anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problem z opcją guide sony kdl-40w605b

sobik_21
Nowicjusz

problem z opcją guide sony kdl-40w605b

Witam. Jestem świeżo upieczonym posiadaczam TV sony KDL-40W605B i niestety na wejściu same problemy z konfiguracją sprzętu. Problem jaki doskwiera mojemu TV jest po stronie nie poprawnie działającej opcji GUIDE czyli EPG. Gdy podłacze TV do sieci internet opcja guide odrazu przestaje działać. Rozumiem, że priorytetem pobierania danych może w tym przypadku być internet i dlatego ta opcja nie chce działać poprawnie. Gdy tylko odłącze TV od sieci internet GUIDE natychmiast wyświetla cała swoją zawartość. Co lepsze telewizor nie wyświetla żadnych problemów z połaczeniem internetowym. Wszystkie strony, także otwierają się bez problemowo. Z internetu radiowego korzystam poprzez ROUTER. Dodam, że na żadnym z urządzeń nie mam z nim problemu. Proszę o jakąś poradę i z góry dziękuję za odpowiedź.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Witaj, 

 

Wygląda na to, że uruchomiłeś Przewodnik, który wyklucza działanie EPG przy aktywnym połączeniu internetowym. Proszę skorzystaj z tej instrukcji http://pdf.crse.com/manuals/14HM154111/PL/epgsony_europe.html ale nie uruchamiaj Przewodnika. Daj znać, czy to pomogło.

 

Pozdrawiam, 

Barbara_K

sobik_21
Nowicjusz

Dzięki za podpowiedź ale to nie jest tego wina, gdyż przewodnik miałem cały czas wyłączony. Ogólnie to jest jakaś strasznie dziwna sprawa z tym telewizorem. Zapomniałem wczesniej dodać, iż miałem przez cały czas podpięty dysk przenośny. Po jego odpięciu nagle EPG się pojawiło przy podłączonym internecie :wink: Ponowne wpięcie dysk powodowało odcięcie EPG ale tylko przez kilka kolejnych prób. Teraz EPG działa z podpietym dyskiem i internetem. PS Wcale nie aktualizowałem oprogramowania. Dla mnie jest to do końca nie wytłumaczalne :wink: ale ważne, że działa. Pozdrawiam. PS Nie wiecie jaka cudowna klawiatura mogłaby działać z tym TV?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

TV Sony nie współpracują z żadnymi klawiaturami. Pozostaje jedynie aplikacja TV SideView.

 

Pozdrawiam