anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nagrywanie

profile.country.PL.title
Mord3r-n-kill
Użytkownik

Nagrywanie

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z nagrywaniem w tv Sony? Być może ja robię coś źle, coś mam włączone lub wyłączone. Chodzi mi o to, że gdy chcę nagrać jakiś program czy film np na canal+ to nie ma opcji żeby w tym samym czasie oglądać np tvn 24, tylko muszę oglądać to co nagrywam. Mam nadzieję że ja coś źle zrobiłem i jest to z mojej winy i zaraz ktoś mi napisze jak to naprawić. Bardzo proszę 🙏 o wyjaśnienie o co chodzi. Dziękuję 

 

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Mord3r-n-kill
Użytkownik

Dziękuję za wszystkie wyczerpujące wypowiedzi nie sprawdzałem się takiego odzewu na moje pytanie. 

Jakie forum taka firma i takie telewizory. 

Nigdy więcej Sony do głowy mi nie przyszło podczas kupowania tv że to co nagrywam to muszę oglądać, jak w filmie Bareii. Załatwiłem się na perłowo tym telewizorem. Nagrywanie w tle to u mnie podstawa w domu. Urwa co ja teraz zrobię 

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Rozeznaj trochę temat widziałem post nie miałem kiedy Ci odpisać i chciałem też zanim Ci odpowiem sprawdzić jak jest u mnie.Nie napisałeś jaki TV z czego chcesz nagrywać (źródło) albo z czego nagrywasz a chcesz odpowiedzi.Domniemam tylko ,że masz moduł CI+ bo Canal + nie nadaje z naziemnej lub kablówka ale w tych dwóch sytuacjach jest inaczej.Jeżeli masz moduł od C+ to rzeczywiście nagrywasz to co oglądasz a w kablówce po module oglądasz co chcesz nagrywasz co chcesz (choć nie do końca Vectra daje możliwość tylko nagrywania tych kanałów ,które są w naziemnej).Wracając do tunera satelitarnego masz dwa wejścia antenowe zmienić trzeba konwerter na dwa wejścia i w TV łączysz pod Main i Sub wtedy oglądasz jedno nagrywasz drugie.Może z tej odpowiedzi wybierzesz wariant dla siebie.

profile.country.PL.title
XEandi
Poszukiwacz

@zbygaaj czy sprawdzałeś możliwość nagrywania i oglądania innego programu w jednym czasie? , chyba nie:wink: Właśnie sprawdzam i w żaden sposób nie mogę tego dokonać , podłączone 2 kable z konwertera Quad do 2-óch wejsć w XE9005 i po włączeniu nagrywania na kanale np.AXN po paru minutach chcę włączyć inny kanał otrzymuję komunikat ; funkcja nie dostępna podczas nagrywania , jeśli chcesz zatrzymać bieżące nagrywanie naciśnij przyciśk Action Menu i wybierz Zatrzymanie Nagrywania ; Dodam że posiadam Moduł Cam CI+ od Cyfrowy Polsat Co Ty na to?

profile.country.PL.title
XEandi
Poszukiwacz

@Mord3r-n-kill zaczynam mieć podobne odczucia tym bardziej po rozmowie z Konsultantem na infolini Sony  odnośnie tego tematu czyli nagrywania otrzymałem odpowiedz ; w Polsce tak ma być ; moje dopytywanie dlaczego nie doczekało się odpowiedzi. 

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

Wpisz w google; Moduł CAM CI/CI+ sat kurier forum  i tam na stronie 163  masz wyrażnie napisane ,że moduły cyfrowego polastu , a w większości także innych operatorów są jednostrumieniowe. Ponadto operatorzy moga robić z dedykowanymi modułami co im się podoba. Np. UPC  przez pewien okres blokowało możliwość nagrywania na dysk z poziomu telewizora. Dzisiaj jedyna możliwość to zakup starej karty cyfra + z nawet najtańszym pakietem,zakup odpowiedniego modułu wielostrumieniowego ( spory koszt) i próba czy będzie działać nagrywanie z możliwością oglądania innego programu. Gwarancji prawidłowego działanie nie ma przy żadnym telewizorze. Możesz sprawdzić , czy przy nagrywaniu można oglądać kanały FTA( np. tele5 ,tvpifo itp).

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@XEanditak co do satelity pisałem w teorii zakładałem ,że tak jest rzeczywiście nie chciało mi się poruszać wątków modułu CI+ bo jest opinia ,że to najtańsze urządzenia jakie dają płatni operatorzy okrojone i wyczyszczone z opcji to o czym pisze @leczech każdy operator ma swoje zasady w nagrywaniu z modułu o czym też pisałem i widać każdy coś dołoży i można wywnioskować jaki moduł od jakiego operatora jakie oferuje możliwości dochodzi jeszcze kwestia producenta telewizorów bo tutaj też jest różnie.Mam dwa moduły i dwa TV różnych producentów i na każdym TV są inne zasady nagrywania.

profile.country.PL.title
kamil_d
Użytkownik

Dołączając się do tematu specjalnie kupiłem TV z dwoma tunerami sat (sub i main) i tak się zastanawiam teraz po co?

Bo w przypadku nagrywania kanału sat nie ma możliwości oglądania innego kanłu. Prawdopodobnie poprzez badziewne, okrojone, tanie, jednostrumieniowe moduły CAM.

Ale jeszcze lepszą ciekawostką jest fakt, że jak nagrywam program na sat to nie można oglądać kanałów z tunera DVBT. Czy też uważacie ze jest to wina tego fatalnego modułu CAM? Czy być może oprogramowania?