anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowa BRAVIA HX750 / 755

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nowa BRAVIA HX750 / 755

Witajcie,

na stronie Sony pojawiła się informacja o nowym modelu BRAVIA HX750 i HX755 (z tunerem satelitarnym DVB-S2). Modele te po raz pierwszy są dostępne w tak dużym zakresie rozmiarów, czyli 32", 40", 46" i 55". W poprzednich latach Sony nie wprowadzało modeli z tak wysokiej półki w rozmiarach mniejszych niż 40". Takie rozwiązanie wydaje się dużo lepsze, ponieważ mniejsze rozmiary też cieszą się sporą popularnością. A ich cena jest mniejsza...

http://img9.imageshack.us/img9/2537/203478.jpg

Nie miałem jeszcze możliwości bliżej przyjrzeć się nowym modelom BRAVIA. Patrząc na dane techniczne produktu, pierwszy rzut oka widać bardziej rozbudowane oprogramowanie, rozbudowanie funkcji multimedialnych i udoskonalanie 3D. Telewizor posiada więcej spersonalizowanych trybów obrazu, podświetlenie Dynamic Egde LED z wygaszaniem klatek, sprawdzony silnik X-Reality, Motionflow XR 400 Hz (z liczbą 100 klatek na sek.), szybszy panel (szczególnie istotne przy sygnale 3D), oraz co mnie najbardziej ciekawi - automatyczna korekta głębi 3D. Brzmi to bardzo ciekawie. Do tego model HX755 posiada tuner telewizji satelitarnej. W końcu zastosowany w wyższych modelach :D Jeśli cena tego HX75x będzie atrakcyjna, może to być bardzo dobra propozycja na najpopularniejszy model BRAVIA w 2012 roku. Oczywiście nie znając parametrów innych modeli...

http://img268.imageshack.us/img268/2518/203490.jpg

Poniżej funkcje ze strony Sony (Wspólne dla modeli HX750 i HX755:

Zobacz każdy szczegół na obrazie Full HD 2D i 3D - Płynny, szczegółowy obraz Full HD 2D i 3D pozwala całkowicie zanurzyć się w oglądanej akcji.

Naturalne kolory i wyraźny, szczegółowy obraz - Technologia optymalizacji obrazu X-Reality umożliwia oglądanie najdrobniejszych szczegółów bez zakłóceń ani pogorszenia jakości, nawet przy wyświetlaniu obrazu o standardowej rozdzielczości.

Wyjątkowa płynność akcji zapewniana przez szybki panel 3D 4x - Ciesz się płynnym obrazem 3D o wysokiej jakości oraz ograniczonym do minimum rozmyciem i lepszą separacją obrazów dla lewego i prawego oka.

Komfortowe oglądanie dzięki automatycznej korekcie głębi 3D - Nawet wielogodzinne oglądanie obrazu 3D jest mniej męczące dla wzroku.

Płynne sceny akcji dzięki technologii Motionflow XR 400 Hz - Śledź akcję w tempie będącym odpowiednikiem 400 klatek na sekundę i odnotowuj każdy szczegół.

Technologia Dynamic Edge LED z wygaszaniem klatek - Oglądaj obraz o wysokiej jakości i większym kontraście na ekranie z podświetleniem LED, który zużywa mniej energii.

Wbudowana sieć Wi-Fi® pozwalająca na łatwe łączenie się z Internetem - Oglądaj materiały rozrywkowe z domowej sieci bezprzewodowej i Internetu bez wprowadzających bałagan kabli.

Łatwe podłączanie telewizora do Internetu - Oglądaj pełnoekranowe filmy, wyświetlaj aplikacje, odtwarzaj muzykę i korzystaj z serwisów społecznościowych w Sony Entertainment Network.

Możliwość prowadzenia rozmów głosowych i wideo za pomocą programu Skype™ - Dodaj kamerę i mikrofon i za darmo łącz się z rodziną i znajomymi przy użyciu programu Skype™.

Surfowanie po Internecie przy użyciu telewizora - Wyświetlaj na ekranie telewizora strony www zawierające tekst i obrazy.

Używaj swojego smartfonu jako pilota - Pobierz aplikację Media Remote i używaj telefonu iPhone, telefonu z systemem Android™ lub tabletu jako pilota albo myszki do przeglądania stron www.

Bezpośrednia łączność z innymi urządzeniami Wi-Fi® - Telewizor może się bezpośrednio łączyć z innymi urządzeniami Wi-Fi® Direct — bez przewodów, routerów ani skomplikowanego wybierania ustawień.

Nagrywanie audycji telewizyjnych na zewnętrzny dysk twardy - Nagrywaj programy telewizyjne na twardy dysk podłączony do portu USB i oglądaj je w dogodnym momencie — albo włącz „pauzę” w wyświetlaniu telewizji lub nagraj serial.

Prezentowanie filmów i muzyki z komputera i innych urządzeń - Przesyłaj do telewizora filmy, muzykę i zdjęcia z komputera lub odtwarzacza mp3 — albo zdjęcia i filmy ze smartfonu.

