anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Klopot z podłączeniem cyfrowego polsatu w tv kdl 50 w805

ROZWIĄZANE
bryniu_30
Poszukiwacz

Klopot z podłączeniem cyfrowego polsatu w tv kdl 50 w805

Witam serdecznie,

 

mam nietypowy problem z platformą cyfrowego polsatu, a mianowicie zakupilem nowy tv sony kdl 50 w805b i podczas podłączenia platformy po tv wyskakuje komunikat "brak sygnału z anteny telewizyjnej na wejsciu LNB1, sprawdź podłaczenie lub konfigurację dekodera.Wszystko zostało sprawdzone. Najśmieszniejsze jest to że jak podłączam dekoder pod stary telewizor wszystko działa poprawie, sygnał jest na 100%, wystarczy że odepnę kabel HDMI i podłacze pod nowy tv i brak sygnału..... Podłaczałem pod wszystkie wejscia HDMI w tv i to samo, nawet pojechałem wymienić dekoder na nowy bo kosnultatn z polsatu powiedział ze to wina dekodera, ale na nowym to samo. Jestem zkołowany bo nikt nie wie o co chodzi. Może znajdę odpowiedz tutaj. Proszę o jakiś pomysł jak ową sytuację rozwiazać.

 

Pozdrawiam

A.D

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
bryniu_30
Poszukiwacz

Witam,

 

 

więc sprawa się chyba wyjaśniła, na początku chciałbym pochwalić serwis Sony za szybką reakcję i miłą obsługę, ale do wracając do sprawy . Pan serwisant po kilku minutach od wejscia do domu  i sprawdzeniu telewizora mówi

"takich cudów to na oczy nie widziałem" :slight_smile: proawdopodobnie dekoder PVR HD 7000 Cyfrowego Polsatu nie jest kompatibilny z tym modelem telewizora( sony kdl w805b), zostaje mi do wypróbowania moduł  CAM CI+, tylko po dzisiejszej wizycie w placówce Polsat, Pani uświadomiła mnie, że owego modułu nie posiadają bo jest w fazie testów i najprawdopodobnie będą po koniec lutego, ale jak będą to mi nie wymienią bo ja mam zapisany dekoder w umowie, a to jest inny moduł , może mi tylko wymienić dekoder na dekoder....hehe no cyrki...Więc narazie "cieszę" się z nowego TV ogladając kanały z tv naziemnej :tongue:

p.s ale obraz przy ogladaniu filmów w roz 1080p to po prostu bajka:) oczywiscie narazie z pena

Mam pytanie do posiadaczy tego modelu TV sony kdl 50 w805b i takiego samego dekodera , czy odpierają sygnał?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Proszę spróbuj wyłączyć BraviaSync w TV i sprawdź ponownie. Może on pwoduje jakieś zakłócenia w pracy dekodera.

Wyłącznenie BraviaSync - link poniżej:

http://pdf.crse.com/manuals/14HE438112/PL/brsyncset_europe_co.html

 

Pozdrawiam

bryniu_30
Poszukiwacz

Witam,

 

 

dziękuję za zainteresowanie się tematem, niestety prpozycja wyłącznia BraviaSync nic nie zmieniała, dalej brak sygnału.

 

 

Pozdrawaim

A.D

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Sprawa dziwna, że ze starym TV działa.

Rozumiem, że przy podłączeniu starego TV dekoder jest podłączony do tego samego przewodu z satelity?

Spróbuj użyć jeszcze innego kabla HDMI.

 

Pozdrawiam

bryniu_30
Poszukiwacz

Witam,

 

tak , dekoder jest podłaczony do tego samego przewodu z satelity, równica polega tylko i wyłacznie na zmianie Telewizora poprzez przepięcie kabla HDMI. Sprawdzałem na różnych kablach HDMI i to samo, stary chula nowy brak sygnału....Inne użądzenia jak Xbox działa bez problemu na nowy tv i na tych samych kablacch HDMI. Spodziewam się serwisu więc napiszę co i jak.

