anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Odczytywanie napisow do filmu z dysku USB

ROZWIĄZANE
db0511
Poszukiwacz

Odczytywanie napisow do filmu z dysku USB

Witam,

 

Niedawno zakupiłem telewizor SONY KDL-42W665A.  Myślałem ze otwarzaniw filmow z napisami nie bedzie az tak skomplikowane.  Czy udało sie komuś poprawnie odtworzyc napisy.  W tym momencie napisy pokazuja sie poprawnie ale w złym czasie.  Te same napisy na laptopie nie mają żadnego problemu.  Gdzieś przeczytałem ze przy niektóryh telewizorach napisy muszą byc w formacie TIME a nie FRAME.

 

z góry dziękuje za pomoc

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Marekm89
Nowicjusz

W moim W805a udało się to po kilku próbach. Film i plik z napisami muszą być umieszczone na dysku zewnętrznym w jednym folderze i być tak samo nazwane, np. nazwafilmu i nazwafilmu.srt U mnie działają napisy w formacie .srt bez problemu. Po włączeniu filmu z polskimi napisami w opcjach powinniśmy zmienić kodowanie napisów na CP-1250, gdyż w innym przypadku zamiast napisów mogą pojawiać się znaki zapytania. Być może inne formaty, np, txt też działają, ale tv mam jeden dzień, więc bawiłem się tylko z filmami mkv i napisami w srt.

 

Pozdrawiam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

db0511
Poszukiwacz

Wreszcie udało mi się z tymi napisami.  Ustawiłem Napiprojekt na  Format: SubRip SRT, Kodowanie UTF-8, Rozszerzenie SRT.    Na TV tez ustawiem kodowanie UTF-8 i wszystko działa :slight_smile:

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Dzień dobry,

 

pytania o napisy pojawiały się we wcześniejszych wątkach, jak choćby: SONY KDL-40HX750 napisy przez USBczy KDL32EX525 napisy i kodekioraz KDL-55W80xA problem z napisami i dźwiękiem.

 

Być może okażą się pomocne.

 

Pozdrawiam,

 

Karolina_L.

 

 

 

 

GmeruHD
Użytkownik

Z napisami różnie bywa - nie tylko w przypadku telewizorów ale także np. odtwarzaczy sieciowych. Musisz się pobawić i sprawdzić różne formaty oraz poczytać powyższe linki. 

profile.country.PL.title
batumi
Użytkownik

Jak ktos chce, żeby tv czytał mu napisy niech omija telewizory sony. Specyfikacji nie znają nawet ich pracownicy.




Ilekroć widzę arogancję i niekompetencję Sony, aż przyjemnie jest wbić szpilę.
Marekm89
Nowicjusz

W moim W805a udało się to po kilku próbach. Film i plik z napisami muszą być umieszczone na dysku zewnętrznym w jednym folderze i być tak samo nazwane, np. nazwafilmu i nazwafilmu.srt U mnie działają napisy w formacie .srt bez problemu. Po włączeniu filmu z polskimi napisami w opcjach powinniśmy zmienić kodowanie napisów na CP-1250, gdyż w innym przypadku zamiast napisów mogą pojawiać się znaki zapytania. Być może inne formaty, np, txt też działają, ale tv mam jeden dzień, więc bawiłem się tylko z filmami mkv i napisami w srt.

 

Pozdrawiam.

db0511
Poszukiwacz

Wreszcie udało mi się z tymi napisami.  Ustawiłem Napiprojekt na  Format: SubRip SRT, Kodowanie UTF-8, Rozszerzenie SRT.    Na TV tez ustawiem kodowanie UTF-8 i wszystko działa :slight_smile:

artur.dusza
Poszukiwacz

Udało mi się uruchomić napisy ale mam nadal wyświetlany komunikat "nieobsługiwana zawartość" Mój telewizor to KDL-42W655. Czy jest jakiś sposób aby pozbyć się tej informacji z ekranu?

db0511
Poszukiwacz

Ja nie miaem takiego problemu.  Jesli używasz NapiProjekt upwenij sie ze masz wszystko pod zakładką Napisy w opcjach  zasnaczone na SRT i UTF-8. Napisy na telewirzoze też ustaw na UTF-8

kab00m
Poszukiwacz

Dzieki za podzielenie się tą informacją. Teraz u mnie też działają napisy. Chociaż nie ma przy nich efektu 3D

hnoor0055
Poszukiwacz

moviename and nazwafilmu.srt In my work subtitles in .srt format without any problem.

 

 

____________________

== www.solitairechamp.info ==