anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Odtwarzanie przez USB w KDL-HX850

profile.country.pl_PL.title
JakubW.
Początkujący

Odtwarzanie przez USB w KDL-HX850

Witam Wszystkich

Próbowałem odtworzyć zawartość pendriva SanDisk oraz zewnętrznego dysku twardego Western Digital WD5000AAV. Niestety telewizor w ogóle nie rozpoznaje tych urządzeń USB. Dlaczego? Kupując ten telewizor byłem PEWIEN, że z tym nie będzie problemu, a jednak jest... :(

Te same urządzenia są rozpoznawane bez problemu przez odtwarzacz BDP-S490 i oczywiście niektóre filmy oraz wszystkie zdjęcia JPG są odtwarzane.

Bardzo proszę o pomoc i informację, co może być przyczyną? Oprogramowanie TV jest aktualne.

Z góry dziękuję za odpowiedź
JW

18 ODPOW. 18
matejank
Początkujący

Witaj,
w jakim systemie są sformatowane urządzenia- NTFS czy FAT32???
NTFS telewizory nie obsługują...

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Tak jak kolega napisał telewizory Sony nie rozpoznają systemu plików NTFS, zaś Blu-Ray Sony już go rozpoznaje. Telewizor rozpoznaje FAT32, oraz exFat.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

A robi się to w następujący sposób:
wybierasz dysk który chcesz sformatować (u Ciebie pendrive)
prawym klawiszem myszy wybierasz opcję formatuj
1.jpg
następnie zmieniasz system formatowania z NTFS na exFAT lub na FAT32.

P.S. dla wszystkich ciekawych dodam że nie sformatowałem głównej partycji z Windowsem ;).

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

stubb napisał(a):


P.S. dla wszystkich ciekawych dodam że nie sformatowałem głównej partycji z Windowsem ;).



:c34 i tak byś tego nie zrobił :c20 Windows nie jest głupi i sam się nie pozwoli usunąć :D

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Zgadza się - nie da się sformatować czy usunąć używanego pliku/aplikacji/systemu itd.
Jeśli USB będzie podłączone pod port w PC i nie będzie znajdowała się na nim żadna używana aplikacja/plik/... swobodnie będzie można zmienić system przed formatem i najzwyczajniej w świecie sformatować USB.

2.jpg

Dowód na to, że nie da się sformatować używanej partycji z systemem operacyjnym.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
JakubW.
Początkujący

Bardzo dziękuję za wyjaśnienia.

Rzeczywiście dysk twardy jest sformatowany jako NTFS, ale pendrive jako FAT32.
I teraz najważniejsze. Czy można zmienić format dysku twardego nie tracąc danych? Na dysku mam samych zdjęć około 300 GB... za żadne pieniądze nie chciałbym tego stracić :(
I druga sprawa: skoro pendrive ma format plików FAT32, to dlaczego TV też go nie rozpoznaje? Może koniecznie musi być exFAT?

Z góry dziękuję za wszelkie porady :)
Kuba

spolDon1fhkbr
Początkujący


I teraz najważniejsze. Czy można zmienić format dysku twardego nie tracąc danych? Na dysku mam samych zdjęć około 300 GB... za żadne pieniądze nie chciałbym tego stracić :(



W tą stronę nie można. Z drugiej strony jeśli masz dane które są tylko na tym dysku i nie chcesz ich stracić to jesteś odważny.

I druga sprawa: skoro pendrive ma format plików FAT32, to dlaczego TV też go nie rozpoznaje? Może koniecznie musi być exFAT?



Z nie zrobiłeś kiedyś w przeszłości z tego pena jakiegoś botowalnego (np. żeby zainstalować windowsa?) wtedy tak się dzieje właśnie i trzeba trochę więcej zachodu, żeby TV znowu widział takiego pena.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Telewizor powinien rozpoznać Pendrive w formacie FAT32, choć czasami jest tak, że dany sprzęt jest po prostu niekompatybilny i nie będzie działał. Co do zmiany systemu plików przy zachowaniu danych, to według mojej wiedzy nie jest to możliwe.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Potwierdzam brak możliwości zmiany systemu formatowania plików w pendrive bez utraty zawartości. Robiłem szybki test na swoim pendrivie z jakimś małym plikiem - oczywiście został on usunięty (sformatowany).

Pozdrawiam Stubb