anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Połączenie XF9005 do systemu audio

profile.country.PL.title
XF9005
Nowicjusz

Połączenie XF9005 do systemu audio

Cześć. Mam problem z poprawną konfiguracją XF9005 z amplitunerem Yamaha RX-A820. Urządzenia są połączone ze sobą kablem HDMI (ARC w TV), do amplitunera mam podpiętą telewizję cyfrową NC+.

 

Na XF9005 w ustawieniach dźwięku mam:

 

Głośnik: system audio

Priorytet systemu audio: włączone

Wyjście słuchawkowe/audio: wyjście audio (regulowane) --> na innych ustawieniach też nie działa

Synchronizacja trybu dźwięku: włączone

Synchronizacja A/V: włączone 

Cyfrowe wyjście audio: PCM, na innych ustawieniach też nie działa

 

Kiedy oglądam NC+ dźwięk działa poprawnie. Jednak kiedy odpalam np. youtube, wtedy cały czas leci dźwięk z NC+ i nie mam dźwięku z youtube. Dźwięk z NC+ leci nawet wtedy kiedy wyłączam TV, czyli nie ma integracji między amplitenerem (nc+ do niego podpiętym) a TV. Po wyłączeniu NC+ nadal nie ma dźwięku z youtube. Pilotem TV nie da się też sterować dźwiękiem. Będę zobowiązany na naprowadzenie jak powinieniem poprawnie skonfigurować urządzenia

 

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@XF9005 zgłosiłem Twój problem do supportu - oto odpowiedź:


Jeśli klient napisał, że dźwięk jest cały czas z dekodera to oznacza, że nie zmienił on źródła dźwięku na amplitunerze, który ciągle odbiera sygnał z dekodera. Sterowanie przez HDMI może nie funkcjonować poprawnie ze względu na różnice w producentach poszczególnych urządzeń - ze swojej strony gwarantujemy współpracę pod tym kątem tylko w przypadku korzystanie z urządzeń Sony. Jeśli klient chciałby uniknąć przełączania źródła na amplitunerze to zalecam podłączenie dekodera poprzez HDMI do telewizora, a telewizor do amplitunera poprzez HDMI ARC (zarówno od strony TV, jak i wzmacniacza).

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
XF9005
Nowicjusz

Dziękuję za odpowiedź. Takie połączenie rozwiązało problem z dźwiękiem. Nie ukrywam, że jest jednak niewygodne, ze względu na konieczność przełączania HDMI na telewizorze Sony. Czy TV Sony współpracują jedynie z amplitunerami marki Sony czy także sprzęt innych producentów jest kompatybilny i umożliwia wpięcie amplitunera jednym kablem HDMI w TV (ARC) i podpięcie wszystkich sprzętów (np. TV cyfrowa, PlayStation, Mac Mini) do amplitunera w ten sposób, że oglądając TV cyfrową, kiedy odpalę coś z youtube nie będę słyszał dźwięku z TV cyfrowej.

 

Przy okazji proszę napisać w jaki sposób na TV Sony można udostępniać bez wykorzystywania kabli ekran ze sprzętów Apple, jak Iphone, Macbook, Ipad. Czy wymaga to dokupienia dodatkowego urządzenia, czy jest jakieś dedykowane oprogramowanie?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Oto więcej informacji od supportu:


Niestety nie posiadamy listy w pełni kompatybilnych modeli urządzeń innych firm współpracujących z odbiornikiem na danej zasadzie.
Aby wyświetlić obraz z urządzenia iOS proponuję korzystanie z aplikacji Google Cast, więcej informacji znajduje się w poniższym artykule:
https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00135371

Pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
XF9005
Nowicjusz

Pytanie dotyczyło udostępniania ekranu (screen mirroring) np. z MacBooka na TV. Niestety Wiem już, że Sony nie umożliwia takiej funkcjonalności i nie zaktualizował oprogramowania w swoich produktach dodając Airplay. A mogli to zrobić, bo w aktualnych modelach już jest taka opcja...