anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pobór mocy odbiorników serii W5500

smok23
Początkujący

Pobór mocy odbiorników serii W5500

W danych technicznych publikowanych na stronach Sony widnieje poniższa informacja odnośnie poboru mocy odbiorników serii W5500

KDL-32W5500
Pobór mocy (w sklepie) (W) 99
Pobór mocy (w domu) (W) 81

KDL-37W5500
Pobór mocy (w sklepie) (W) 179
Pobór mocy (w domu) (W) 140

Podane informacje wyglądają na pierwszy rzut oka na "dezinformacje"
( ale być może w rzeczywistości tak jest ? )
Pięć dodatkowych cali w przekątnej ekranu powodują wzrost poboru mocy o 100 % !!!

Proszę o informacje, jakie jest rzeczywiste zużycie energii przez te modele.

10 ODPOW. 10
scarface-----
Początkujący

Ja nigdy się z miernikiem nie bawiłem, ale skłonny jestem uwierzyć w takie różnice między poszczególnymi wielkościami. tak już jest chyba.

profile.country.PL.title
jozefg
Nowicjusz

Przelicz sobie różnicę powierzchni panela i będziesz miał odpowiedż :(

smok23
Początkujący

jozefg napisał(a):

Przelicz sobie różnicę powierzchni panela i będziesz miał odpowiedż :(


Jeśli nie ma się nic sensownego do powiedzenia lepiej nie zabierać głosu w dyskusji.

1. 5 cali w przekątnej to 15% przekątnej co daje ca. 12% w wymiarze liniowym.
Różnica w powierzchni wynosi wiec mniej niż 25 %
2. Poza tym oświetlenie jest rozłożone wzdłuż boku, a nie na powierzchni
Ilość pikseli na ekranie jest niezależna do przekątnej. Wydajność prądowa driverów
sterujących matrycą jest praktycznie taka sama.

3. Dla rozjaśnienia ( lub zaciemnienia ) problemu podaję za Sony pobór 40w5500
32W5500 - 99/91 W
37W5500 - 179/140W
40W5500 - 172/131 W - czyli mniejsze niż 37W5500 !!!

Może ktoś kompetentny odpowie na moje pytanie.

oldguest
Początkujący

Prawdopodobnie w 37 calach dalej stosowane są matryce innego typu niż w modelu 40 i 32 cale. Stąd większe zużycie prądu. Można to też zaobserwować po kontrastach model 37 cali ma najmniejszy kontrast z podanych. Proszę to potraktować jak moją opinie nie jako pewną informację.

svirus-----
Początkujący

smok23 napisał(a):

W danych technicznych publikowanych na stronach Sony widnieje poniższa informacja odnośnie poboru mocy odbiorników serii W5500

KDL-32W5500
Pobór mocy (w sklepie) (W) 99
Pobór mocy (w domu) (W) 81

KDL-37W5500
Pobór mocy (w sklepie) (W) 179
Pobór mocy (w domu) (W) 140

Podane informacje wyglądają na pierwszy rzut oka na "dezinformacje"
( ale być może w rzeczywistości tak jest ? )
Pięć dodatkowych cali w przekątnej ekranu powodują wzrost poboru mocy o 100 % !!!

Proszę o informacje, jakie jest rzeczywiste zużycie energii przez te modele.



Nie istnieje taka sztywna zależność między przekątną ekranu a poborem mocy.Uwarunkowane może być to wieloma czynnikami.Tak samo było w TV konwencjoanlnych gdzie wraz ze wzrostem rozmiarów kineskopu wzrasta nieproporcjonalnie moc tak samo może być w LCD gdzie wraz ze wzrostem rozmiarów matrycy wzrasta nieproporcjonalnie potrzebna moc.Przyczyną tego może być specyfika zastosowanej innej matrycy, układów sterujących oraz układów przetwarzajacych obraz.Jak się przyjrzeć i porównać specyfikacje mniejszych rozmiarowo TV mają część funkcji okrojonych w stosunku do swych odpowiedników o większych rozmiarach.

Razak-----
Początkujący

smok23 z innych ciekawostek, nie zapominaj, że pobór w dużej mierze zależy również od tego jakie zastosowałeś ustawienia w samym telewizorze, z tego co pamiętam to rozpiętość dla 40 calowego w4000 między trybem kinowym, a żywym wynosiła kilkadziesiąt procent!

profile.country.pl_PL.title
spolgoldfinger1obwdy
Początkujący

Razak napisał(a):

... z tego co pamiętam to rozpiętość dla 40 calowego w4000 między trybem kinowym, a żywym wynosiła kilkadziesiąt procent!



Głównym parametrem wpływającym na pobór prądu a raczej jego zmianę, jest stopień podświetlania - im wyższy tym więcej energii odbiornik pobiera. Dlatego też podczas zmiany z trybu "kinowego" na "żywy" automatycznie zmienia się stopień podświetlania, co pociąga za sobą wzrost zużycia energii. Zmiana jasności i kontrastu wpływają w nieznacznym stopniu na zmianę poboru energii.
Sprawdzałem to na elektronicznym mierniku en.el. i na modelu 32W4000
Co do wzrostu wartości "poboru prądu" przez większe przekątne to główny wpływ na to MZ ma rozmiar świetlówek, co jest poniekąd chyba logiczne, czyli im większa lampa podświetlająca (większa powierzchnia) tym pobór prądu większy. Rozdzielczość ekranu może mieć znaczenie, ale nieporównywalnie mniejsze niż sam rozmiar lamp podświetlających matrycę.

Razak-----
Początkujący

goldfinger tak, wiem, że to zależy od stopnia podświetlenia chodziło mi tylko o podkreślenie jak duży wpływ mają same ustawienia w telewizorze na pobór energii elektrycznej, bo ktoś na mierniku porównywał różnice między sklepem, a domem. Zużycie jest sporo mniejsze niż w instrukcji, osobiście nie znam nikogo kto by wytrzymał dłużej niż 2 tyg. na wszystko na maxa (tryb żywy) ;)

Ondyne
Początkujący

Chyba w ogóle nie rozumiecie o co Smokowi chodzi. Jest logiczne, że jak ktoś przypakuje maksymalny kontrast i muzykę też da na maksa, to będzie miał duży pobór mocy. Ale pytanie smoka dotyczy różnicy między modelami, a nie sposobu oglądania filmów.
Nie sądzę, żeby jak sugeruje prywatnie CS Bielsko, pobór mocy miał cokolwiek wspólnego z maksymalnym kontrastem dynamicznym. Wystarczy porównać trzy modele 40": V,W i Z. No i ten, który wydawałoby się, że powinien być najbardziej ekono, czyli Z, ma największy pobór, bo aż 210W podczas gdy W ma tylko 172W. http://www.sony.pl/comparison/kdl40z5500aep/kdl40v5500k/kdl40w5500k A wszystkie modele mają max kontrast 100000:1.
No i kto mi teraz wytłumaczy, co wpływa na moc pobieraną?
Zapewne nikt.