anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problemy z A84J

profile.country.PL.title
Anonimowy2212
Użytkownik

Problemy z A84J

Zacznę wszystko od początku. Rok temu kupiłem telewizor Sony A84J. Początkowo telewizor sprawiał bardzo dobre wrażenie z wyświetlanego obrazu.
Jednak z czasem zacząłem zauważać coraz więcej dziwnych rzeczy. Po pierwsze telewizor ma problem z ruchem i pojawiającymi się artefaktami, pikselozą w TV kablowej (mam moduł CAM). W lutym 2022
została wypuszczona aktualizacja która miała to naprawić (widziałem kilka tematów związanych z tym problemem na tym forum).
Po jej zainstalowaniu nadal nie zauważyłem poprawy sytuacji. Drugi problem jaki zaobserwowałem od niedawna to martwe piksele. Występują one w lewym górnym logu w niewielkich odległościach od siebie. Czy te piksele mogą być podstawą do reklamacji telewizora? Czy są jakieś rozwiązania tych dwóch problemów? Proszę o pomoc w tej sprawie.

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj, 

zanim zgłosi się z odpowiedzią ktoś z forumowiczów, podaję namiary na Sony Support, gdzie można zasięgnąć porady w kwestiach technicznych: 
tel. +48 223060694
E-mail: customersupport.pl@eu.sony.com
albo formularz online:
https://bit.ly/2t8AqP9
Pozdrawiam, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Artefakty to wina oprogramowania Sony, coś nie teges pomiędzy CI a TV, chyba tylko update jest w stanie to wyeliminować, trochę pomaga wyłączenie LNA w ustawieniach modułu. Martwe piksele z tego co przez lata się działo firmy ustalają sobie limity, ile martwych uprawnia do wymiany. Musisz zadzwonić pod ten numer wyżej i zapytać czy 6 martwych czy 12, w OLED chyba dopiero 12 ale nie jestem pewien.