anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kiepska jakość obrazu w KDL-42W655A

elbodm
Nowicjusz

kiepska jakość obrazu w KDL-42W655A

Witam, kupiłem KDL-42W655A, bo czytałem pochlebne opinie i widziałem telewizor w sklepach. Obraz żyleta, no i dużo przydatnych funkcji, choćby WiFi. Tak więc kupiłem i....w domu okazało się, że obrazowi daleko do

tego ze sklepu. Obraz pobiera tuner satelitarny, który połączony jest z telewizorem kablem HDMI. Wyczerpałem wszelkie pomysły na ustawianie obrazu. Co może być przyczyną? Zakładam, że telewizor jest sprawny(bo chyba jest). Czy jakość Hkabla HDMI ma wpływ na jakość obrazu, czy kable łączące antenę satelit. z tunerem mają

wpływ na jakość? Głupi jestem, może ktoś, coś podpowie? Pozdrawiam

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

Oczywiście, że jakość kabla ma znaczenie (ale ne popadaj w paranoję) jak i wiele innych czynników. Zastanawia mnie co to znaczy, że masz kiepski obraz ? Przeważnie w sklepach leci materiał HD producenta jeszcze tak podpicowany, że miodzio od pszczół jest gorzkie.

Zobacz czy jakość dostarczanego sygnału oraz czy program jest w HD - bo napewno taki oglądałeś w sklepie. Różnica pomiędzy jakością HD a zwykłą jest naprawdę spora. Może tu leży Twój zawrót głowy.

adam_klu
Poszukiwacz

Witaj

 

Tak jak pisał poprzednik. W sklepach obraz może być ustawiony na maksymalne wartości, które i Ty możesz wybrać ale wtedy zwiększysz zużycie energii TV. Co puszczali w sklepie? Sygnał z anteny TV czy z bluray? Jak na pewno wiesz obraz bluray jest o wiele lepszy niż ten z satelity czy innej telewizji.

A co z tunerem? Są tam jakieś możliwości ustawienia obrazu? Próbowałeś podłączać TV do innych urządzeń? Ten sam efekt?

Nie wiem co jeszcze zalecić. Musisz wiedzieć, że w sklepach producenci, nie tylko Sony, stosują to co powyżej. Porównywanie tego co w sklepie może nie mieć sensu.

 

Pozdrawiam

A.

avurob
Poszukiwacz

elbodm, gdzieś w ustawieniach (oszczędzanie energii, jakoś tak) jest właczona opcja "dostosuj automatycznie ekran..." - wyłącz ją i pobaw się jeszcze raz ustawieniami z obrazem (dobrej jakości HD) puszczonym np. z dysku lub pendrive'a. Ta opcja w moim telewizorze powodowała, że obraz "siadał".

profile.country.PL.title
WuuZet
Poszukiwacz

W salonach sprzedaży telewizor pracował w opcji "sklep" zamiast "dom" (ustawienia ogólne). Ekran pracuje wówczas z dużym poborem mocy i daje odpowiednie efekty. Może to Cię rozczarowało. Jeżeli masz telewizor podłączony do internetu, możesz porównać jakość obrazu HD z Twojego satelity, z obrazem HD np. z YouTube lub z Ipli. Jest tam dużo pozycji z bezbłędnym obrazem.

jsteen75
Poszukiwacz