anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kilka pytań przed zakupem KD-55XE7005

profile.country.PL.title
medyq_pl
Poszukiwacz

Kilka pytań przed zakupem KD-55XE7005

Witam,

 

jako że nie znalazłem odpowidzi tu a te w necie są rózne to prosiłbym o rozjasnienie przed zakupem tego modelu czy zrobię z niego domowe centrum rozrywki. Do tej pory posiadałem samsunga ale padł i chcę zmiany - faworytem jest własnie ten model Sony ale mam kilka wątpliwości.

 

Na stronach sklepów online jest info że nie obsługuje on DLNA. prawda to? Do tej pory jak naszło mnie na HDMI to puszczałem z kompa tradycyjnie jako drugi monitor, jak nie (bo np córka używała komputera) to korzystałem z DLNA - mam wyprowadzone kabel za TV do routera, wybierałem opcję sieciową i albo zaciągałem filmy udostepnione w odpowiednim folderze PC albo z dysku sieciowego wpiętego w router. Czy ten model na to pozwoli? Nie zawsze bowiem chciało mi się zgrywac na hdd i wpinać go w TV.

Druga sprawa jak obecnie w najnowszych softach wyglądają apki smart? W opiniach w różnych miejscach mozna zobaczyć że były problemy z netflixem (nawet tu ktoś to pisał na forum)., że nie działał w 2017 showmax (czy w ogóle go nie było?). Interesują mnie 3 aplikacje tylko:  netflix, showmax, ipla - nawet YT nie potrzebuję bo to leci przez HDMI z PC jak już.

 

Trzecia sprawa to matryca. Model ma chyba 60Hz ale czy ktoś z użytkowników zobaczył w tym jego minus? Niby w testach w internecie słabo wychodzi w płynności ale choć powiem że znawcą TV nie jestem to  na co dzień gram na 144Hz matrycy i jak zobaczyłem tą rozbierzność w sklepie w płynności ruchu w kilku modelach TV 4k w cenie około 3 tyś to się zakochałem w tym soniaku - jedyny który nie przycinał filmików.. możliwe to?

 

Czwarta sprawa bluetooth - nie ma. Czy jak podłączę w usb adapter BT taki jak mam PC wpięty (mała zabaweczka z alixpers za $2) to tv go wykryje i będe mógł gdzieś w opcjach wykryć słuchawki?


Piąta wątpliwość dotyczy osbługi HDD

a) gdzis wyczytałem że odtwarzacz multi jest prosty. Że można sortowac pliki ale ciekawi mnie jak je wyświetla? Czy wszystko wymieszane jak w kilku konkurencyjnych egzemplarzach  czy jak mam kilka folderów i filmy podzielone tematycznie sam na dysku hdd to taka struktura folderów jest oddana w menedzerze?

b) czy nagrywanie działa podczas oglądania z CI+ ? bo konkurencyjny model od Panasonic wiem ze nie pozwala na zapis na hdd jak program tv leci np. z dekodera. ja dekodera miec nie będą - od zawsze karta CI+ od UPC i do tej pory wszystko się łądnie nagrywało - wystarczyło że dysk był przez TV zweryfikowany jako odpowiednio szybki i tv go sformatował.

c) czy odtwarzając czy to z hdd czy dlna w obecnym sofcie filmy pobierają napisy srt i txt? Bo w jakimś benchmarku z zeszłego roku wyczytałem że odtwarzacz w tym modelu nie obsługiwał jeszcze napisów jak trzeba

Z góry dziekuję za odpowiedź. Bardzo mi sie spodobał ten model po obejrzeniu na żywo - szczególnie że na promocyjnym video w sklepie wszystkie modele Samsunga Sharp i LG na video 4k  miały klatkowanie a tu wsparcie Motionflow działało super bez zacięc przy niskim odświeżaniu (nie pamiętam czy 50 czy 60Hz ma?) no i te kolory.. Niemniej jak tv nie musi być super smart i nie przeszkadza mi że nie ma ando a nawet lepiej,  to ma byc centrum oglądania filmów głównie z PC i serwerów multimediów więc stąd szukam pomocy żeby nie bawić się w zwroty po kilku dniach od zakupu :slight_smile:

 

Dzieki! :slight_smile:

17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Na załączonej liście są tv z poniżej 2015. XE - to jest rok 2017???

profile.country.PL.title
jerzy666
Poszukiwacz
profile.country.PL.title
sitex_poznan_pl
Poszukiwacz

Dzień dobry

mam pytanie co jest powodem wycofania się Sony z wspierania połączeń DLNA. Obecnie mam KDL-40EX725, którego matryca nadaje się do wymiany. Chciałem ponownie kupić telewizor Sony, ale żaden z modeli nie obsługuje DLNA. Korzystam z tego standardu przy dostępie do serwera NAS -QNAP. Jakie aktualnie sa inne możliwości w tym zakresie aby był szybki podgląd do zmapowanego dysku poprzesz LAN.

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Dzień dobry @sitex_poznan_pl

Wysłałam zapytanie w tej sprawie do kolegów z Supportu, odezwiemy się, jak tylko otrzymamy odpowiedź.

Pozdrawiam, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Oto odpowiedź supportu:


Wspomniana nazwa z DLNA została zmieniona na funkcje sieci domowej i jest ona dostępna właściwie w każdym z naszych nowych odbiorników, poniżej przesyłam link do fragmentu instrukcji jednego z popularniejszych odbiorników:
https://bit.ly/2MoLGiF

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
sitex_poznan_pl
Poszukiwacz

Dzień dobry. Dziękuję za kontakt. Będę wdzięczny jednak za konkretną odpowiedź. Nie wiem czy post  

 
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Taką odpowiedź dostałem z supportu.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Napisz jaki model zamierzasz kupić?

 

Pozdrawiam