anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Planowany zakup ... proszę o porady.

profile.country.pl_PL.title
marlan
Poszukiwacz

Planowany zakup ... proszę o porady.

Dzień Dobry

 

Planuję kupić do mieszkania 3-4 TV
1. Jedna sztuka -  50`-55` - do 7000 zł - salon - (fajnie by było gdybym zmieścił sie w 5000 zł :slight_smile: )
2. Dwie sztuki 40`- 42`- 46` - do 3000 zł  za sztukę - sypialnie
3. Jedna sztuka - 24` - do 2000 zł  - kuchnia

Chciałbym by wszystkie były Sony, wydatek raczej konkretny więc stosunek jakości do ceny będzie istotny przy wyborze. Ważnym argumentem za konkretnym modelem będzie matryca IPS.

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie porady.

10 ODPOW. 10
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,

 

porządny zakup - próbuj negocjować jakiś spory rabat przy takich zakupach. Napisz jeszcze z jakich odległości będziesz oglądał tv, jaki sygnał chcesz doprowadzić, naświetlenie w danych pokojach, oraz co lubisz oglądać.

Nie majac tych informacji, w takiej cenie i do takich rozmiarów w salonie mogę polecić 55W8. Jednak jeśli odległość nie jest za duża, może lepiej zastanowić się nad 46W9. Do 14 lipca jest promocja, kupując jeden z tych telewizorów dostajesz albo Xperię L, albo Xperię Z. Czas oczekiwania to ok miesiąc. Biorąc pod uwagę próg 7 tys, plus telefon z promocji Xperię Z o cenie ok 2-2.5 tys zł, może warto wziąć 55W9. Przy takich zakupach może uda Ci się zejść z ceny W9, wtedy po odjęciu telefonu praktycznie zmieścisz się w początkowych założeniach. Ale to już kombinowanie. Tak czy siak, jeśli chcesz kupić telewizor z tej półki, polecam zmieścić się w czasie trwania promocji.

http://www.sony.pl/hub/promocja-bravia

Co do reszty modeli, napisz więcej szczegółów - będzie można lepiej doradzić.

 

Pozdrawiam,

Zimny.

profile.country.pl_PL.title
marlan
Poszukiwacz

Dziękuje za info.
1. Odnośnie odległości:
a) Salon - odległość do TV 2,5 m / rozmiar TV możliwy to szerokość 90 cm max 95 cm, wysokość 80 cm
b) Sypialnia - odległość to 2,5 m do 3 m / rozmiar TV wysokość 50 cm na szerokość dowolnie
c) Sypialnia gościnna  - odległość 2,5 m / rozmiar dowolny
d) Kuchnia - odległość 1 m do 1,5 m / rozmiar to szerokość 50 cm na 35 cm wysokość

- Wszędzie przy tv mam przygotowane gniazda net o raz wszędzie sygnał wifi

2. Czy któryś z modeli Sony TV posiada łącze Bluetooth ?

3. Gdzie kupować ? w sony center mają chore ceny , w necie i sieciówkach rtv/agd przeciętnie każdy tv kilkaset złoty tańszy od sony center... co możecie polecić ?

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
maarcell
Użytkownik

kilka dni się powstrzymałem, ale jednak nie mogę... muszę zapytać...

 

Dlaczego nie wieszasz nic w toalecie ? :tongue:

Może chociaż tablecik  :wink:

profile.country.pl_PL.title
marlan
Poszukiwacz

:slight_smile: heheh to bardzo duże mieszkanie (łącznie 3 piętra) - było by jeszcze kilka miejsc gdzie by sie tv przydały ale bez przesady ... :slight_smile: generalnie jest tam cicho i spokojnie i nikt nie ogląda tv :slight_smile: ale bywają dni a i tygodnie że przewija sie sporo ludzi w tym tabuny dzieciaków :slight_smile: i gospodarze mają do wyboru albo dopuścić dzieciaki do komputerów używanych do pracy albo dać im coś co przynajmniej chwilowo je zneutralizuje

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Tablet do łazienki to fajna sprawa:)

Wracając do tematu, po kolei:

1.

a) Salon. Głównym czynnikiem ograniczającym jest wymiar szerokości. Tu masz dwie opcje, albo 40W9 (91,7 szerokość), albo 42W8 (97.1 szerokość). Jeśli będzie głównie oglądany obraz HD, wtedy wypadałoby wybrać rozmiar min. 46-55". W przypadku SD wielkość 40-42" będzie w miarę ok.

 

b) Sypialnia. Tutaj również przydałaby się wielkość ok 46-55". Przynajmniej jako minimum to 40-42". Jednak wysokość 50cm znacznie ogranicza. Z oferty Sony będą pasowały 32". Najlepszym modelem z tej wielkości jest 32W65.

 

c) Sypialnia gościnna. Tu można zaszaleć. Podobnie jak w przypadku pkt. b, wypadałoby 46-55". Jednak idąc oszczędniejszą drogą, dla sypialni gości wybrałbym 42W65. Ewentualnie można się zastanowić nad 46R473A (Full HD). Mniej oszczędny wybór to 42W8.

