anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ściemnianie podczas ciszy

profile.country.PL.title
cristians84
Użytkownik

Ściemnianie podczas ciszy

Podczas odtwarzania filmów gdy jest moment ciszy obraz robi się ciemnieszy, obraz rozjaśnia się momentalnie gdy głos aktora lub otoczenia wraca.

Można to gdzieś w ustawieniach obrazu wyłaczyć?

 

Czujnik światła nie ma nic do tego, jest wyłączony.

 

KDL-43W755C

Soft 3.317 - na poprzednich było tak samo.

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Czy można prosić choć o podanie jakiego modelu problem dotyczy?

 

W ten sposób będzie łatwiej pomóc :wink:

 

Pozdrowienia!

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

Nigdy nie utożsamiałem tego z dźwiękiem ale rzeczywiście tak może być. Są rzeczywiście czasami takie sceny w filmach, kiedy następuje ściemnienie obrazu a za chwilę powrót do normalnej jasności. Również mam wyłączony czujnik, ale może coś jeszcze jest - jakieś dynamiczne dostosowanie kontrastu czy jasności ??. Dziwna sprawa.

profile.country.PL.title
arturkielb
Użytkownik

Mam to samo 😞 model KDL-43W809C

profile.country.PL.title
cristians84
Użytkownik

KDL-43W755C

Soft 3.317 - na poprzednich było tak samo.

 

Na początku myślałem, że to wina filmu. Jednak tak samo było na innych.

profile.country.PL.title
firewalk
Użytkownik

Jak będę w domu ( około 17) to sprawdzę jak dokładnie nazywa się opcja, ale chodzi o zaawansowane zwiększanie kontrastu.

 

Wystraczy wyłączyć to w opcjach obrazu i nie będzie ściemniania i rozjaśniania.  

 

 

Edit: Action menu - obraz - ustawienia zaawansowane - zaawansowane zwiekszanie kontrastu - ustawic wył. 

 

Potestujcie i zobaczcie czy jest ok.

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

Jeżeli połączono opcję dynamicznej zmiany kontrastu przy braku dźwięku czy ciszy to jestem pod wrażeniem, że ktoś to tak połączył...

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

HCtomi mają fantazje 🙂 , co do ścieżki ustawień to prawidłowa forma, ale trzeba pamiętać że tv ma dwutorowe ustawienia kanałów i aplikacji. Taka ścieżka przez AM dotyczy tego kanału TYLKO,  jak ustawiamy funkcje globalnie dla całego tv to z menu i na dole USTAWIENIA.

profile.country.PL.title
Castel-899
Użytkownik


Lajam. napisali:

... Czy można prosić choć o podanie jakiego modelu problem dotyczy? 

W ten sposób będzie łatwiej pomóc :wink:


Jest na dole pytania głównego. NIe widzę żeby było edytowane.

____________________________
α58K (póki co), Minolta 100-300 APO, Zenit 3M (na chodzie), MTO-500 (wtedy 3 pensje) i ... Спутник (3d 2 x 60x60)
profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

ja mam to w TV z serii 809C, na górze było napisane także o KDL-50W755C więc generalnie chodzi o Android TV seria C z 2015r. Problem był też we wcześniejszych wersjach softu...