anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Które serie TV mają opcje PIP/PAP

smok23
Początkujący

Które serie TV mają opcje PIP/PAP

Czy istnieją modele 32" FullHD mające aktywną funkcję PIP lub PAP ?
Niestety oficjalnym informacjom na stronie SONY nie można ufać,gdyż dezinformują
informując że np. model 32W4000 posiada takową funkcjonalność.

KDL-32W4000 - Dane techniczne
Obraz w obrazie (Picture in Picture) TAK
Obraz i obraz (Picture & Picture) TAK

pozdrawiam
Jacek

9 ODPOW. 9
oldguest
Początkujący

Przecież posiada.

smok23
Początkujący

Mam takowy przed sobą i w menu funkcja takowa NIE istnieje.

oldguest
Początkujący

A przeglądał Pan w tym celu instrukcję? Albo forum?

viewtopic.php?f=2&t=980

Chodź nie zgadzam się z ostatnim postem tam a nie mam okazji teraz sprawdzić.

Ondyne
Początkujący

Oczywiście, że telewizory Sony mają PIP i PAP. Sprawdzałem dokładnie w instrukcji i niestety funkcjonalność jest ogranioczona do absolutnego minimum, przez co funkcje te są praktycznie nie do wykorzystania.
PIP - działa tylko prz ogladaniu sygnału z PC. Na oknie monitora PC można zrobić podgląd programu TV odbieranego przez telewizor.
PAP - działa przy oglądaniu programu z obcego źródła. Przy oglądaniu np. filmu DVD w dużym oknie można zrobić podgląd programu TV odbieranego przez telewizor w małym sąsiednim oknie.
Niestety, ale w obu przypadkach nie można podłączyć sygnału z zewnętrznego źródła np. podłączonego przez SCART, HDMI,...
Jeżeli jest potrzebny prawdziwy PIP, to dobre są w tym Panasoniki z najwyższej półki i niektóre Samsungi. Ale zawsze są PIP'y jednotunerowe. Z tego co wiem, to PIP z dwoma tunerami już chyba nigdzie nie istnieje poza jednym z modeli Grundiga, starą serią LG LB2R i starą serią Philipsa PFL9830.

profile.country.pl_PL.title
vinci77
Poszukiwacz

wydaje mi się że ten model ma PIP i PAP tylko jak już omawialiśmy to na forum te funkcje działają wyłącznie z wbudowanym tunerem cyfrowym. (trzeba mieć podawany sygnał cyfrowy przez operatora sieci kablowej lub tv naziemnej w niektórych miastach).

oldguest
Początkujący

Innymi słowy jednym źródłem (w tym mniejszym oknie) musi być tuner/dekoder wewnętrzny telewizora.
Jakimś obejściem jest podłączenie np. dekodera czy innego urządzenia przez modulator do złącza antenowego. Jakość nie za dobra ale jak na okno które jest tak z 5 razy mniejsze niż TV wystarczy.

smok23
Początkujący


Witam,

Eksperymentowałem wczoraj z różnymi opcjami funkcji PIP/PAP i jedyny działający układ to :
PAP - większy ekran - sygnał z wejścia AV,
- mniejszy ekran - sygnał z wewnętrznego tunera CYFROWEGO ( z analogowego nie działa )

pozdrawiam
Jacek

oldguest
Początkujący

A jakie złacze zostało użyte przy podłączeniu AV? Bo w niektórych modelach ostatnio jedno z kombinacji właśnie nie działa z tego co pamiętam użycie EURO i tunera analogowego pisze "funkcja nie dostępna" ale np. HDMI i analogowy tuner już działa.

profile.country.PL.title
didotom
Poszukiwacz

Chyba jednak nie mają mój nowy Android TV KD-65XD8505 powinien niby mieć a nie ma zamiast tego jakieś niedzialajace Tweet y mam.