anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obsługa klawiarur bezprzewodowych w telewizorach Sony

Szwagier90
Poszukiwacz

Obsługa klawiarur bezprzewodowych w telewizorach Sony

Witam wszystkich,

 

To mój pierwszy post, ale piszę bo jestem bardzo zaskoczony i nie mogę powiedzieć, że nie jestem zawiedziony.

Mam roczny telewizor (Smart TV, 3D i wszystkie te bajery)... powinien być mądry i ogarniać podstawowe czynności jakie człowiek chce wykonać. To jednak nie jest tak kolorowo. Używając aplikacji (w szczególności YouTube) można odnieść wrażenie, że ktoś bardzo złośliwy projektował interfejs wprowadzania tekstu. Z myślą o poprawie użyteczności telewizora kupiłem klawiaturę bezprzewodową (firmy konkurencyjnej, ale to szczegół). Szczególnie mój tata lubi oglądać dokumenty i ciekawe filmy na YouTube na telewizorze, ale starsznie się męczy wprowadzaniem tekstu.

No i cóż... klawiatura nie działa. Pomimo tego, że działała w sklepie testowana na 3 telewizorach innych producentów. Można? Bez problemu. Sony zdecydowało się jednak "Nie wspierać" klawiatur w swoim sprzęcie. Czy muszę kupić XBoxa żeby móc jak człowiek wpisać tytuł piosenki do wyszukiwarki albo chociażby hasło do Wi-Fi na telewizorze?
Mam nadzieję, że ktoś kto czyta te wiadomości zna kogoś bardziej decyzyjnego a tamten zna kogoś jeszcze bardziej decyzyjnego i ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy, że widzimisię Sony pod względem klawiatur to strzał w kolano. To PODSTAWA w takim telewizorze! Cały zagraniczny Internet huczy tekstami "I've paid 3000$ and I got USELESS!".

Jeżeli Sony chce identyfikować się przed ludźmi dopiskiem Smart(TV) to polecam pójść po rozum do głowy i na prawdę być Smart.

Tagi (2)
9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Fajnie jakbyś napisał jaki model TV posiadasz aby ktoś kto ma ten TV ewentulanie się wypowiedział. Napisz jaką klawiaturę posiadasz albo jaka technologia bezprzewodowa w tej klwiaturze jest używana (Bluetooth czy własna producenta). W celu szybszego wprowadzania tekstu zawsze możesz skorzystać z aplikacji na smartfon TVSideView.

 

Pozdrawiam

Szwagier90
Poszukiwacz

Bravia KDL-55w828B

Microsoft All-in-one - klawiatura ma własny odbiornik. Z tego co czytałem i dowiedziałem się od pomocy technicznej, problem nie zależy od modelu telewizora, tylko po prostu Sony nie wspiera klawiatur i koniec.

A aplikacja na smartfon do mnie nie przemawia. Co jak wyjdę z domu? Połowa użyteczności telewizora wychodzi ze mną? Może moi rodzice nie chcą korzystać ze smarfona, tylko z telewizora za który zapłacili niemałą ilość pieniędzy i klawiatury która też swoje kosztowała.

U innych się da. W sklepie w każdym jednym telewizorze gdzie odbiornik był wpięty, klawiatura działała po 2 sekundach. Sony nie potrafi? Czy bardziej NIE CHCE?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Tak jak już wiesz Twój model TV Bravia KDL-55w828B nie obsługuje klawiatury i nic na to nie poradzisz.

A kiedy kupowałeś klawiaturę? Teraz czy jak kupowałeś TV? Jak teraz to ja na Twoim miejscu sprawdziłbym przed zakupem w instrukcji albo zajrzał na forum czy Twój model wogóle obsługuje klawiaturę, a jak podczas zakupu TV to sprzedawca mógł to sprawdzić i Cię poinformować, że nie działa.

Modele AndroidTV Sony 2015 i 2016 obsługują klawiatury bez problemu.

 

Pozdrawiam

 

 

Szwagier90
Poszukiwacz

Tak, to mój jedyny błąd, że nie sprawdziłem tego, ale cóż... widząc jak sprzedawca w sklepie podchodzi po kolei do kolejnego i kolejnego telewizora i to rusza z miejsca, założyłem że taki telewizor jak Bravia 3D nie będzie miała najmniejszego problemu z tym... te wszystkie SmartTV i wszystko... no cóż. Nie ukrywam, że bardzo się zawiodłem na marce Sony. Odkąd pamiętam byłem jej wierny.

Kolejne bezsensowne tłumaczenie... AndroidTV Sony obsługują bez problemu... no super! A Panasonic i LG też obsługują bez problemu. Wydaje mi się, że w dobie sprzętów pracujących pod kontrolą tak rozbudowanego oprogramowania (gdzie na dodatek jest możliwość aktualizacji oprogramowania) dodanie obsługi tego typu urządzeń nie powinna być żadnym problemem, jeżeli tylko firma szanuje kupujących. Przez tyle czasu Sony nie umiało zaimplementować obsługi klawiatur w telewizorach? Czemu dla innych to pryszcz? A skoro nie chce tego robić, to cóż to za tajemna polityka... pewnie do klawiatury muszę dokupić mały dodatek w postaci XBoxa albo PlayStation, hm?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Jedyne co pozostaje to napisać do supportu Sony o to by zrobili aktualizację oprogrmowania pod obsługę klawiatur. Jeśli będą mieli dużo zgłoszeń to może coś z tym zrobią. Powodzenia.

 

Pozdrawiam

Szwagier90
Poszukiwacz

Tak właśnie chciałem zrobić, tylko nigdzie nie mogę znaleźć e-maila do supportu Sony. Dlatego napisałem tutaj :tongue:

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Support Sony:

https://www.sony.pl/support/pl/contact

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

Nie wierz w cuda. Nie mogą naprawić softu telewizorów z Androidem dla dużej grupy niezadowolonych użytkowników, a tylko dla Ciebie mieliby zrobić obsługę klawiatury? Sorry, że wybijam Ci to z głowy, ale ja straciłem do nich zaufanie. Tak jak pisałeś: inne firmy to mają (tak jak wiele innych funkcji, których w Android TV sony brakuje) = da się.

profile.country.PL.title
ChlodnyNet
Użytkownik

Na szczęście u mnie 55xd8005 obsługa klawiatury Logitech K400+ działa bez zarzutu (własny nadajnik) ale muszę się zgodzić z tym, że ten, który projektował wprowadzanie tekstu dla Youtube z pilota powinien zawisnąć za jaja - TEGO NIE DA SIĘ UŻYWAĆ!!!