anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nagrywanie programów na dysku USB [KDL-42W656A]

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
pelsta
Poszukiwacz

Nagrywanie programów na dysku USB [KDL-42W656A]

Witam,

zgodnie z instrukcją programy cyfrowe można nagrywać na dysku twardym USB o pojemności minimum 32 GB.

W związku z tym mam trzy pytania:

1. Czy obsługiwane są również dyski SSD i pendive czy tylko dyski HDD?

2. W jakiej jakości są nagrywane programy?

3. Ile MB zajmuje 1 godzina nagrania programu SD i HD?

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Tutaj odpowiedzi z supportu - uzupełnione o moje sugestie:

1. Powinien być to zewnętrzny dysk twardy USB, nie ma znaczenia tutaj jego budowa. Dlatego gdyż jest i tak wykrywany jak urządzenie pamięci masowej.
2. Jakość nagrania zależy od jakości dostarczanego sygnału (SD czy HD). Pamiętaj jednak, że dysk po sformatowaniu jest przypisywany do TV i nie mam możliwości odtwarzania tych danych np. na PC.
3. Wielkość nagranego pliku zależna jest od jakości nagrywanego sygnału (SD czy HD). Trzeba by nagrać godzinę sprawdzić jak to wygląda w rzeczywistości.

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Poniżej długość nagrania dla różnych prędkości transmisji:

Dla 500GB:
24 Mbps - 44 h
17 Mbps - 62 h
14 Mbps - 75 h
12 Mbps - 88 h
10 Mbps - 105 h
8 Mbps - 132 h
6 Mbps - 176 h
5 Mbps - 211 h
4 Mbps - 264 h
3 Mbps - 353 h

 

To powinno rozwiać Twoje wątpliowści.

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Tutaj odpowiedzi z supportu - uzupełnione o moje sugestie:

1. Powinien być to zewnętrzny dysk twardy USB, nie ma znaczenia tutaj jego budowa. Dlatego gdyż jest i tak wykrywany jak urządzenie pamięci masowej.
2. Jakość nagrania zależy od jakości dostarczanego sygnału (SD czy HD). Pamiętaj jednak, że dysk po sformatowaniu jest przypisywany do TV i nie mam możliwości odtwarzania tych danych np. na PC.
3. Wielkość nagranego pliku zależna jest od jakości nagrywanego sygnału (SD czy HD). Trzeba by nagrać godzinę sprawdzić jak to wygląda w rzeczywistości.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
pelsta
Poszukiwacz

Dzięki za odpowiedź.

Wiem, że dysk po sformatowaniu przez TV jest jest niedostępny dla PC. Dlatego nie robię prób z posiadanym dyskiem i próbuję dowiedzieć się czegoś więcej.

Szczerze mówiąc to liczyłem na odpowiedzi kolegów, którzy nagrywają programy na dysk i mogą jakoś sprawdzić ile miejsca zajmuje godzina nagrania albo też ile godzin zmieściło się na konkretnym dysku.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Poniżej długość nagrania dla różnych prędkości transmisji:

Dla 500GB:
24 Mbps - 44 h
17 Mbps - 62 h
14 Mbps - 75 h
12 Mbps - 88 h
10 Mbps - 105 h
8 Mbps - 132 h
6 Mbps - 176 h
5 Mbps - 211 h
4 Mbps - 264 h
3 Mbps - 353 h

 

To powinno rozwiać Twoje wątpliowści.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
pelsta
Poszukiwacz

Niestety nie rozwiewa.

Takie teoretyczne obliczenia potrafię sam wykonać :slight_smile:

 

Problem polega na tym, że nie wiadomo z jakim bitrate programy są nagrywane przez telewizor i czy ewentualnie użytkownik może to bitrate regulować. Może bitrate jest zmniejszane gdy na dysku jest już mało miejsca?

Tych informacj nie ma w manualu. Support Sony odpowiedział "Niestety nie mamy informacji o ilości godzin programu które można nagrać na 32GB nośnik."

Dlatego zadałem pytanie na forum żeby uzyskać odpowiedź od kogoś, kto w praktyce dokonuje taki nagrań.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Moim zdaniem bitrate zależy od nadawanego sygnału. Wątpię aby był zmniejszany jak kończy się miejsce na dysku. W zeszły weekend nie miałem czasu zrobić nagarania. Postaram się w ten weekend.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
pelsta
Poszukiwacz

Z całą pewnością bitrate zależy od nadawanego sygnału. Ale i tak nie wiem ile wynosi.

 

Pomysł ze zmniejszaniem bitrate gdy kończy się miejsce na dysku wziął się stąd, że w podobny sposób zachowywały się magnetowidy (tam była auto zmiana z SP na LP). Oczywiście w przypadku nagrań na dysku można to rozwiązać w inny sposób.

fredbor
Poszukiwacz

Nagranie filmu ok 1g30min w jakosci HD zajmuje ok 4-6 GB

profile.country.PL.title
pelsta
Poszukiwacz

Dziękuję.

Z tego wynika, że średni bitrate nagrania jakości HD to około 7 Mbps (chyba dobrze policzyłem).

profile.country.PL.title
pelsta
Poszukiwacz

Więc tak...

Kupiłem kartę microSDHC 32 GB class 10 noname za 20 zł oraz czytnik kart microSDHC noname za 10 zł.

Podłączyłem do telewizora. Została wykryta i nastąpiła próba rejestracji w telewizorze. Tak jak się tego obawiałem - zakończyła się niepowodzeniem.

Podłączyłem kartę do laptopa, sformatowałem (wyszło 32GB)

Na próbę skopiowałem na nią trochę zdjęć. Po zapisie ok. 3-4 GB prędkość kopiowania znacznie spadła i dalszy zapis następował z błędami.

Karta - szajs, zwracam ją.

 

Myślę, że gdybym kupił normalną, markową kartę 32 GB, to z powodzeniem nadawałaby się do nagrywania w tv.