anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Rozjaśnianie brzegów ekranu podczas dialogów w serialach Netflix

profile.country.PL.title
Player_One
Nowicjusz

Rozjaśnianie brzegów ekranu podczas dialogów w serialach Netflix

Hej,

Jestem posiadaczem telewizora KD-49XE7005

Podczas oglądania seriali/filmów na Netflixie zauważyłem, że w trakcie dialogów ekran telewizora rozjaśnia się przy brzegach. Jest to mega irytujące szczególnie w ciemnych scenach...

Problem ten występuje (albo zauważyłem go tylko) przy odtwarzaniu z Netflixa i tylko w momencie dialogów.

Moje pytanie, czy jest to jakiś błąd w ustawieniach, który mogę poprawić, czy ktoś się z tym spotkał?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
daniel.szewczyk82
Użytkownik

Właśnie tu wszedłem dokładnie w tym samym temacie chyba:) Tylko nie wiem czy pisząc dialogi masz na myśli napisy. W moim przypadku jest tak tylko na netflixie na 4k UHD HDR. Za każdym razem gdy pojawia się napis do dialogu, ekran się rozjaśnia cały.... mega to irytujące.....Po wyłączeniu napisów nie ma takiego efektu. Aha moj TV to 55XF7596

profile.country.PL.title
Michal_TJE.
Użytkownik

Spróbujcie zmienic czcionkę napisów w Netflix...

ja zmieniłem równiez kolor na zółty, w mojej ocenie szczególnie w ciemnych scenach nie przeszkadza, a do HDR wręcz zalecam... potestujcie z czcionkami, jedna z nich właśnie dawała poświatę na ekran...

Michał...

profile.country.PL.title
daniel.szewczyk82
Użytkownik

Gdzie w tym netflixie mozna zmienic czcionke?? Ale ogólnie to trochę slabe jest ze telewizor rekomendowany przez netflixa a tu takie problemy z hdr... Kwestia rozswietlania napisow to albo problem hdr albo netflixa bo z blue ray takiego problemu nie ma.

profile.country.PL.title
Michal_TJE.
Użytkownik

@Daniel.szewczyk82... spokojnie dasz radę znaleźć opcję zmiany czcionki oraz poświaty napisów... 

i uwierz jak sam do tego dojdziesz będzie Ci bardziej efekt smakował... 

profile.country.PL.title
Player_One
Nowicjusz

Hej,

Niestety w moim przypadku nie chodzi o napisy, ale o dialogi aktorów. Dziwi mnie bo to w przypadku innych dźwięków (muzyka w tle etc.) takiego efektu nie ma...