anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

router nie widzi złącza ethernet w telewizorze HX800

profile.country.pl_PL.title
tata50106
Początkujący

router nie widzi złącza ethernet w telewizorze HX800

witam. Mam problem, router Linksys nie widzi mojego telewizora (nawet dioda na wpięciu się nie pali) Kabel i router na 100% dobry sprawdzany na innym urządzeniu. Co może być powodem, czy jest w tym TV coś takiego jak karta sieciowa?. Poza tym TV sprawny, tylko brak internetu.Proszę o sugestie:)

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,
Jeśli jesteś pewien, że przewód jest skrosowany i razem z routerem są w 100% sprawne i poprawnie skonfigurowane, po podłączeniu przewodu sieciowego do telewizora nic się nie pojawia, nie można przeprowadzić konfiguracji połączenia w ustawieniach sieciowych - to zgłoś na serwis. Jeszcze nie spotkałem się z uszkodzeniem portu ethernetowego w BRAVIA, ale skoro wszystko inne jest sprawne, a nie ma żadnej reakcji po podłączeniu kabla - coś musi być nie tak.
Naprawę możesz zgłosić pod tym linkiem:
http://www.sony.pl/support/pl/repair

W większości przypadków serwis przyjeżdża do domu. Jeśli naprawa nie wymaga użycia specjalnych narzędzi, to naprawiają na miejscu. Polecam dokładne opisanie sytuacji z podłączeniem, pomoże to w diagnozie.

spolDon1fhkbr
Początkujący

tata50106 - kiedyś miałem taką ciekawą końcówkę na kablu, która nie łączyła w routerze (w routerze były mini blaszki, a w końcówce były za wąskie szczeliny)... a w laptopie działało. Warto sprawdzić na innym kablu.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Możliwe jest jeszcze wytłumaczenie takie, że router choć jest sprawny nie pozwala połączyć się TV z internetem. Niekiedy routery wariują z niewiadomych przyczyn.
Polecam również w miarę możliwości sprawdzić i ten element zestawu.

Pozdrawiam Stubb