anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Proszę o pomoc - zakup nowego TV

profile.country.PL.title
Gursonek
Poszukiwacz

Proszę o pomoc - zakup nowego TV

Dzień dobry,

 

Zwracam się do ludzi dobrej woli, którzy fachowo znają się na telewizorach marki Sony. Kiedy przesiadałem się z Samsunga na Sony - narzekałem, że ten obraz jest ,,ni jaki", ale teraz uważam, iż nie ma lepszego naturalnego obrazu. Drodzy moi posiadam telewizor KD-55XF8596 ma on już z 3 lata, ale od pewnego czasu kusi mnie OLED Sony 55 cali - gdybym miał decydować się na zakup, to poczekam na nową serię, lecz....

 

Od pewnego czasu mam pewne obiekcje - czy aby to jest rozsądny pomysł? Prowadzę siedzący tryb życia, gdyż jestem osobą niepełnosprawną od urodzenia. Na co dzień pochłaniają mnie książki, internet, i TV. Telewizor służy mi do telewizji satelitarnej i typowych VOD Netflix-a, Playera, Ipli. Nie gram w gry - chciałbym, ale ze względu na chorobę nie mogę - mam jedną sprawną rękę.

 

Bardzo dużo poświęcam czasu dziennie na oglądanie no właśnie.... kanałów informacyjnych. Nie jestem wielkim fanem PO czy PiS, ale mam taki już nawyk od dziecka, że lubię oglądać informację, czy też publicystykę. Np. TVN24 traktuje jako mój ,,budzik", aby się dobudzić z rana - średni czas od 2 do 6 godzin jaki spędzam na tego typu kanałach w czasie dnia, jednak nie zawsze tak jest, bo czasem mam dzień z Netflixem - jak mnie najdzie ,,vena", potrafię obejrzeć filmy dokumentalne czy cały sezon danego serialu. Czasem z rana playera włączam, aby nowe odcinki pooglądać serii motoryzacyjnych programów.

 

Wieczorem lubię na przykład coś obejrzeć na Canal+ czy Polsacie Sport. Jeśli chodzi sport to preferuje: piłkę nożną, czy KSW, boks itp... Czasem obejrzę jakiś film.

 

Czy OLED jest dobrym pomysłem? Boję się nadmiernego szybkiego wypalania matrycy, bo przyznaje się, iż kanały informacyjne oglądam, jednak nie zamierzam jak pewien Pan z Kielc oglądać po 15 godzin TVP INFO :slight_smile: Nie odłączam na TV od zasilania w nocy - słyszałem, że to jest ważne w przypadku OLED-ów, gdyż one wtedy się ,,czyszczą" 

 

Jak długo tego typu telewizor przy moim użytkowaniu wytrzymałby?

Jeśli Wam coś to da to: od 1 czerwca 2019 r. -> 04511 00247 04511 Telewizor KD-55XF8596

   

 

Bardzo proszę o Waszą pomoc. Będę wdzięczny. Dziękuję 

 

 

 

 

 

 

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
stefek38
Użytkownik

Witam z własnego doświadczenia mogę odradzić Ci oleda .Pierwszy mój oled to Sony 55A1 ,który po 1,5 roku delikatnego używania pojawiły się wypalenia .Delikatnego ponieważ kanałów info nie oglądałem w gry nie grałem.

Podejrzewam ,że wypalenia spowodowały napisy w filmach gdyż ich sporo oglądam.Telewizor po reklamacji został wymieniony na nowszy Sony 55AF9 ,tu niestety po około roku pojawiło się kilkanascie martwych pikseli .Kolejna reklamacja i wymiana na Sony 55AG9 z informacją iż miałem szczęście .że to nie wypalenia bo wtedy reklamacja nie była by uznana ponownie .Dlatego mimo iż obraz z Oleda jest super to nie zdecydowałbym się kupić go ponownie ,

Tylko najwyzszy model Sony LCD fald .Nie wiem może te nowsze modele są lepiej zabezpieczone przed wypaleniami lecz ja wolał bym "spać spokojnie"

Pozdrawiam

 

 

profile.country.PL.title
WnerwionyWiciu
Użytkownik

Oled sony ma ekran LG.

 

Powiem tak, oled jest specyficzny i możesz go wypalić. Niezależnie od firmy ale nie chciałbyś mieć do czynienia z serwisem sony. Ja się zastanawiam nad Philipsem- słaby system ale oswietlenie ambiilight robi super robotę lub właśnie LG bo to póki co topowa firma 

profile.country.PL.title
Rivita11
Poszukiwacz

Mayryce oled od LG bierze tez Pansonic czy Philips. Sama matryca to nie wszystko, liczy sie jescze procesor, SoC i co ważne dla oledów wszystkie programy czyszczące. Oczywiście każda firma ma swoje i  chyba pod każdym wzglem najlepiej radzi sobie Panasonic. Ja akurat odrodzałbym oleda... Tutaj masz więcej o systemach czyszczenia

https://www.tabletowo.pl/co-kazdy-powinien-wiedziec-o-wypaleniach-matryc-oled-w-telewizorach/

 

profile.country.PL.title
pgrzesp
Użytkownik

Lg nie sony. Lg i jeszcze raz lg już nigdy więcej sony, bo po ostatniej aktualizacji 9 pie tv do wyrzucenia 

profile.country.PL.title
WnerwionyWiciu
Użytkownik

Dokładnie,  mój tv drugi tydzień w serwisie bo nie mogą sprawdzić czy funkcji których oficjalnie nie ma są tam

profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

Jeśli często oglądasz kanały informacyjne zapomnij najlepiej o TV OLED.

profile.country.PL.title
Ikaz2020
Poszukiwacz

Odradzam SONY. Dlaczego? Kupiłem w lipcu 2020 najnowszy model XH9505 i w październiku po aktualizacji softu zostałem pozbawiony możliwości nagrywania na podłączonym dysku!!!! Chyba że masz dekoder z dyskiem.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Jest wiele modeli do wyboru. Z Oled to LG, SONY, Panasonic. Z LCD - Samsung QLED - wysoka jasność; SONY- niektóre wyższe modele lub też Panasonic. Serwis SONY to rzeczywiście tragiczne podejście do klienta. Proszę jednak zauważyć, że MIK-RADOM obsługuję też wiele innych firm: Philips, Samsung, TCL, Panasonic, Toshiba, Xiaomi. Tylko LG ma inną sieć serwisową opartą na innych partnerach.