anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z tunerem TV - KD-65XH9077

profile.country.PL.title
vaha81
Nowicjusz

Problem z tunerem TV - KD-65XH9077

Od początku użytkowania telewizora KD-65XH9077  mam problem z tunerami telewizyjnymi. Kupiłem najpierw Cyfrowy Polsat z modułem CAM CI+, ale ten w ogóle nie był obsługiwany przez telewizor. Zmieniłem operatora na Canal+ i tu z modułem CAM CI+ też nie jest tak różowo, ale jest lepiej.

Niestety co kilka dni, gdy uruchamiam telewizor pojawia mi się informacja

20220128_093604.jpg

Mimo, iż wszystkie kanały są skonfigurowane, zarówno na telewizji naziemnej

20220128_093633.jpg

jak i satelitarnej Canal+

20220128_093653.jpg

 

Naciśnięcie przycisku "Zakończ", który jest poniżej nic nie daje. Dopiero zresetowanie telewizora (czasem kilkukrotne) dopiero powraca do normalnego działania.

 

Co może być powodem?

 

Gdyby to był tylko problem z modułem CAM CI+ to jeszcze bym rozumiał, że jest coś niedopracowane, ale dzieje się tak jednocześnie także na tunerze telewizji naziemnej.

 

Miał ktoś taki przypadek? Czy zgłaszać od razu reklamację do serwisu Sony?

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Ja bym kontaktował się z serwisem. Może mają jakiś szybki pomysł, a przynajmniej podpowiedzą gdzie szukać przyczyny. Osobiście nie spotkałem się z takim zjawiskiem ale z tunerami zewnetrznym były jazdy.

profile.country.PL.title
beniuasia0
Użytkownik

Ja mam problem na 65x90j, że tak jak u Ciebie na trzecim zdjęciu widać wyszukane kanały satelitarne Canał+/NC+ tak u mnie nie chce wyszukiwać i od razu wyrzuca komunikat, że nie znaleziono kanałów. Nie miałeś z tym problemów bo ja nie wiem już o co TV chodzi?

profile.country.PL.title
vaha81
Nowicjusz

Nie, ja tak nie miałem. Sprawdź, czy masz dobrze podłączony kabel antenowy i czy właściwie skonfigurowane połączenie antenowe. Z tego co wiem, to ma też znaczenie jaki kabel jest podłączony.

profile.country.PL.title
beniuasia0
Użytkownik

Mam dobrze podłączone a kanały polsatu czy n na kartę wyszukuje bez problemu. To jest dziwne.

profile.country.PL.title
vaha81
Nowicjusz

No to nie wiem, co Ci poradzić 😞

Ja zgłosiłem reklamację do Sony i czekam na odzew.