anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nietypowy problem z USB i filmami - TV HX850

TadLeg
Nowicjusz

Nietypowy problem z USB i filmami - TV HX850

Witam!
Proszę o pomoc w sprawie odtwarzania filmów z USB na telewizorze SONY KDL-55HX850.
 
Kupiłam pendrive SONY 32GB, jest sformatowany w FAT32, wgrywam filmy w formacie MPEG, AVI (zgodne ze specyfikacją telewizora) i nie wyświetla filmów.
 
Po podłączeniu pendrive do telewizora, wyświetla się komunikat, że potrzebna jest rejestracja urządzenia USB. Klikam opcje- Rejstruj urządzenie USB i wyświetla się komunikat:
"zarejestruj urządzenie usb funkcja jest aktualnie nieobsługiwana przed dostawców usł. internet. wideo"
 
Mogę zarejestrować urządzenie jako dysk HDD, ale wtedy utracę wszystkie filmy na nim zapisane. Po zarejestrowaniu nie będę mogła skorzystać z pendriva na komputerze.
 
Proszę o pomoc, odtwarzanie filmów z USB miało być takie proste! :slight_smile:
3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.

Podłącz pamięć do drugiego portu USB - ten z którego próbujesz korzystać, jest portem USB REC - który służy do nagrywania z wbudowanych tunerów w TV. Tak więc wyjściem jest drugi port USB.

Dodatkowo jeżeli zarejestrujesz dysk jest możliwość wyrejestrowania go, a potem zwyczajnie poprzez na przykład zarządzanie dyskami sformatowanie go na komputerze - będzie działał z powrotem;)

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Po kolei kolego Mylagos nie masz racji obydwa USB służą do odtwarzania tych samych formatów jednakże USB HDD też do nagrywania.TadLeg co chcesz robić jeżeli nagrywać z naziemnej cyfrowej TV  to trzeba dysk zarejestrować robi się to w ustawieniach TV ale widzę to wiesz.Co do avi to zależy jakie to jest jeżeli avi HD to niestety ten TV ich nie obsłuży (chociaż mam jeden film ,który działa :D).Acha tak wogóle ,żeby odtwarzać filmy trzeba wejść w zakładkę Wideo,zdjęcia w Zdjęcia,mp3 w muzyka :grin:

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Abym niepotrzebnie nie powielał tego co jest na stronie Sony podrzucam Ci link z "łopatologiczną" ale skuteczną metodą odpalania filmów z USB.

http://pdf.crse.com/manuals/AE7H100511/PL/usb_europe_ga_twn.html

Z tego co zrozumiałem to chcesz odpalić film na TV, który masz zgrany na pendrive.

 

Jeśli chodzi o nagrywanie na pena (jak na HDD) to przyda Ci się ta instrukcja:

http://pdf.crse.com/manuals/AE7H100511/PL/c_usbrec_europe_set.html

 

P.S. nagrane filmy będzie można oglądać tylko na TV (inną sprawą jest fakt, że pen będzie w FAT32 a konputer w NTFS).

Pozdrawiam Stubb