anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Niech Opatrzność Was chroni przed SONY OLED

profile.country.PL.title
AnJa23
Użytkownik

Niech Opatrzność Was chroni przed SONY OLED

Rok 2018 - ulegam reklamom SONY i kupuję na raty spłacane z emerytury dość drogi telewizor Sony KD-55A1. Radość wielka. Obraz krystaliczny. Kolory idealne. Niestety po roku użytkowania tj. w 2019r. w dolnej części ekranu pojawiają się kolorowe pasy. Reklamuję. Zjawia się technik z serwisu gwarancyjnego. Stwierdza wypalenie matrycy. Wymieniają mi telewizor na inny z wznowieniem gwarancji. O zgrozo! Po następnym roku użytkowania sytuacja się powtarza. Znów pojawiają się kolorowe paski u dołu ekranu. Ponowna reklamacja. Zjawia się technik. Dokonuje oględzin. Telewizor przepracował niecałe 2 tys. godzin. Po trzech tygodniach otrzymuję z Serwisu  bardzo  urzędowe pismo, w którym informuje się mnie, że nie dokonają naprawy bo ponoć użytkowałem telewizor niezgodnie z instrukcją. Jestem zaskoczony. Ta sama usterka. Rok temu uznana. Po roku nie uznana. Zarzuca się mi że oglądam programy informacyjne, a z tego powodu ramka wypala panel?????. Pytam się czy telewizor kupuje się do ozdoby, czy do oglądania treści medialnych. Srednio panel przez rok pracował niecałe 6 godzin dziennie. Owszem programy informacyjne były oglądane ale najwyżej do 2 godzin dziennie.

Co to za telewizor na którym nie wolno oglądać niektórych treści. Co to za producent który świadomy wadliwej konstrukcji, reklamuje swój wyrób i informuje że będzie on pracował 100 tysięcy godzin!

W wyniku oszustwa SONY zostają mi do spłaty raty i telewizor który w niedługim czasie wyląduje na śmietniku.

Jeszcze raz ostrzegam! Nie róbcie tego co ja, i z daleka omijajcie telewizory SONY OLED!!!!!!!

98 ODPOW. 98
profile.country.PL.title
mikoko1966
Użytkownik

Mam prawie 2 lata Sony 55AG8. Żadnych najmniejszych wypaleń. Tu muszę zaznaczyć, nie oglądam telewizji informacyjnych z paskami. Jak już to robię to na iPadzie gdzie leci TVN24 pół dnia w tz. tle. Więcej się tego słucha jak ogląda. 

profile.country.PL.title
tmykrk
Użytkownik

Darcus11,

rozumiem, że byłeś u kolegi z tv sONY i zrobiłeś test z plikami graficznymi? Jeżeli Twój kolega nie ogląda telewizji informacyjnych, tych z paskami to faktycznie wypaleń może nie być bo faktycznie jest tak, że oglądając obraz o dużej zmienności wypalać się będzie cała matryca względnie równo. Może też być tak, że  Twój kolega ... nie wie na co patrzeć i nie jest to ujmą dla niego. Nie można również porównywać modeli, które dzieli kilka lat. Mój był z 2017 roku.

Opisany przez Ciebie przykład z LG to dowód na to, że oledy psują się ale LG nie unika odpowiedzialności tak jak sONY. Mój TV był z serii A1 czyli matryca od ... LG. O ile mi wiadomo to sONY obecnie używa również droższych matryc od Samsunga i chyba taka jest w tym u Twojego drugiego kumpla. Czy ty wystarczy aby uznać, że obecne oledy od sONY są lepsze i pewniejsze? Ja nie wiem i po potraktowaniu przez sONY nie chcę wiedzieć. Jakby nie było to ten wątek jest poświęcony nagannemu stanowisku sONY a nie technologicznym przepychankom. Osobiście odwróciłem się od tej fIRMY i jakby nie zachwalała to dla mnie jest wypalona jak matryca mojego byłego TV. Gdybym teraz miał kupić oleda to od ... LG bo zwyczajnie dba o klienta. Niestety, po czasie i wspomnieniu okoliczności zakupu uznaję, że byłem głupi bo nie posłuchałem sprzedawców, którzy jednogłośnie wskazywali na LG jako pewniejszy zakup niż sONY.

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik

LG: w Korei wystąpił problem z przegrzewaniem się telewizorów OLED. Nie chodzi jednak o matrycę
Źródło: https://hdtvpolska.com/lg-w-korei-wystapil-problem-z-przegrzewaniem-sie-telewizorow-oled-nie-chodzi-...

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik

OLED są podatne na retencję obrazu (wypalanie).
...
mogą powodować retencję obrazu:
• Treść z czarnymi pasami na górze i dole i/lub po lewej i prawej
stronie ekranu. (na przykład w formacie Letterbox, 4:3, SD)

 Trudno winić za to SONY bo nie spotkałem jeszcze telewizora który by potrafił pozbyć się czarnych pasów w 4K oraz wszystkich aplikacjach. CALIBRATED MODE  również w tym nie pomaga.  Pół godziny zajęło mi poszukanie na NETFLIX czegokolwiek  bez czarnych pasów, ale nie było to co w danej chwili miałem nastrój oglądać. 
Kupując OLED z góry jesteśmy skazani na to co spotkało klienta, który ten temat rozpoczął. Oczywiście można restrykcyjnie trzymać się cytowanego zalecenia czyli nie oglądać  treści z czarnymi pasami..

 

profile.country.PL.title
Walery99
Poszukiwacz

Na co jesteśmy skazani ? 

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik


@Darcus11  napisał(a):

... jesteśmy skazani na to co spotkało klienta, który ten temat rozpoczął. ...


Czytaj pierwszy post tematu. Osobiście liczę tego uniknąć stosując się do instrukcji oraz oczekując na rozwiązania programowe ze strony producenta.

profile.country.PL.title
tmykrk
Użytkownik

Darcus11,

a przypomnij mi (w sumie nie musisz) czy już masz tv oled od sONY, któremu wypaliła się matryca a jednocześnie sONY wypięło się na Ciebie? Temu zagadnieniu poświęcony jest ten wątek.

Instrukcja nie jest precyzyjna i w swojej ogólności pozwala uniknąć odpowiedzialności producentowi.

Gdy przeanalizujszesz wszelkie zastrzeżenia zawarte w instrukcji to dojdziesz do wniosku, że w zasadzie w każdym materiale video jest coś co może uszkodzić matrycę. Jak nie paski w TV informacyjnych, to czarne pasy z np Netflix, to może logo stacji albo podpisy. ... to co oglądać i jak długo?? Czy lepiej nie włączać oleda bo się zepsuje od byle czego a sONY odrzuci pretensje?

Jeszce raz podkreślam, że ten wątek dotyczy stosunku sONY do swoich klientów.

profile.country.PL.title
dawid1zmuda
Poszukiwacz

Super ekspertem to nie jestem ale niech pani wynajmie elektryka żeby sprawdzil pani instalacje elektryczną w domu bo pewnie wszystko wlaczone jest na jednym obwodzie a instalacja pamieta jeszcze czasy prl-u 

 

pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik

Mojemu XR-55A80J minął rok bez problemów tu opisanych.

Polecam Sony Oled z którego jestem naprawdę zadowolony.

Dam znać za rok jeżeli będzie bez zmian lub prędzej w przypadku problemów.