anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Listwa przepieciowa,zabezpieczająca. Co polecacie lub jaki zamiar kupna.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Listwa przepieciowa,zabezpieczająca. Co polecacie lub jaki zamiar kupna.

Jak widać idzie wiosna i nadejdą burze,lub mamy wiele urządzeń pod jednym kontaktem i nie chcemy by awaria jednego wpłynęła na inne. Co używacie, lub jaki zamiar kupna? Jak wiadomo najlepszym rozwiązaniem przed burzą wyjęcie wtyczki sieciowej,LAN, antenowej. Czasem nie można jak nas nie ma w domu i sprzęt wyłączony. Ostatnio widziałem oprócz listwy jeden kontakt na WiFi którym można sterować z smarta. Podawać nazwę i model sprzętu bo jak wstawicie linka do produktu to Sony usunie 🙂

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, jeśli mieszkasz w bloku to jesteś w pewnym sensie chroniony bo kable w miastach idą pod ziemią noi między Twoim mieszkaniem, a transformatorem są jeszcze jakieś rozdzielnie, ale jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym to metodą wyjąc kabel z kontaktu jest chyba jedyna. Widziałem kiedyś listwę antyprzepięciową po walnięciu pioruna w transformator. Listwa się stopiła w sporej części, niestety korki w domu jak i bezpiecznik na listwie nie zdążyły zareagować na wyładowanie i cały sprzęt elektroniczny się usmażył. Podsumowując nie ma cudownego środka, nie chcesz ryzykować odłącz urządzenie od prądu. :slight_smile:

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Masz rację we wszystkim co piszesz. Znam zagrożenie. Mieszkam w bloku. Oprócz uderzenia pioruna co wszystko smaży to są jeszcze pole elektromagnetyczne i przepiecia z sieci. Miałem taki przypadek że na listwie przy laptopie wpieta była ładowarka do smarta,podczas ładowania wystąpiły trzaski,błyski itp w ladowarce w skrócie poszła do diabla, zdążyłem wypiac smarta ale bałem się ryzykować wyciągnąć z gniazda. Na szczęście lub dzięki właśnie listwie napięcie zwarcia nie poszło na laptopa i inne urządzenia. Prędzej o takie zabezpieczenie chodzi niż piorun bezpośredni bo na to nic urządzenia po kablu.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Co do listw jest wiele które zarówno chronią sieć zasilającą, jak również ethernet i RTV.

Najważnijeszą sprawą jest kwestia instalacji w domu tzn. producenci dają ochronę na sprzęt pod warunkiem, że sieć jest określonego typu np. TN-S lub TN-C-S. 

Dodatkowo w starych modelach listew były kiepskie warystory, także jak będzie szukał to szukaj z nowymi warystorami nie pamiętam do końca nazwy ale chyba x mov.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Kupiłem dwie listwy Ever Home. Jedna pod punkt tv druga pod punkt laptopa. Mają co radzicie wtym pod tv wpieta antena a pod lapka skretka do modemu. Stare ale jare listwy poszły do sprzętów kuchennych 🙂