Wyszukiwanie informacji o ścieżce dźwiękowej z telewizji - Podoba ci się piosenka z oglądanego programu telewizyjnego? Naciśnij przycisk TRACK ID, aby uzyskać pełne informacje o tej piosence, i umieść wynik wyszukiwania na Twitterze.

Wyszukiwanie pełnych informacji o oglądanym filmie - Wyszukuj szczegółowe informacje o ulubionych filmach lub programach telewizyjnych i dołączaj je do filmów na życzenie lub nagrań dokonywanych przez łącze USB.

Dostęp do korzyści i specjalnych ofert w ramach programu My Sony - Zarejestruj telewizor BRAVIA i przyłącz się do programu MySony aby uzyskać dostęp do samouczków, ofert specjalnych itp.



Dodatkowo dla modelu HX755 :

Dostęp do telewizji satelitarnej, kablowej i naziemnej - Trzy wbudowane tunery HD zapewniające dostęp do różnych kanałów bez podłączania przystawki STB (w zależności od kraju i obsługiwanych operatorów)



Źródło i więcej informacji: HX750:http://www.sony.pl/product/tv-139-55-lcd/kdl-55hx750#/Overview

HX755: http://www.sony.pl/product/tv-139-55-lcd/kdl-55hx755#/Overview

http://img405.imageshack.us/img405/723/203502.jpg

Klasa energetyczna tych modeli:

http://img716.imageshack.us/img716/7734/allk.png


Wiele osób jest zainteresowanych kompatybilnością z dyskami twardymi po USB, oraz z odtwarzanymi formatami filmów. Według strony produktu, HX750/755 nie ma wsparcia dla dysków sformatowanych w systemie NTSF. Wspiera FAT16, FAT32 i exFAT. Nie ma danych dotyczących odtwarzanych formatów filmów przez ten port...

48 ODPOW. 48
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Zimny napisał(a):

Moim zdaniem nie ma takiej możliwości. Podstawka jest jednym z ważniejszych części zewnętrznych telewizora. Zaprojektowanie podstawki to przede wszystkim obliczenia stabilności, rozłożenia masy, naprężeń itp. Wszystko musi być stabilnie, aby nie było odkształceń, przechyleń itp. Jeśli te modele zostały zaprojektowane pod nową podstawkę (dwa punkty oparcia - przenoszenia obciążeń),/quote]

Zgadzam się w pełni.

Zimny napisał(a):

to wtedy nie ma co liczyć na nóżkę znaną z poprzednich wersji.



Chyba, że kupimy model KDL-55HX75x, który ma stopkę taką jak dotychczas :D

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Oczywiście jak kogoś stać, zawsze może kupić wersję 55", hehe :D Na stronie http://www.sony.com (Strona USA), wersja 46 HX750 jest dostępna ze standardową stopką - "jedną nóżką".

http://img98.imageshack.us/img98/1244/kdl46hx750.png

http://img19.imageshack.us/img19/986/kdl46hx7502.png

Link: http://store.sony.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=...

Także może będzie możliwość zmiany/wyboru podstawki. Na razie na pewno nie ma i nie można jej zmienić.

marsosno
Początkujący

witam

własnie kupiłem 55 ale co się nie robi dla dzieci :slight_smile:

piszecie o tej podstawce to dodam że to lipa przy tej wielkości ekranu to lata jak na wietrze :c9 i przy małym dziecku jest trochę stresujące

Marek

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

marsosno napisał(a):

własnie kupiłem 55 ale co się nie robi dla dzieci :slight_smile:



Acha, dla dzieci ;) :D Jak wrażenia z użytkowania telewizora? Dzieci zadowolone ;) ?

Co do podstawki, proponuję dwie rzeczy. Po pierwsze sprawdzić według instrukcji mocowanie stopki do obudowy telewizora. Być może jest coś nieprawidłowo skręcone. Telewizor na pewno nie będzie sztywno zamocowany, ale nie powinien też "latać jak na wietrze". Dodatkowo można zastosować zabezpieczenie które jest również opisane w instrukcji:

http://img138.imageshack.us/img138/9578/zabez.png

Wygląda ono dosyć... prosto.. Ale sprawdza się w większości przypadków i daje dodatkowe poczucie bezpieczeństwa.


Edytowano 17.09.2012
Posty dotyczące tematu montażu przewodów wydzieliłem do osobnego wątku:
https://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=229&t=13403&p=237411#p237411
Zimny.

profile.country.pl_PL.title
dron-----
Nowicjusz

Panowie, przecież brak obsługi NTFS (konieczność przeformatowania posiadanych dysków), brak obsługi kontenera mkv, wymóg podpięcia min 32GB HDD by uruchomić opcję nagrywania (kto zagwarantuje, że pendrive 32GB na pewno odpali?) w serii HX(!) to śmiech na sali.