 

 

Pozdrawiam

A.D

bryniu_30
Poszukiwacz

Witam,

 

 

więc sprawa się chyba wyjaśniła, na początku chciałbym pochwalić serwis Sony za szybką reakcję i miłą obsługę, ale do wracając do sprawy . Pan serwisant po kilku minutach od wejscia do domu  i sprawdzeniu telewizora mówi

"takich cudów to na oczy nie widziałem" :slight_smile: proawdopodobnie dekoder PVR HD 7000 Cyfrowego Polsatu nie jest kompatibilny z tym modelem telewizora( sony kdl w805b), zostaje mi do wypróbowania moduł  CAM CI+, tylko po dzisiejszej wizycie w placówce Polsat, Pani uświadomiła mnie, że owego modułu nie posiadają bo jest w fazie testów i najprawdopodobnie będą po koniec lutego, ale jak będą to mi nie wymienią bo ja mam zapisany dekoder w umowie, a to jest inny moduł , może mi tylko wymienić dekoder na dekoder....hehe no cyrki...Więc narazie "cieszę" się z nowego TV ogladając kanały z tv naziemnej :tongue:

p.s ale obraz przy ogladaniu filmów w roz 1080p to po prostu bajka:) oczywiscie narazie z pena

Mam pytanie do posiadaczy tego modelu TV sony kdl 50 w805b i takiego samego dekodera , czy odpierają sygnał?

profile.country.PL.title
kamillo127
Użytkownik

Witam,

 

Mam inny model Sony, a mianowicie KDL EX700 - jest to starszy model (ma już 5 lat). Kilka dni temu wymieniłem dekoder w polsacie na nowy HD7000. Podłączyłem pod TV - obraz się pojawił, ale bez dzwięku. Zacząłem drapać się po głowie - zmieniłem wejście HDMI na 2, 3 potem 4 i nic. Wziąłem inny kabel HDMI i ponownie wejście 1, 2, 3 i 4 - i nic, nadal brak dzwięku. Zadzwoniłem do Polsatu, gdzie poinformowano mnie, że dekoder jest uszkodzony. Pojechałem wymienić dekoder i co dzowne problem się nie rozwiązał. Dalej brak dzwięku. Wkońcu podłączyłem dekoder do drugiego TV firmy Panasonic i.... ta da... jest obraz i dzwięk. Sprawdziłęm jeszcze na innym TV firmy Samsung i też wszystko gra.

Moje podsumowanie - SONY to jest jakaś masakra, porażka itd!!! Wiem, że nie mam najnowszego TV, ale kuźwa bez przesady żeby nowsze urządzenia nie były z nim kompatybilne!!!! Ten Panasonic z którym sprawdzałem dekoder też ma 5 lat, a Samsung jeszcze więcej i nie ma znimi żadnego problemu. Mam też nowiusienki TV (NIE SONY) z 2015 i też wszystko działa.

Zastanawiam się co mam zrobić, żeby dzwięk zaczął działać.....

 

A i jeszcze jedno - komputery z systemem Win 8 i 10 - po podłączeniu do mojego wspaniałego KDL EX 700 poprzez HDMI - zero reakcji. Ciemny obraz i brak wykrytego urządzenia. Podłączam pod Panasonica i wszystko działa.

 

A ja wydałem * 4tys 5 lat temu i co mi zostało - wyrzucić go przez okno????

 

Pozdrawiam Fanów SONY

K

 

Powód edycji: zawartość niezgodna z regulaminem forum

Bogusz-59_rek.
Użytkownik

Ja mam model zeszłoroczny KDL-50W808C i też mam taki sam problem z głosem lub w ogóle brakiem sygnału przez łącze HDMI. Dekoder Polsatu Sagemcom ESI88. Samsung odbierał bez problemu, miał cztery lata i dalej bardzo dobrze działa. Natomiast Sony zeszło na psy i jest to obecnie najgorsza marka na rynku ! Miałem dwa Panasoniki i pojechałem po trzeciego, posłuchałem sprzedawcy i mam problemy niesamowite z tym Sony !

profile.country.PL.title
kamillo127
Użytkownik

Przyznam, że liczyłem na wsparcie techniczne Sony. Walczyłem z nimi dość długo, ale jakoś nie okazali zainteresowania aktualizacją TV.

Miałem też nadzieję, że tutaj odezwie się ktoś z firmy SONY, ale to też tylko cicha nadzieja.

 

Powodzenia z SONY ludziska.

Ja już więcej w tą firmę nie idę.

profile.country.PL.title
kamillo127
Użytkownik

Do Bryniu

 

Tak na marginesie - sprawa nie może być uznana za rozwiązaną, skoro nadal nie masz dzwięku na TV z dekoderem polsatu. Skoro inne TV z dekoderem współpracują, to wina leży po stronie SONY.

Brak kompatybilności można rozwiązać, ale trzeba mieć trochę dobrych chęci.

Nieste tego brakuje firmie SONY.