anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Moduł cam cyfrowego Polsatu w 55hx855

Wojcze
Początkujący

Moduł cam cyfrowego Polsatu w 55hx855

Witam
Mam problem z uruchomieniem modudu cam cyfrowego Polsatu w KDL 55hx855.Tv widzi tylko N kę i Cyfrę +.czekam na informację

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,

z moich informacji Cyfrowy Polsat jeszcze nie podpisał umowy z Sony co do kompatybilności oprogramowania i modułów. Sony posiada dedykowane oprogramowania dla Cyfry i N na kartę. Czyli w tych przypadkach wkładasz moduł, wybierasz operatora i wszystko automatycznie jest wyszukiwane. Jednak nie oznacza to, że nie można uruchomić kanałów CP poprzez moduł i telewizor. W oknie wyszukiwania nie wybieraj "Preferowany satelita" (tam jest oprogramowanie do Cyfry i N na kartę), tylko przeprowadź wyszukiwanie na "Ogólny satelita" i dalej w polu gdzie są satelity ustawić parametry Cyfrowego Polsatu.

Wojcze
Początkujący

Dzięki za szybką odpowiedź .Próbowałem wchodząc na satelita ogólny ale brak oczekiwanego efektu .tv nie widzi satelity polsatu.Czy znasz użytkownika który przeprowadził w/w instalację z sukcesem? Do Sony Pl nie można się dodzwonić.

profile.country.pl_PL.title
1_pawel
Użytkownik

Może czytałeś link

http://hdtvpolska.com/topic/25729-mega- ... l-40ex725/
---------------------

Ja dopiero zapoznaje się z 855

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Wojcze napisał(a):

Próbowałem wchodząc na satelita ogólny ale brak oczekiwanego efektu .tv nie widzi satelity polsatu.Czy znasz użytkownika który przeprowadził w/w instalację z sukcesem?


Nie za bardzo się zrozumieliśmy.. Po kolei:

Każdy operator telewizji satelitarnej w Polsce korzysta z tej samej satelity: Hot Bird. Na jednej satelicie są tysiące kanałów, część bezpłatnych (FTA), a część płatnych kodowanych. Na jednej satelicie znajdziesz np. ok 10 kanałów kodowanych "Discovery". Każdy operator ma swój kanał i na swój sposób kodowany. Jeden będzie Nki, inny Cyfry, a jeszcze inny Polsatu. Kanały są lokalizowane poprzez specjalne parametry i lokalizowane w "grupach". Np. kanał "Discovery" Cyfrowego Polsatu jest w grupie z innymi kodowanymi kanałami. Grupę jak i kanał określają wartości jak częstotliwość, polaryzacja, transponder itp. Przy wyszukiwaniu ogólnym kanały te są rozrzucone po całej liście.
Telewizor posiada dedykowane oprogramowanie pod Cyfrę i N na kartę. Przy tych operatorach oprogramowanie daje priorytet dla kanałów kodowanych i ustawia je według listy operatora. W przypadku Cyfrowego Polsatu potrzeba te kanały posortować i ułożyć po swojemu. Zajmuje to trochę czasu i nie gwarantuje ustawienia na długi okres czasu. Jeśli operator zmieni parametry kanału (a tak się czasami zdarza) jest potrzeba ponownego wyszukiwania i sortowania.
Alternatywnie powinno dać się wpisać parametry kanałów Cyfrowego Polsatu i wyszukać je. Nie robiłem tego nigdy, nie mam Polsatu i nie potrzebowałem takiego zabiegu. Znam osoby które korzystali z modułu CAM Polsatu (z modelem telewizora EX725), wyszukiwali kanały pierwszą metodą. Nie wiem czy jeszcze korzystają i jakie mają doświadczenia, chcesz to podpytam.

profile.country.pl_PL.title
slawul_
Poszukiwacz

Jeśli chodzi o moduł CI+ Cyfrowego Polsatu nie jest do końca tak kolorowo jak się wydaje, ale przy odrobinie zamozaparcia :wink: można sobie poradzić. Na początek ustawić częstotliwość 12284 H 27500 5/6 (tj. częstotliwość na której znajduje się m.in. kanał Dla Abonentów) i zeskanować satelitę, ale oprócz kanałów CP znajdzie innych całą masę więc lepszym sposobem wg. mnie jest poświęcić trochę czasu i skanować poszczególne transpondery http://pl.kingofsat.net/pack-polsat.php a potem skorzystać z https://www.sony.pl/discussions/message/904494 .


Mam też pytanie odnośnie tego modułu - czy ktoś z szanownych kolegów jeszcze korzysta z tego modułu i jak współpracuje z TV?


Pozdrowienia.