anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problemy po podłączeniu Sony XH 9005 i soundbaru LG

profile.country.PL.title
Robacki
Poszukiwacz

Problemy po podłączeniu Sony XH 9005 i soundbaru LG

Kilka tygodni temu kupiłem XH 9005 jako zamiennik Philipsa, który pojechał do serwisu. Posiadałem już soundbar LG SN5Y, który działał bezproblemowo z poprzednim TV. Po podłączeniu do nowego sprzętu SONY zaczęły się problemy z poprawnym odpaleniem soundbaru wraz z telewizorem. TV na przemian przełącza się raz na swoje głośniki, raz na soundbar. Na wyświetlaczu sprzętu LG widać jak przełączane są złącza ARC, OPT a czasem po prostu sam się wycisza (MUTE). Po kilku minutach grzebania w ustawieniach w TV (Bravia Sync, Audio output itp.) i resetach TV/Soundbaru sytuacja się normuje, ale po wyłączeniu TV i ponownym włączeniu cała zabawa zaczyna się od początku. System zaktualizowany, dodatkowo podłączony jest tylko Xbox SX.

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu.

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Wyłącz ustawienia Bravia Sync dla soundbara całkowicie, to powinno rozwiązać problem "wariowania" soundbara. Możesz jeszcze sprawdzić podłączenie na innym kablu HDMI, ewentualnie na optycznym.

profile.country.PL.title
Robacki
Poszukiwacz

Całkowite wyłączenie opcji Bravia Sync skutkuje tym że nie ma dźwięku w ogóle. Przetestowałem kilka kabli HDMI, za każdym razem odpalając ponowny set up urządzeń i najlepiej się sprawdził Ultra High speed, Bravia Sync Prioritazation na Off, włączone tylko sterowanie urządzeniami gdy TV się włącza. I już myślałem że wszystko będzie cacy, TV odpalał soundbar w miarę bezproblemowo, dopóki nie podłączyłem konsoli...w tym momencie znowu się wszystko posypało. Teraz nawet kiedy Xbox jest wyłączony, ale z wpiętym kablem wszystko znowu wariuje.

 

Wściekły jestem że Sony/LG wciska te ich wszystkie bajery do synchronizacji z urządzeniami, które działają tylko z ich markami, a psują łączność z innymi i o tym nie informują