anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SEN - Opera TV Store

profile.country.pl_PL.title
plukaszcz
Użytkownik

SEN - Opera TV Store

Witam.

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem blu-ray BDP-S790 w związku z tym posiadam na tym urządzeniu dostęp do aplikacji Sony Entertainment Network. Generalnie uważam ze ilość dotępnych tam treści jest wręcz uboga (chodzi mi o rozrywkę typu gry) - raptem mam tylko parę darmowych gier. Pytanie zasadnicze czy w Opera TV Store jest dostęp do płatych (ciekawszych) aplikacji ? Jeśli tak to jak ?

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.

Nie jest mi wiadomy, aby w aplikacji Opera Store były płatne treści. Nie jest to jakaś bardzo rozbudowana aplikacja. Dodatkowo musimy pamiętać, że TV to nie komputer i zapewne nie ma odpowieniej mocy, aby działały na nim bardziej skomplikowane aplikacje. Mogę Ci zaproponować pewne rozwiązanie. Zastanów się nad mini PC o nazwie MK-808. Działa on na androidzie i masz dostęp do wszystkiego ze sklepu googla.

profile.country.pl_PL.title
plukaszcz
Użytkownik

Nie jestem fanatykiem  marki SONY - ale w dzisiejszych czasach jakość obrazu to już troche mało, brak multimedialności w porównaniu np. do SAMSUNGA  nie wróży raczej dobrze SONY-emu.

TV SAMSUNGA tez nie są komputerem a mają zdecydowanie większy i lepszy dostęp do różnych aplikacji (TV SMART) czy to darmowych czy też płatnych.

Jeśli SONY nic nie zrobi szybko w tym kierunku to polegnie na rynku z kretesem.

P.S.

Na forum HDTV Polska w teście HX850-tki w aplikacji SEN widziałem ze jest tam gra CHESS (szachy) - niby SEN powinien być jednakowy na każdy kraj bez względu na model urządzenia go obsługujący ale u mnie tej gry nie ma....

Message was edited by: plukaszcz

profile.country.pl_PL.title
plukaszcz
Użytkownik

Natępne pytanie wchodząc w zakładkę Opera TV Store -> MENU ->INFORMACJE wyświetla mi sie info o wersji (w tym przypadku wersja: 3.4.3 4518) oraz ID urządzenia. Pod spodem są 2 ikonki < WSTECZ oraz # SHORT ID.  Naciskając wyskakuje  tylko numer (po każdorazowym włączeni i wyłaczeniu blu-ray jest inny). Do czego służy ten numer SHORT ID ?.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Niestety nie mam S790 - widziałem go tylko na pokazach i targach. Piękna maszyna swoją drogą. Wracając do Twojego pytania, wydaje mi się że short ID jest numerem sesji połączenia z internetem lub numer kolejnego połączenia przez operę do sieci.

Opera TV jest oparta na HTML5 gdzie każdy producent TV implementuje sobie główny kod pod swoje wymagania technologiczne. Innymi słowy może być to bugg w sofcie. Próbowałeś odświeżyć zawartość internetową w S790?

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
tprockow
Początkujący

Opera TV Store jest taki sam na BDB oraz Bravia-ch niezależnie od modelu, jedyną różnicą jest liczba dostępnych aplikacji na konkretne urządzenie. Spowodowane jest to wydajnością urządzenia oraz dostępnością aplikacji w danym kraju (stąd może wynikać brak Szachów).


Co do Short -ID jest ono wykorzystywane do "sparowania"/połączenia swojego urządzenia z kontem developerskim, dzięki temu programista, który tworzy webapliakcje może je przetestować w rzeczywistym środowisku jeszcze przed wysłaniem jej do akceptacji. (nie jest to bug w sofcie : ) )




profile.country.pl_PL.title
tprockow
Początkujący

W Opera TV Store nie ma dostępu do płatnych aplikacji, jedynie w niektórych aplikacjach można zapłacić za dodatkowe treści np. filmy.