Okrojona względem konkurencji oferta iPla zrobiona chyba tylko po to, by z niej nie korzystać.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Co do obsługi dysków NTFS i plików mkv można jeszcze polemizować. Chociaż osobiście całkowicie mi tego nie brakuje, ponieważ można na wiele sposobów poradzić sobie z tym. Ale co do pamięci o minimalnej wielkości 32GB w dzisiejszych czasach - nie rozumiem uwagi... Przecież nie żyjemy w czasach gdzie 32GB to ogromny wydatek. Pojemność ta jest ogólnie dostępna, fizycznie nie zajmuje dużo miejsca... Wymóg zapewne ma swoje podstawy, chociażby najprostsza - przez wagę nagrywanych programów...
Co do funkcji internetowych, oferta Sony na 2012 rok jest obecnie najlepszą ofertą na rynku...

profile.country.pl_PL.title
dron-----
Nowicjusz

I odtwarzam je przez kompa (HDMI) gdzie mogę spokojnie wybrać oryginalną ścieżkę dźwiękową + polskie napisy, czego nie mogłem zrobić w TV LG 620S.

32GB to mało, tylko co zrobię z zajętym dyskiem 320GB? sformatuję w FAT tracąc wszystkie zawarte na nim dane? Z NTFSem nie byłoby problemu, podpinasz i działa.

pendrive 32 kosztuje <50zł (z przesyłką), mało, to fakt.




Co do oferty - zerknij na iplę w LG i porównaj z Sony :)
Choć jak mam płacić za film z lektorem.. może lepiej że Sony nie udostępniło w moim HX serwisu ipla z filmami wcale ;)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Zamiast HDMI spróbuj wysyłania filmów przez DLNA. Oczywiście nie ma takiej funkcjonalności, jak przez HDMI, ale moim zdaniem jest lepsza jakość obrazu i dźwięku w filmach - ale co najważniejsze - nie bawisz się w podpinanie przewodów :D Włączasz na komputerze serwer, na telewizorze wybierasz film i oglądasz. Warunkiem jest odpowiednio wydajny komputer i połączenie sieciowe pomiędzy urządzeniami.

dron napisał(a):

32GB to mało, tylko co zrobię z zajętym dyskiem 320GB? sformatuję w FAT tracąc wszystkie zawarte na nim dane? Z NTFSem nie byłoby problemu, podpinasz i działa.


Jeśli myślisz o funkcji nagrywania, to każdy dysk podłączony zostaje sformatowany i przypisany do telewizora. Poza nagrywaniem nie będzie miał innej funkcjonalności. Sądzę, że jest to jakieś zabezpieczenie antypirackie (ochrona przed kopiowaniem).
Natomiast jeśli chodzi o podłączenie w celu multimediów - FAT32 ma swoje ograniczenia. Za to exFAT ma mniejsze ograniczenia.

dron napisał(a):

Co do oferty - zerknij na iplę w LG i porównaj z Sony
Choć jak mam płacić za film z lektorem.. może lepiej że Sony nie udostępniło w moim HX serwisu ipla z filmami wcale


Nie korzystałem z Ipla na LG. Czytałem, że kanał ten jest ok. Mi w Sony brakuje możliwości wykupienia płatnych relacji, np. z gali KSW. Za to masz inne funkcje, jak kompatybilność z Google z TV, kanały 3D, Opera Store która jest nowością i mam nadzieję - że będzie się szybko rozwijała. Poza tym wiele innych... Ostatnio Sony podpisało strategiczne partnerstwo z TVP (LINK) - może rozwijać się z korzyścią dla nas. Poza HbbTV osobiście liczę na większe wsparcie kanału TVP VOD. Każda firma ma swoje mocniejsze i słabsze strony.

profile.country.pl_PL.title
dron-----
Nowicjusz

Powiem dlaczego zrezygnowałem z LG 42" 620S na korzyść Sony 40" HX75, otóż trafiłem na promocję - 2999 dzielone na 20 równych rat + rozszerzona gwarancja w cenie <300zł.

LG kosztował 2499 (bez pilota magic remote i adaptera wi-fi) + rozszerzona gw. za ok.320zł.


Druga rzecz - tryb 24p, niedostępny w 620S.

: )



I jeszcze jedno panowie. Polecacie DLNA jako sposób na oglądanie filmów w mkv. A co polecicie osobom mającym w posiadaniu amplituner pozbawiony DLNA?
Słucham propozycji ; )

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Jeśli będziesz miał port USB zawsze możesz wykorzystać pendrive'a o ile amplituner będzie czytał dany format? Na popularnym serwisie aukcyjnym znajdziesz setki różnych firm produkujących pamięci flash'owe w różnych rozmiarach. Z doświadczenia podpowiem Ci, że nie masz co się oglądać za najtańszymi "no-name", które raz działają a innym razem z niewiadomych przyczyn nie chcą się połączyć ze sprzętem.
Oczywiście jeszcze jedno zasadnicze pytanie- co z czym chcesz połączyć lub co przesłać do/przez amplituner.

Pozdrawiam Stubb