anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

komunikat HDMI na ekranie

ROZWIĄZANE
geezer-----
Początkujący

komunikat HDMI na ekranie

Witam.

Podczas oglądania w lewym górnym rogu ekranu pojawia się komunikat: HDMI 1, 1080i/50 i znaczek podłaczenia do gniazda. Niestety komunikat nie znika i widnieje przez cały czas. przez poprzednie miesiące pojawiało się to tylko przez chwilę przy uruchamianiu telewizora i dekodara ntv i znikał. model telewizora kdl-37s4000. proszę o pomoc

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Info na telewizorze pojawiać się będzie w momencie zmiany parametrów przesyłanego obrazu np. rozdzielczości. Trzeba doprowadzić do sytuacji, w której sygnał będzie zawsze taki sam, czyli ustawić STAŁĄ rozdzielczość, interlace itd. dla WSZYSTKICH kanałów. Robi się to wykorzystując skaler dekodera w ustawieniach tegoż dekodera - nie wystarczy zmienić rozdzielczości dla jednego kanału. 

Stefanulek
Nowicjusz

Mam podobny problem. Dekoder C+ 4k Telewizor Sony Bravia KD49. KINO DOMOWE DENON AVR 650H. TV podlączony do HDMI 3 ARC nowym kablem dobrej jakości. Co jakiś czas wyskakuje info o kanale HDMI 3 i rozdzielczość. Zmieniałem na stalą rozdzielczość 1080 i nic. Bez kina właczonego tego problemu nie ma, np YT.

agmimat
Nowicjusz

Na moim tv wystarczyło zmienić standard hdmi jaki czyta: miałam żeby jak 1.4, 2.0 i automatycznie. przy dwóch ostatnich pojawiał się ten komunikat, jak wybralam na 1.4, to już bez problemu. Ale z 4k trzeba się pożegnać...

Markos
Nowicjusz

Miałem ten sam problem i I+  pomogło