anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z odtwarzaczem multimediów KDL-49WD757

profile.country.PL.title
Hermesiatko
Poszukiwacz

Problem z odtwarzaczem multimediów KDL-49WD757

WItam,

 

od zakupu telewizora Sony Bravia KDL-49WD757 zmagam się z problemem podczas odtwarzania filmów .Sytuacja wygląda następująco, na swoim komputerze stworzyłem dysk na którym znajdują się filmy. Folder jest udostępniony i widoczny w sieci. Dalej ,gdy  na telewizorze który jest podpięty do sieci i widoczny, wchodzę w HOME/Multimedia/Wideo to odpalają się  serwery  , które są dostępne w sieci i do tego momentu jest wszystko OK. Problem zaczyna się po wejściu na dany Dysk sieciowy. Bardzo często dzieje się tak ,że  telewizor się po prosu zwiesza i nie da się nic zrobic , jedynym rozwiązaniem aby go wyłączyć to odłączenie go od zasilania. Jeżeli uda się już dostać do danego folderu to pojawia się kolejny problem a mianowicie po odpaleniu danego filmu dzieją sie 2 rzeczy.

1. Film się nie odpala , a telewizor się zwiesza.

2. Wyskakuje okno z informacją o tym że ładowanie  filmu  50% prosze czekać i tak można czekać w nieskończoność  a film i tak się nie włączy...

 

Proszę o pomoc.

Tagi (1)
5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dzięki za wiadomość. Czy szukałeś już odpowiedzi w dziale Pomoc? Polecamy również upewnić się czy na naszym forum podobny problem nie był wcześniej poruszany. 

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony

profile.country.PL.title
Hermesiatko
Poszukiwacz

WItam,

 

przeszukując dział pomocy  nie natknąłem się na ten konkretny problem, owszem były podobne tematy ale dotyczyły zazwyczaj braku płynnego odtwarzania poprzez sieć bezprzewodową lub problem z odtwarzaniem filmów z np pendriv'ów lub dysków przenośnych , ale żaden z nich nie rozwiązał mojego problemu.

 

Dodam tylko , że problem występuje od początku.

 

Pozdrawiam,

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj Hermesiatko,

 

Po skonsultowaniu z działem technicznym, zalecamy wykonanie przywrócenia ustawień fabrycznych telewizora oraz ponowną konfigurację serwera. Dodatkowo przekazujemy listy obsługiwanych przez telewizor formatów, ponieważ na dysku mogą znajdować się pliki powodujące problem z komunikacją (strona 20):

https://www.sony.pl/electronics/support/res/manuals/4586/45866854M.pdf

Pozdrawiam,

Agnieszka_J

profile.country.PL.title
Hermesiatko
Poszukiwacz

Witam,

 

Zapoznałem się z instrukcją i wykonałem wszystkie niezbędne kroki zalecane przez instrukcję. Przywróciłem również telewizor do ustawień fabrycznych, lecz problem nadal występuje.

Jako ciekawostkę dodam że Film o podanej specyfikacji odtwarza  się bez problemu :3.PNG

4.PNG

 

Natomiast film o TEJ specyfikacji się nie odtwarza :

1.PNG

2.PNG

 

Różnica jest tylko w wielkości pliku . Plik o większym rozmiarze odtwarza się bez problemu natomiast ten o ok 100 MB mniejszy nie .

 

Proszę o pomoc,

 

Pozdrawiam

Hermes

profile.country.PL.title
SebaGothic
Poszukiwacz

Telewizory Sony mają niestety niestabilne oprogramowanie. Nie wiem czy wszystkie modele, ale z tego co widzę po różnych tematach w sieci mogę stwierdzić, że zdecydowanie większość TV od Sony cierpi na jeden i ten sam problem. Sam posiadam model KDL-40RD450 i o ile z jakości wyświetlanego obrazu jestem zadowolony to z domowego centrum multimedialnego już nie. Posiadam dysk twardy firmy SEAGATE (kupiony w tym roku tak samo jak telewizor) na którym mam zgromadzonych kilkadziesiąt filmów. Oprócz tego u mnie w domu gości jeszcze kilka pendrive'ów również z filmami. I o ile na TV LG w pokoju mojego taty wszystko śmiga i jeszcze nigdy nie zdarzyło się aby ten TV czegoś nie odtworzył (a ma on już ponad 4 lata) tak u mnie w pokoju na moim Sony same problemy z odtwarzaniem filmów. Zdarza się też, że Sony na siłę odtworzy wybrany film a po kilku sekundach przeskoczy do następnego lub wywali komunikat "Odtwarzanie niemożliwe" a w najgorszym przypadku i u mnie (jak u autora tematu) zawiesi TV. Z tego też powodu zmuszony jestem załączać PS4 i z poziomu konsoli oglądać filmy bo tylko w ten sposób wszystko działa jak należy. Podsumowując: Jest to mój pierwszy TV od Sony w życiu i nie wiem czy już raczej nie ostatni bo o ile jakość obrazu jest dla mnie super tak na obsłudze dysków przenośnych zawiodłem się bo jest ona fatalna. A staruszek już LG łyka wszystko jeśli chodzi o filmy. A tutaj TV z 2016 roku i taki cyrk.