anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nagrywanie przez USB

ROZWIĄZANE
tomvox
Użytkownik

Nagrywanie przez USB

Witam i prosze o pomoc.Przy próbie nagrania na HDD,pojawie się informacja-Niedostępny,brak informacji o czasie.Nic z tego nie rozumiem.

33 ODPOW. 33
profile.country.PL.title
74adam
Poszukiwacz

Witam

Po aktualizacjici oprogramowania 3.317 dającą "możliwość nagrywania" zoczarowało mnie:

- podpinam pena 32gb po sprawdzeniu okazuje się, że ma za małą pojemnośc tv widzi 29 gb trudno

- podpinam dysk przenośny, wcześniej był używany pdo nagrywania na tv samsung (dysk ma 3 partycje - 1 do nagrywania). TV chce skasowaćcały dysk aby go mieć tylko dla siebie- rozczarowanie

Kupuje dysk 2,5 1Tb (myslę za duży lecz cena 199 zł była kusząca)  dysk został rozpoznany i zarejestrowany (jedyny sukces).

Po naciśnięciu przycisku nagrywanie rozpoczęło się zapis. Po zatrzymaniu po kilku minutach brak pliku na dysku.

Myslę może trzeba nagrać cały program lub musi minąć czas jaku został ustawiony do nagrania? Zaczyna się film włączam nagrywanie (nie mogę przełączać programu w ramach jetnego multiplexu!!) . Film się skończył telewizor dalej nagrywa....Stopuje nagrywanie nie wiem już jak bo przerwaćnie chciał sam. Pozazuje że plik nagrania jest uszkodzony.

Przy próbie ustawienia progromatora na nagrywanie każdorazowo wchodzi w rejestrację dysku i nie udało mi się ustawić aby cokolwiek nagrał z wyprzedzeniem.

Nie piszę , że nie ma time shift lub możliwości nagrywania a oglądania czego innego z tego samego dysku hdd co mogłem robić w tv samsung model z przed 4 lat....

Dziwi mnie też wielkośc plików jaki mają być utworzone (w programotorze podaje rozmiar nagrania) średnio wychodzi 10min -1 gb. Dłuższy film to około 28 gb (pewno dla tego pen 32 gb za mały i film nie zmieści się)

i nie mówie tu o full hd. Ten sam film który na Sony zajmuje 28 gb to na tunerze WIVA około 4 gb.

Na razie czekam na kolejną aktualizację i jestem ogromnie rozczarowany, że po 7 miesiącach oczekiwania nagrywanie nie działa.... Zaczynam coraz bardziej myśleć o oddaniu telewizora jako nie pełnowartościowy towar....

 

 

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

I właśnie widać po poście Pana Adama jak wielu ludzi nie ma styczności z systemem operacyjnym. Przewija się ta nieznajomość na całym tym forum. Proponuję tego pendriva i dysk HDD wpiac pod kompa i zobaczyć ile SYSTEM ZABRAL DLA SIEBIE. A następnie wejść na forum i robić burze przeciwko Sony. Co do wielkości plików podobnie. Każdy system plików umożliwia zapis maksymalnej wielkości jednego pliku,na np FAT jest to plik 4gb. Co do wielkości domniemanego nagrania na dysk pliku to czy android,czy Windows podają zapas. Ja mam parę filmów nagranych już na hdd i normalnie się mieszczą w OKOLO 2gb na film.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

A i zalecam używać hdd i kabla 3.0 ponieważ wtyk USB w Tv jest w tej normie prędkości 3.0. Choć nie musi to być warunek.

profile.country.PL.title
74adam
Poszukiwacz

Nie wiedzialem aby obslugiwac tv trzeba miec znajomosc systemu
operacyjnego😄. Co maja powiedziec ludzie starsi, którzy zakupili taki tv
z myslą ze bedzie dzialac. Jak pisze ze trzeba miec pojemność 32 gb wiele
osob moze pomyslec ze wystarczy wlasnie taki pen 32 gb. Zdaje sobie sprawe
, ze tyle nie jest dostępne lecz tv ma byc dla przeciętnego Kowalskiego a
nie specjalisty.
Ja nie spodziewalem sie że można stracic tyle czasu aby tv jako tako
działał. Czytajac posty raczej nie widzę osób będących, którzy byliby w
pełni zadowoleni z tv android.

Adam
profile.country.PL.title
74adam
Poszukiwacz

zrobiłeł jesze jedno podejscie do nagrywania wyłączyłem z sieci tv i ponownie włączyłem ( a robiłem to też wcześniej) Nagrywanie zaczeło działać. wielkość plików po zapisie jest też całkiem "normalna" tzn 1 h - 1 gb.

nie wiem co działo się wcześniej ma moim tv, ale byłem bardzo poirytowany. Przepraszm tych co co odebrali ,że naskoczyłem na Sony 🙂 ,ale po 7 miesiącach oczekiwania i niepowodzeniu z nagrywaniem  miałem już dość tego tv.

Mam nadziej, że kolejnym krokiem w nagrywaniu bedzie możliwość przełączania w ramach jednego multipleksu podczas nagrywania.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Analogicznie można użyć telefonów do porównania. Też są dla każdego Kowalskiego. Ale Kowalski lat 70 nie kupi Samsunga 6 lub Z5 bo albo nie wykorzysta ich możliwości w pełni, albo nie będzie potrafił je obsługiwać. Dlatego też jest rynek telefonów prostych na przyciski co w zupełności wystarcza takim osobą. Tak samo jest z tv są modele bez systemu i w miarę proste. I nie piszę tu o Rubinach radzieckich 🙂

profile.country.PL.title
bohdang
Użytkownik

Witam. Ja to chyba mam jakiś "niefart". Dziś właśnie chyba padł mi nowy HDD - WD MyBook AV-TV 2TB. Otóż -wczoraj włączyłem nagrywanie filmu "Ostatni Mohikanin" z TVP2 HD, coby nie siedzieć przed telewizorem do późnej nocy. Dziś chciałem sobie spokojnie obejrzeć film, a tu zonk! Po 5 minutach odtwarzanie się zatrzymało. Info o jakimś błędzie i opcja naprawy tegoż błędu. Korzystam więc - i nic. Nadal po 5 min odtwarzanie robi stop. Dwa razy próbowałem naprawy - i to samo. Nie bawiąc się dłużej, chciałem film usunąć. Niestety - usuwanie trwało wieczność i nie drgnęło z miejsca. Spróbowałem więc wyrejestrowania dysku. Wyrejestrowałem. Teraz TV nie "widzi" zupełnie HDD. Wszelkie próby restartowania telewizora i HDD nic nie dały. Klops!  Zaskakujące jest to, że dopiero po raz drugi chciałem nagrać film, a pierwsza próba była udana. Tak więc nie może być mowy o jakimś nadmiernym wyeksploatowniu HDD. Może bardziej doświadczeni Panowie coś mi pomogą, bo może robię coś nie tak jak trzeba? Pozdrawiam. 

profile.country.PL.title
pklz1-----
Poszukiwacz

Miałem to samo że po wyrejestrowaniu dysku w telewizorze to go później  nie widział. Dopiero po sformatowaniu go w komputerze go znalazł i ponownie zarejestrował . 

PS. Na komputerze też go trochę szukałem bo po podłączeniu też go nie widział. 

 

profile.country.PL.title
bohdang
Użytkownik

Witam. No właśnie ja też próbowałem na kompie, ale nie widzi on tego dysku. Możesz mnie naprowadzić, jak go odnaleźć? Proszę....:smileyrolleyes:

profile.country.PL.title
pklz1-----
Poszukiwacz

Nie wiem jaki masz dysk bo mojego po podłączeniu do USB 2.O nie ma go dopiero po podłączeniu do USB 3.0 się  pokazał. Na laptopie z Windowsem 10 wszadłem w ZARZĄDZENIU KOMPUTERA. później w. MAGAZYN a tam w ZARZĄDZENIE DYSKAMI  tam się wyświetli dysk 0 to jest dysk komputera i dysk 1 to jest dysk przenośny  Jak go tam znajdziesz klikasz prawym  przyciskiem myszki i zmieniasz mu literę dysku np. G i wyświetli się już  w Mój komputer i tam go sformatuj. 

Ps. Jak kupowałem dysk to w instrukcji było że  niektóre USB 2.0 mają za słaby prąd to podłączyć pod USB 3.0 a jak nie ma to. kupić przewód USB z dodatkowym zasilaniem i podłączyć pod dwa USB 2.0