anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Regulacja głośności zewnętrznego systemu audio przy pomocy pilota Sony

profile.country.PL.title
RafaJoho
Poszukiwacz

Regulacja głośności zewnętrznego systemu audio przy pomocy pilota Sony

Dzień dobry. 

Stałem się szczęśliwym posiadaczem telewizora Sony OLED XR-65A90J DVB-T2/HEVC (Android TV).

Mam jednak jeden irytujący problem, który nie jest może krytyczny, ale jednak irytujący przypadku sprzętu w takim budżecie. 

Do telewizora podłączony jest soundbar Bose z serii 700, za pomocą przewodu HDMI, oczywiście do właściwego dniazda HDMI eARC (w przypadku tego telewizora jest to gniazdo HDMI 3).

 

Oto z czym się zmagam:

1. Ustawienia / Zewnętrze wejścia / Zarządzaj wejściami: dla HDMI3 mam skonfigurowany "system audio"

2. Dźwięk działa bez żadnych zastrzeżeń

3. Ustawienia / Obraz i dźwięk / Wyście Audio - ustawione "System audio" jako Głośnik. Priorytet systemu audio - włączone. 

4. Bravia sync - nie znajduje żadnych urządzeń podłączonych do telewizora przez HDMI (PS4, soundbar, dekoder sat.)

 

Efekt: próba regulacji głośności pilotem Sony (RMF-TX621E) nie wpływa na poziom głośności sygnału. W dolnym lewym rogu ekranu pojawia się systemowy pasek głośności, po naciśnięciu vol+/vol- wartości się zmieniają, jednak nie wpływa to na poziom głośności sygnału. Jedynie sterowanie pilotem Bose działa. 

 

Tak jak wspomniałem na wstępie - nie jest to może awaria krytyczna, ale TV w takiej cenie powinien działać prawidłowo. W przypadku LG OLED WebOS ten sam zestaw podłączony w ten sam sposób działał automatycznie, nie było nigdy takich problemów. 

 

Z góry dziękuję za pomoc! 

 

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Powiem szczerze, nigdy nie spotkałem sie z takim problemem. To co po HDMI ARC było podłaczone zawsze działała regulacja głośnosci pilotem TV. Bywały inne problemy na przykład z płynnoscia regulacji ale działało.

Sprawdze u siebie gdzie można szukać rozwiazania i dam znać

Slawek
Nowicjusz

Potwierdzam, że działa to przypadkowo. Mam amplituner ONKYO. Na początku u mnie był suwak głośności i sterowanie działało. Później suwak zniknął, sterowanie działa,  ale w pewnym zakresie. Tzn. przyciszając czasami nie da się zejść poniżej jakiejś >0 wartości tak samo w górę zatrzymuje się np. na 40, 50, 45.  I tak trzeba posiłkować sie drugim pilotem.  Widać jednak jakiś brak synchronizacji.

profile.country.PL.title
SkuterPL
Poszukiwacz

Właśnie ja mam problem z u siebie z płynnością regulacji zmiany poziomu głośności - czy ten błąd da się jakoś naprawić?

profile.country.PL.title
SkuterPL
Poszukiwacz

Znalazłem rozwiązanie. U mnie winna była aplikacja do remappingu tvQuickActions

Pro, podobno wszystkie aplikacje tego typu mają ten problem, ale twórca apki znalazł na to sposób i po update już regulacja działa poprawnie