anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Konserwacja i czyszczenie TV

SZREK-----
Początkujący

Konserwacja i czyszczenie TV

Czym najlepiej czyścić kineskop - matrycę LCD a czym obudowę?

19 ODPOW. 19
oldguest
Początkujący

Obudowę mikrofibrą lub ogólnie bardzo miękką szmatką. Jeśli chodzi o matrycę to najlepiej tego nie czyścić (ona nie przyciąga kurzu) a jeśli już trzeba to delikatnie też mikrofibrą na sucho jak nie pomorze to są specjalne środki do czyszczenia matryc LCD dostępne w sklepach.

scarface-----
Początkujący

Co do ekranu LCD. Na pewno nie należy używać środków do mycia szyb, które sprawdzały się przy telewizorach kineskopowych - matryca jest znacznie czulsza, a nawet jeśli wiele osób uważa że można używać tego typu płynów to moim zdaniem lepiej nie ryzykować sprzętu za kilka tysięcy złotych. Już lepiej użyć wody.

Nie używamy środków z alkoholem z tego samego powodu – mogą pojawić się przebarwienia.

Nie spryskujemy ekranu środkiem tylko spryskujemy go na szmatkę.

Nie naciskamy ekranu za mocno!

Oczywiście delikatna, miękka ściereczka do czyszczenia, w razie potrzeby nasączona wodą, choć oczywiście lepiej używać środków do tego przeznaczonych

Polecam też link, co prawda są tu zestawy czyszczące także dla komputerów ale znajdą się i do samych LCD
http://www.allegro.pl/9190_srodki_czysz ... view=gtext" target="_blank

profile.country.pl_PL.title
vinci77
Poszukiwacz

ale koledzy się rozpisali :shock: jak ja parę dni temu założyłem podobny temat brak było tak fachowych wypowiedzi 8-)

scarface-----
Początkujący

Obiecuję poprawę op35 ;)

SZREK-----
Początkujący

kolego - op35 - trzeba mieć urok i odpowiednie nick ;) już przerobienie oryginalnego ogra na polskiego (nawet pisownia spolszczona) - wystarczy, że brzydota go zżera to i po co jeszcze mu dokładać kamieni do plecaka.

Dziękuję za porady - na pewno skorzystam ( żonie już przekazałem zalecenia) i tak będą żyli długo i szczęśliwie - SZREK i KDL26U4000 ;)

profile.country.pl_PL.title
gggrzybowscy
Użytkownik

Nie ma sensu wydawać pieniędzy na środki do czyszczenia.Najlepszym i sprawdzonym sposobem do mycia matrycy jest lekko nawilżona ciepłą wodą pieluszka tetrowa z dodatkiem dwóch kropel ludwika do naczyń.Drugim końcem pieluszki ściągamy delikatnie brud,a następnie też lekko wycieramy do sucha.

profile.country.pl_PL.title
vinci77
Poszukiwacz

gggrzybowscy napisał(a):

Nie ma sensu wydawać pieniędzy na środki do czyszczenia.Najlepszym i sprawdzonym sposobem do mycia matrycy jest lekko nawilżona ciepłą wodą pieluszka tetrowa z dodatkiem dwóch kropel ludwika do naczyń.Drugim końcem pieluszki ściągamy delikatnie brud,a następnie też lekko wycieramy do sucha.


też tak kiedyś myślałem ale to nie do końca się sprawdza. Spójrz pod kątem na matryce przy dobrym świetle a zobaczysz efekt swojego czyszczenia.

profile.country.pl_PL.title
gggrzybowscy
Użytkownik

op35 napisał(a):

gggrzybowscy napisał(a):

Nie ma sensu wydawać pieniędzy na środki do czyszczenia.Najlepszym i sprawdzonym sposobem do mycia matrycy jest lekko nawilżona ciepłą wodą pieluszka tetrowa z dodatkiem dwóch kropel ludwika do naczyń.Drugim końcem pieluszki ściągamy delikatnie brud,a następnie też lekko wycieramy do sucha.


też tak kiedyś myślałem ale to nie do końca się sprawdza. Spójrz pod kątem na matryce przy dobrym świetle a zobaczysz efekt swojego czyszczenia.


Dziękuje za odpowiedż,ale czyszczenie takie stosuje od czterech lat i to z bardzo dobrym skutkiem.Z matrycą jakbyś na nią nie patrzał nie ma najmniejszych zarysowań.Piszesz,że też tak kiedyś myślałeś.Najpierw wypróbuj jeden raz,a póżniej dopiero oceń i może przyznasz mi rację.Porysować matrycę może zwykła pielucha,ale nie z tetry.Ja też dużą uwagę przywiązyje do czyszczenia.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie chodzi o rysowanie matrycy, ale woda z kranu zawiera mnóstwo minerałów, itp. Matryca nagrzewa się, reszta wody odparowuje, a syf zostaje. Czy to jest dobre? Chyba nie..