anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

POMOCY

profile.country.pl_PL.title
jasiu6500
Nowicjusz

POMOCY

Witajcie zakupiłem niedawno okulary projekcyjne 3D HMZ-T2 i mam problem, bo nie wiem jak uzyskać obraz na telewizorze i okularach jednoczesnie, żebym mógł oglądać np.film z PS3, a inna osoba żeby mogła ogłądać to samo co ja na TV

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.

Ciężko mi znaleźć jakieś rozwiązanie dla tej sytuacji. PS3, albo inne urządzenie podające sygnał, musiało by mieć możliwość wysyłania, poprzez dwa wyjścia, tego samego obrazu w tym samym czasie.



profile.country.pl_PL.title
jasiu6500
Nowicjusz

A rozgaleznik hdmi z dwoma wyjsciami np.matrix 4*2 rozwiazal by sytuacie?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,

nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Chcesz na jednym tv oglądać obraz 3D i 2D jednocześnie? Jeśli tak, to nie da się... Obecnie każdy telewizor 3D może wyświeltać jednocześniej albo obraz 3D, albo 2D - nie ma możliwości wyświatlania dwóch rodzajów na raz. Żadne rozgałęziacze itp nie pomogą..

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Chyba źle zrozumieliśmy Kolegę. Trochę mi to zajęło ale rozkminiłem o co chodzi :smileyhappy:.

Po naszemu: sygnał z konsili przez HDMI idzie do TV i jednocześnie do HMZ-T2.

W Twoijej sytuacji jedynym wyjściem jest zakupienie splittera HDMI - mówiąc po ludzku jest to coś a'la rozgałęziacz:

ScreenShot019.jpg

Trzeba podłączyć go do PS3 i ustawić aby sygnał z konsili szedł przez ten port do TV i jednocześnie podłączasz się HDMI do okularów.
Moje wątpliwości pojawiają się w kilku punktach:

1. czy nie spalisz portów w konsoli, kabli, splittera i wszystkich urządzeń

2. jaka będzie jakość sygnału

3. w takim układzie dałoby się zrobić symulowane 3D w TV


Nie jestem do końca przekonany o bezpieczeństwie używania takiego podłączenia urządzeń oraz czy sam pomysł sprawdzi się.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Stubbs myśleliśmy o tym samym, tylko że postanowiłem pominąć rozwiązanie splittera ze względu właśnie na wątpliwości które podałeś. Sam nie jestem pewien czy ten splitter dałby radę przesłać sygnał jaki jest potrzebny by uzyskać zadowalającej jakości sygnał. Dlatego też napisałem o dwóch wyjściach HDMI dających sygnał - jedno źródło ale daje sygnał dwoma oddzielnymi drogami.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

ScreenShot019.jpg


Nie jestem do końca przekonany o bezpieczeństwie używania takiego podłączenia urządzeń oraz czy sam pomysł sprawdzi się.

Zdecydowanie odradzam zakup tego typu wynalazków jak na zdjęciu:smileyalert:


Aby zapewnić sygnał odpowiedniej jakości, konieczne jest zastosowanie splittera ze wzmacniaczem (czyli konieczny zasilacz). Wówczas mamy gwarancję, że sygnał będzie odpowiedniej jakości.


VS182-Video-Splitters-RL-large.jpg


Rozsądnej jakości splitter HDMI to wydatek przynajmniej 200 zł.






Message was edited by: Lajam.


profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Urządzenie zaproponowane przez Lajama myślę, że ma już większą szanse powodzenia w kwestii rozwiązania tej sytuacji. O ile taki splitter dobrze rozdzieli sygnał na dwa to powinno to zadziałać. Choć w sumie i tak martwi mnie ewentualny spadek jakości.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Jeśli kupimy porządny splitter to możemy spać spokojnie. :slight_smile: