anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z Kopią lustrzaną - Sony KDL-42W705B

jupiter14
Nowicjusz

Problem z Kopią lustrzaną - Sony KDL-42W705B

Witam. Kilka dni temu zakupiłem telewizor Sony Bravia KDL-42W705B. Jedną z funkcji jest Kopia lustrzana ekranu. W sklepie zapewniono mnie, że jest to możliwe na każdym smartfonie. Smartfony (Samsung Galaxy s3 mini oraz Hauwei Ascend G526) łączą się przez wifi z telewizorem bez problemu, tylko gdy w TV nie przejdę w opcję Kopia lustrzana. Gdy ją włączę, połączenie się rozrywa, połączyć się na nowo z telewizorem przez smartfon nie da. Pojawia się informacja na telefonie, że połączenie nie powiodło się. Na ekranie telewizora, gdy włączę Kopię lustrzaną widnieje informacja (której raczej być nie powinno): "Połączenie z punktem dostępu jest niedostępne na tym ekranie. Po wyłączeniu funkcji Kopia lustrzana TV automatycznie ponownie połączy się z routerem bezprzewodowym." A przecież, by pokazać ekran smartfona na ekranie TV potrzebne jest wifi. Proszę o pomoc, nigdzie nie mogę znaleźć pomocy. Nie mam pojęcia co zrobić, a przydałaby się ta funkcja. 
Pozdrawiam.

8 ODPOW. 8
beniuasia
Użytkownik

Podaję Ci cytaty z przewodnika do TwojegoTV:  

Funkcja Kopia lustrzana nie działa./Telewizora nie można znaleźć za pomocą urządzenia obsługującego funkcję Kopia lustrzana.

  • Jeżeli używasz funkcji Kopia lustrzana na innym urządzeniu, wyłącz najpierw funkcję Kopia lustrzana i spróbuj ponownie.
  • Jeżeli Twoje urządzenie nie obsługuje pasma 5 GHz i ustawiono opcję [Ustawienie pasma] na [Automat. (pasmo 5 GHz)], spróbuj zmienić ją na ustawienie [Automat.].
  • Naciśnij przycisk HOME, następnie wybierz opcje [Wejścia] → [Kopia lustrzana], aby wyświetlić ekran trybu czuwania funkcji Kopia lustrzana i spróbuj ponownie.

Jeszcze jedno:

Jakiego typu urządzenia można podłączać w celu korzystania z funkcji Kopia lustrzana?

  • Możliwe jest podłączenie urządzeń zgodnych z funkcją Kopia lustrzana Sony (np. niektóre modele telefonu Xperia).
    Funkcja Kopia lustrzana wykorzystuje technologię Miracast, która umożliwia łączenie się z urządzeniami zgodnymi z Miracast.

Obawiam się, że funkcja kopia lustrzana będzie działać jedynie z niektórymi fonami sony xperia.

Pozdrawiam

jupiter14
Nowicjusz

Tak, czytałem te wszystkie informacje i robiłem już wszystko w swoim telewizorze by zadziałało. Nic nie pomaga. Poza tym, w sklepie gdy kupowałem telwizor, powiedziano mi, że jest możliwosc wyświetlenia ekranu smartfona na TV niezależnie od firmy. W każdym razie, gdyby telefony nie były zbyt dobrze wyposażone, by można było wykonać tą Kupię lustrzaną, to wydaję mi się, że ekran laptopa dałoby się wyświetlić bez problemu. Problem leży na pewno w telewizorze Sony, z którego jestem coraz mniej zadowolony i coraz bardziej żałuję, że nie wybrałem telewizora Samsung, nad którym również się zastanawiałem ...

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Próbowałeś połączyć telefon z TV przez WiFi Direct? Jeśli nie to spróbuj a potem zrób kopię lustrzaną Opis jak połączyć się po WiFi Direct poniżej:

http://pdf.crse.com/manuals/14HE334111/PL/c_nwset_wfdirect.html

 

Pozdrawiam

 

jupiter14
Nowicjusz

Za każdym razem łączę się przez Wi-fi Direct, ale w skrócony sposób (bez wchodzenia w ustawienia Wi-fi Direct na TV). Łączy się bez problemu, ale nic się więcej nie da zrobić. Zrobiłem tak, jak było napisane w tym poradniku Sony, ale nie da się nic udostępnić. Gdy smartfon się połączył, wchodzę w galerię, wybieram zdjęcie, klikam, by udostępniło przez Wifi. Pokazuje mi się lista by wybrać urządzenie, ale jest pokazane "Brak urządzeń" oraz "Inne urządzenia". Wchodzę w "Inne urządzenia" i tam jest pokazany TV, ale jedyne co moge zrobić to się z nim rozłączyć... 

Nawet próbowałem tak, że po podłączeniu się przez Wi-fi Direct, wchodziłem od razu w telewizorze w Kopię lustrzaną i od razu się połączenie zerwało, a telewizor zniknął na smartfonie z listy dostępnych urządzeń...
Dzwoniłem nawet już do pomocy technicznej Sony i od wczoraj od godziny 12 czekam na instrukcje, które miały byc wysłane na mojego maila. Nigdy więcej Sony nie wybiore... :slight_frown:

jupiter14
Nowicjusz

Za każdym razem łączę się przez Wi-fi Direct, ale w skrócony sposób (bez wchodzenia w ustawienia Wi-fi Direct na TV). Łączy się bez problemu, ale nic się więcej nie da zrobić. Zrobiłem tak, jak było napisane w tym poradniku Sony, ale nie da się nic udostępnić. Gdy smartfon się połączył, wchodzę w galerię, wybieram zdjęcie, klikam, by udostępniło przez Wifi. Pokazuje mi się lista by wybrać urządzenie, ale jest pokazane "Brak urządzeń" oraz "Inne urządzenia". Wchodzę w "Inne urządzenia" i tam jest pokazany TV, ale jedyne co moge zrobić to się z nim rozłączyć... Nawet próbowałem tak, że po podłączeniu się przez Wi-fi Direct, wchodziłem od razu w telewizorze w Kopię lustrzaną i od razu się połączenie zerwało, a telewizor zniknął na smartfonie z listy dostępnych urządzeń...

Dzwoniłem nawet już do pomocy technicznej Sony i od wczoraj od godziny 12 czekam na instrukcje, które miały byc wysłane na mojego maila. Nigdy więcej Sony nie wybiore... :slight_frown:

Bahu99
Nowicjusz

Witam, mam ten sam problem:(( pytanie czy jakoś sobie z nim poradziles? 

 

profile.country.PL.title
Rafalwit
Poszukiwacz

Ja mam od 7 wrzesnia 2018 telewizor SOny KDL 40WE660.

Nie udaję mi się połaczyć na kopię lustrzaną telefonu komórkowego ZTE Blade III.

To jest słabszy telefon komórkowy od Samsung Galaxy ale jest smartfon.

Jest w ustawieniach WIFI-Direct , ale nie udaje mi sie tam nic ustawic.

Instrukcja telefonu jest trudna do przeglądania i w praktyce inaczej dziala menu ustawien niż pisze w instrukcji..

Ale to nie jest najwieksze zmartwienie. Połączenie z internetem przez WI-FI dziala.

profile.country.PL.title
petarda18
Poszukiwacz

Też przerabiam ten problem, działało z xiaomi mi max 2, było super, nie mogłem połączyć drugiego mi max 3 ale w końcu udało się to teraz nie mogę połączyć mi max 2 który wczesniej działał i łączył się.