anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Niech Opatrzność Was chroni przed SONY OLED

profile.country.PL.title
AnJa23
Użytkownik

Niech Opatrzność Was chroni przed SONY OLED

Rok 2018 - ulegam reklamom SONY i kupuję na raty spłacane z emerytury dość drogi telewizor Sony KD-55A1. Radość wielka. Obraz krystaliczny. Kolory idealne. Niestety po roku użytkowania tj. w 2019r. w dolnej części ekranu pojawiają się kolorowe pasy. Reklamuję. Zjawia się technik z serwisu gwarancyjnego. Stwierdza wypalenie matrycy. Wymieniają mi telewizor na inny z wznowieniem gwarancji. O zgrozo! Po następnym roku użytkowania sytuacja się powtarza. Znów pojawiają się kolorowe paski u dołu ekranu. Ponowna reklamacja. Zjawia się technik. Dokonuje oględzin. Telewizor przepracował niecałe 2 tys. godzin. Po trzech tygodniach otrzymuję z Serwisu  bardzo  urzędowe pismo, w którym informuje się mnie, że nie dokonają naprawy bo ponoć użytkowałem telewizor niezgodnie z instrukcją. Jestem zaskoczony. Ta sama usterka. Rok temu uznana. Po roku nie uznana. Zarzuca się mi że oglądam programy informacyjne, a z tego powodu ramka wypala panel?????. Pytam się czy telewizor kupuje się do ozdoby, czy do oglądania treści medialnych. Srednio panel przez rok pracował niecałe 6 godzin dziennie. Owszem programy informacyjne były oglądane ale najwyżej do 2 godzin dziennie.

Co to za telewizor na którym nie wolno oglądać niektórych treści. Co to za producent który świadomy wadliwej konstrukcji, reklamuje swój wyrób i informuje że będzie on pracował 100 tysięcy godzin!

W wyniku oszustwa SONY zostają mi do spłaty raty i telewizor który w niedługim czasie wyląduje na śmietniku.

Jeszcze raz ostrzegam! Nie róbcie tego co ja, i z daleka omijajcie telewizory SONY OLED!!!!!!!

98 ODPOW. 98
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@AnJa23 czy serwis podał dlaczego odmawia gwarancji bo z informacji przekazanych z supportu otrzymałem następująco odpowiedź:


Nawiązując do zgłoszenia, informuję, iż zgodnie z instrukcją odświeżanie panelu należy wywołać ręcznie tylko wtedy, jeżeli pojawi się efekt retencji obrazu.
Co istotne, nie należy robić tego jednak częściej niż raz w roku. Zbyt częste wymuszanie tego procesu może doprowadzić do uszkodzenia odbiornika.
Telewizory klasy OLED marki Sony wyposażone są w szereg zabezpieczeń, zmniejszających prawdopodobieństwo wystąpienia retencji obrazu.
Wiele z nich dzieje się samodzielnie bez udziału i wiedzy klienta.
Dlatego nie rekomendujemy odłączania odbiornika od prądu, ponieważ przerywa to procesy przebiegające w tle.
Przykładem jest tutaj czyszczenie/kalibracja ekranu, która dzieje się w trybie Standby co określoną ilość przepracowanych godzin.
Manualne odświeżanie jest procesem dodatkowym i powinno być stosowane tylko i wyłącznie zgodnie z zapisami instrukcji.
Wszelkie informacje dotyczące prewencji retencji obrazu znajdują się w specjalnym rozdziale instrukcji„Ochrona ekranu telewizora (Telewizor OLED)”.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
AnJa23
Użytkownik

Telewizor jest stale podłączony pod zasilanie. Serwis stwierdził  że wypalenie ekranu OLED i utrwalone kontury  są spowodowane statycznie wyświetlanymi tymi samymi treściami obrazu. Stwierdzono, że retencja obrazu powstaje z winy użytkownika. To jakaś paranoja. Oglądam 15 minut wiadomości TVN, następnie 15 minut reklam, dalej nie da się tego dalej oglądać. Następnie przechodzę na NETFLIXA lub YouTube i to wszystko. Żadnych gier! TO MA BYĆ WYŚWIETLANIE CAŁY CZAS TYCH SAMYCH STATYCZNYCH TREŚCI OBRAZU!!!!!!????????. Żądają abym kupiła, zapłaciła i broń Boże  niczego nie oglądała. To nie były małe pieniądze wydane na ten przeklęty telewizor.

profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

AnJa23,

 
sprawdziliśmy status tego zgłoszenia i uzyskaliśmy szczegółowe informacje dotyczące jego obsługi. Technologia OLED, jak każda technologia, ma pewne ograniczenia. Retencja, na którą się Pani skarży nie jest wadą konkretnego modelu telewizora OLED, lecz ograniczeniem technologii wyświetlaczy elektroluminescencyjnych.
 
Jako Sony jesteśmy transparentni w informowaniu o zaletach i wadach wykorzystywanych przez nas technologii. W przypadku TV OLED są to bardzo dobre kontrasty oraz niesamowite czernie, niestety wadą tych telewizorów jest ryzyko wypalania martycy (https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00173479). Wiele serwisów zajmujących się recenzowaniem produktów, również informuje o takim niebezpieczeństwie w przypadku specyficznego użytkowania sprzętu (przykładowo: https://www.videotesty.pl/artykul/1547/wypalanie-sie-telewizorow-oled-czy-jest-sie-czego-obawiac/).
 
Pojawianie się efektu, o którym Pani pisze związane jest z użytkowaniem TV niezgodnie z instrukcją obsługi poprzez długotrwałe wyświetlanie elementów statycznych jakimi są paski programów informacyjnych. Analogicznie, jeśli kupiłaby Pani samochód i używała go niezgodnie instrukcją (np. niskie biegi przy wysokich prędkościach) mógałby Pani doprowadzić do uszkodzenia silnika poprzez nieprawidłowe użytkowanie auta.
 
W 2019 r. faktycznie została zgłoszona reklamacji z identycznymi objawami i mając na względzie wysoki poziom obsługi Klienta zdecydowaliśmy się na jednorazową, warunkową naprawę poprzez wymianę AEP. Z informacji, które uzyskaliśmy serwis przekazał informację w jaki sposób należy użytkować TV OLED, aby w przyszłości uniknąć takiej sytuacji. Dodatkowo, nagłe odłączanie odbiornika od prądu może również wpłynąć na kondycję ekranu. Z informacji, które przekazał nam serwis w ciągu niecałego roku Pani odbiornik został nagle odłączony 185 razy, a pierwszy model (ten z 2018 roku) który Pani posiadała prawie 700 razy (ponad 2x dziennie).
 
Jeśli nie otrzymała Pani kompletnej informacji odnośnie powodu odmowy naprawy telewizora zachęcamy do ponownego kontaktu z infolinią serwisową, która udzieli Pani szczegółowych informacji dotyczących powodu odmowy.
 
 

Pozdrawiam serdecznie,

profile.country.PL.title
AnJa23
Użytkownik

Szanowny Ekspercie Sony!

Dziękuję za wyczerpujące wywody na tematy poruszone w moim wpisie. Doceniam to że odważył się Pan przyznać że "wadą tych telewizorów jest ryzyko wypalania matrycy". Potwierdził Pan, że wyrób ma wadę. Ma wadę i to mocno ukrytą przez Producenta. Pouczające porównanie korzystania z samochodu z oglądaniem TV jest nie na miejscu. Powołuje się Pan na instrukcję obsługi! Na jaką instrukcję obsługi! Wraz z TV otrzymałam "Przewodnik" Żyjemy w Polsce i każdy powinien rozumieć znaczenie wyrazu INSTRUKCJA OBSŁUGI i wyrazu PRZEWODNIK. Instrukcja nakazuje sposób postępowania. Przewodnik informuje, a to jest zasadnicza różnica. Zastosuję Pański sposób rozumowania - czy przewodnik turystyczny zmusza do zwiedzania? Nic mi nie wiadomo aby naprawa w roku 2019 była wykonana warunkowo? Nawet nie otrzymałam w tym zakresie informacji ustnej, nie mówiąc o pisemnej. Czy potwierdza Pan, że naprawy gwarancyjne wykonujecie wg. uznania? Według jakich zasad następuje to uznanie? Coś Pan przesadził z ilością nagłych odłączeń TV od zasilania. Jeśli następowały odłączenia to chyba tylko w przypadku zaniku dostaw energii elektrycznej, co zdarza się bardzo rzadko. Wyłączenie pilotem w stan czuwania mogło nastąpić tyle razy. Informuję po raz kolejny, że:

1. Odbiornik stale był podłączony do gniazda zasilającego.

2. Nie były odbierane treści z czarnymi pasami.

3. Nie wyświetlałam statycznych obrazów jak zdjęcia czy reklamy.

4. Nie gram w gry video.

5. Nie wyświetlam statycznych treści aplikacji.

6. Wszystkie stacje TV wyświetlają swe logo. Jednak treści Tv są wyświetlane najmniej. W zasadzie TV służy do oglądania NETFLIXA i You Tube.

7. Stosowany jest tryb szerokoekranowy.

8. Obraz ustawiony na standardowy. 

Co jeszcze zostało, może TV nie uruchamiać tylko traktować jako ozdobę?

Pozdrawiam! i informuję, że nie zrezygnuję z dochodzenia spełnienia moich praw jako konsumenta.

 

Tagi (1)
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

AnJa23,

 

Dla uściślenia, możliwość wypalenia matrycy nie jest wadą telewizorów Sony, tylko technologii OLED, która może wystąpić w przypadku nieprawidłowego użytkowania telewizora.

 

Informacje przesłane w poprzedniej odpowiedzi otrzymałem bezpośrednio z serwisu. Zachęcam do ponownego kontaktu z serwisem, który z pewnością wyjaśni Pani wątpliwości.

 

Pozdrawiam serdecznie,

profile.country.PL.title
AnJa23
Użytkownik

Szanowny SONY Ekspert Sony!

Dziękuję za udostępniony link https://www.videotesty.pl/artykul/1547/wypalanie-sie-telewizorow-oled-czy-jest-sie-czego-obawiac/. Czy zaznajomił się Pan z całym materiałem który mi polecił? Obawiam się że nie! Cytuję jeden z głosów w dyskusji pod tym materiałem: "Mam Philipsa oled 65 cali ( z 2018 roku). Obraz i kolory super,
Wczesniej mialem plazme panasa i oled jest duzo lepszy......ale niestety
po 8 miesiacach na srodku matrycy na dole niebieskie paski widoczne na
czerownym i zóltym tle. Oczywiscie na wysokosci pasków od TVN 24.
Program ten ogladam oczywiscie dosc czesto ale nigdy nie dluzej niz 2-3
godziny. Tak wiec niestety ale matryce sie wypalają. Zgoslilem
reklamacje do Philipsa. W ten sam dzien przyjechal technik, probil
zdjecia matrycy, dane z menu seriwisowego i po 4 dniach otrzymalem
decyzje o wymianie matrycy. Za 2 dni przyjezdzają po telewizor:):).
Fajna reakcja serwisu ale niestety matryce sie wypalają....i co dziwne
nie logo czy nieruchomy kwadrat z napsiem TVN24 i godzina, tylko na
srodku granice pasków informacyjnych ktore przeciez zmieniają kolor i
grubosc.....szkoda" 

Co Pan na to? Odpowiedź jest oczywista. Philips szanuje klienta. Sony olewa! Jeśli zapłacił, to niech głowy nie zawraca tym, że odbiornik TV nie nadaje się do oglądania TV !

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

Przecież to typowa wrzutka reklamowa dotycząca konkretnego producenta.

Nie można wierzyć we wszystko co piszą w internetach.

profile.country.PL.title
AnJa23
Użytkownik

Może wrzuta - jednak polecana do zaznajomienia przez SONY. SONY poleciło mi link! Działają przeciwko sobie?

Tagi (1)
profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

Ale mi chodzi o ten komentarz do zalinkowanego artykułu.

Ten dotyczący TV Philipsa. Dodany zresztą rok po dacie tego artykułu.

Opłacone słupy robią takie pseudoreklamy.