 

d) Kuchnia. Niestety w tym roku Sony nie wypuściło nic w takich rozmiarach, najmniejsze to 32". Na rynku można spotkać modele w wielkości 22" i 26" z lat poprzednich - czyli EX550 w HD Ready. Jest mniej zaawansowany w porównaniu do modeli z tego roku. Posiada BRAVIA Internet Wideo, plus wbudowane WiFi. Nie miałem do czynienia z tym modelem, także nie wypowiem się na temat jakości obrazu w nim.

 

2. Modele W8 i W9 posiadają łącze Bluetooth, a do czego chcesz je wykorzystać - to jest również dosyć ważne.

 

3. Nie obserwuję bieżących cen w sklepach Sony Center, jednak z tego co patrzyłem przez ostatnie 2 lata sporo się zmieniło. Ceny są bardzo konkurencyjne. Jednak wiadomo, jeśli jest gdzieś promocja - to warto się nią zainteresować. Ja bym na Twoim miejscu albo wysłał zapytanie do sklepów Sony Center, albo zadzwonił o wycenę modeli które wybierzesz. Może spróbował wynegocjować 5cio letnią gwarancję gratis, albo coś innego, rabat na kino domowe lub soundbar. Nie mam pojęcia czy jest taka możliwość, ale nie zaszkodzi spróbować. Zakup tylu sztuk telewizorów powinien być atrakcyjny dla sklepów.

 

profile.country.pl_PL.title
marlan
Poszukiwacz

Hej :slight_smile:
Tablet w łazience, na balkonie, na ławeczce w ogrodzie :slight_smile: to genialna sprawa :slight_smile:

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź i porady.

1. a) Salon - jednak zdecyduje się na 55` (przesunę po prostu o 5 cm do przodu z wnęki tv przed wnękę i mogę poszaleć) - którą 55` byś mi polecał ?

2. Bluetooth potrzebny mi do słuchawek Sony MDR-1RBT, super działają z laptopem ale załamuje mnie zasięg góra 5-6 m 😞 szukam rozwiązań z transmiterami audio tu opisałem mój problem http://community.sony.pl/t5/Sprz%C4%99t-audio/Problem-ze-s%C5%82uchawkami-MDR-1RBT/m-p/1254496 

 

3. Gdy będę miał skompletowany, ostateczny zestaw zaatakuje po prostu różnych dystrybutorów Sony i zobaczymy co zaproponują...

 

 

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Proszę bardzo:)

Jeśli chodzi o 55" w budżecie który wskazałeś, to W8. A powiedz jeszcze, czy będą u Was przeważały filmy w HD, czy SD?

Jeśli chodzi o  bluetooth i  Bravia - dosyć skomplikowany temat. Połączenie to raczej nie służy do przesyłania dźwięku w słuchawkach. Każdy bluetooth (jako w rozumieniu elektroniki) posiada określone profile pozwalające na dane możliwości urządzenia. Nie każdy profil nadaje się do obsługi wielokierunkowej. Z informacji jakie posiadam, Bluetooth w niektórych modelach Bravia służy tylko do podłączenia myszki bezprzewodowej. Próbowałem łączyć się z telefonami i z komputerem - nie udało się. Z słuchawkami nie testowałem.

Telewizory Bravia W8 i W9 posiadają technologię NFC One-touch, technologię działającą na bardzo podobnych właściwościach, jednak znacznie różniącą się funkcjonalnością. One-touch pozwala na połączenie z drugim urządzeniem z One-touch i przesyłanie np. obrazu pulpitu ze smartfona, tabletu. Można serfować po Internecie, przesyłać zdjęcia itp. Warunkiem zgodności jest posiadanie NFC One-touch w drugim urządzeniu. Na dzień dzisiejszy to smarfony Xperia Z, L, SP, M, Z Ultra i tablet Z. Jeden z forowiczów podłączał też Note 2 z NFC, działało wysyłanie multimediów.

Co do słuchawek i przerywania, Bluetooth działa na częstotliwości 2.4GHz. Częstotliwość ta jest wykorzystywana przez wiele urządzeń, w tym telefony, większość routerów (chyba, że są w trybie 5GHz). Moim zdaniem za przerywanie są odpowiedzialne właśnie zakłócenia sygnału.

 

profile.country.PL.title
batumi
Użytkownik

nie rozumiem po co wszedzie chcesz wstawic sony. tam gdzie tv bedzie ogladany najczesciej i najbardziej powinno zalaezec Ci na obrazie, kup sony. w pozostalych miejscach kup cos innego.




Ilekroć widzę arogancję i niekompetencję Sony, aż przyjemnie jest wbić szpilę.
Tagi (1)
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Jeśli chodzi o zakup proponuję skontaktować się z MatrixMedia.

http://matrixmedia.pl/

Pod nich z tego co wiem należy SonyCentre w Poznaniu. Przy tej ilości sztuk zapewne powalczą o klienta i zaproponują ciekawe ceny.

Jeśli się z nimi skontaktujesz napisz jakie propozycje cen dali.

 

Pozdrawiam