komercyjnym.