anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Rażące przycinanie szybkości internetu w telewizorze Bravia KD55XD8505BAEP

PiotrK123412334446u88
Poszukiwacz

Rażące przycinanie szybkości internetu w telewizorze Bravia KD55XD8505BAEP

Sprawa zaczęła sie od tego że miałem ostre lagi na NETFLIX pakiet 4K przy światłowodzie 100Mb. Zrobiłem pomiar jak mi radził operator netu SPEEDTEST i się zdziwiłem odczyty były dużo mniejsze niż zakładałem - w granicach 12/30Mb. Pod ten sam port i kabel podłączałem wielokrotnie laptopa i pomiary były spójne w granicach 100Mb. Cóż w tej sytuacji podniosłem sobie prędkość netu do 300mb - NETFLIX działa bez zarzutu, pomiar na SPEEDTEST w granicach 70Mb blisko 4 razy mniej niż wartości referencyjne uzyskiwane na tym samym kablu ethernet przez laptopa. Sony kilka razy mnie zbyło pokrętnie tłumacząc i odmawiając podania specyfikacji karty sieciowej odbiornika telewizyjnego. Sęk w tym, że czuję się zrobiony w trąbkę tm że żeby mieć usługę wymagającą zakładam góra 15Mbps łącza ja musiałem wciągnąć się w światłowód 300Mbps.
Czy ktoś z Państwa to rozumie - ewentualnie spotkał się  z podobnym problemem?

Piotr

13 ODPOW. 13
PiotrK123412334446u88
Poszukiwacz

1. Telewizor jest na podpięty skrętką do internetu, inne urządzenia podpięte do tego samego mediumn nie wykazują analogicznych anomalii, pierwsze co zrobiłem to właśnie taki test, faktem jest że nie analizowałem jaka jest utrata pakietów

2. Czy platforma AndroidTV udostępnia jakieś śodowisko do uruchomienia polecenia PING, z tego co zdążyłem sprawdzić lista aplikacji jest dość zawężona więc pozostałoby ręczne doinstalowanie aplikacji

profile.country.PL.title
pepe-29
Użytkownik

U mnie ping jest 3ms (połączenie po kablu). Korzystam z testów ze strony http://beta.speedtest.net/pl,

profile.country.PL.title
SylwiaDxxx
Poszukiwacz

do testowania to polecam stronę testujpredkosc.pl albo fasttester.com albo www.speedomat.com bo popularny speedtest czesto jest przeciażony

profile.country.PL.title
SylwiaDxxx
Poszukiwacz

pomyłka :slight_smile: www.speedomat.pl przykładowo mam 512Mb łącze i takie wyniki
https://speedomat.pl/result.php?id=0rlsxn9