anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

słuchawki bluetooth a tv sony

profile.country.PL.title
Maciekww
Użytkownik

słuchawki bluetooth a tv sony

Prosiłbym o jasną odpowiedź - czy w tv sony mimo, że mają bluetooth nie ma możliwości skorzystania ze słuchawek bluetooth? Czemu pytam - mam 2 pary słuchawek bluetooth, działających z 5-6 letnim tv lg z funkcją buletooth bez problemu ale niedziałających z sony bravia (KDL-50x815B). Pani z infolini poinformowała mnie, że tv sony nie współpracują z tego typu słuchawkami bo bluetooth jest jednostronny? To jak mam wykorzystać ten bluetooth? A swoją drogą nigdzie nie znalazłem ostrzeżenia, że słuchawek akurat ten "dziwny jakiś" bluetooth nie obsługuje - a to przecież Sony a nie tv "no name".

54 ODPOW. 54
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Matrbis i Maciekww jakbyście przeczytali regulamin forum wiedzielibyście co jest, a co nie jest dozwolone...Na każdym forum jest regulamin i na każdym forum jest egzekwowany więc nie rozumiem w czym macie problem? Tak samo jak nie rozumiem w czym miałoby sony wam pomóc, jest jasna informacja BT jest jendostronne i słuchawki nie będą działać, rozumiem, że nie jesteście zadowoleni, ale tak już jest i nic się raczej nie zmieni...

profile.country.PL.title
Maciekww
Użytkownik

No ja właśnie o tym - gdzie jest wyraźnie napisane w instrukcjach sony o jednostronnym bluetooth? Teraz Pan Paweł nie kryj się i wskaż takie JASNO WIDOCZNE MIEJSCE - w instrukcji? na stronie? gdzie

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Ale ja się nie kryje, bo nie mam z czym. Nie mam też tv Sony i nie mam się zamiaru powtarzać co już wcześniej napisałem o tym co by było gdyby każdy producent pisał czego dany produkt nie ma... Nie jestem pracownikiem Sony tylko forumowiczem tak jak każdy inny i daleko mi do bronienia Sony, ale nie można patrzeć na wszystko zero jedynkowo i o każdą rzecz, która się komuś nie podoba oskarżać producenta...a co do miejsca to na stronie Sony jest wyraźnie napisane w specyfikacji technicznej co moduł obsługuje..

 

I żeby nie być gołosłownym to http://helpguide.sony.net/tv/caep1/v1/pl/contents/TP0000646427.html?search=bluetooth jest piękny zapis:

 

Telewizor obsługuje następujące profile:

  • HID (Human Interface Device Profile)
  • HOGP (HID over GATT Profile)
  • 3DSP (3D Synchronization Profile)
  • SPP (Serial Port Profile)

jestem w  100% pewny, że w papierowej instrukcji jest dokładnie to samo tylko z założenia nikt ich nie czyta...

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Panowie istnieje wiele adapterów Bluetooth na znanych portalach aukcyjnych, które można podłączyć do wyjścia MiniJack lub Cinch w TV i cieszyć się dźwiękiem w słuchawkach Bluetooth.Sam posiadam takie rozwiązanie z TV LG, który BT nie posiada. Temat już był poruszany na forum i wiele razy o tym pisałem i wystarczy poszukać.

 

Tak jak napsiał jakby producent wypisywał co ma a czego nie ma to lista była by długa - zresztą takie informacje są w instrukcji. To, że często sprzedawcy wprowadzają w błąd to już niestety do nich trzeba się zgłaszać. 

 

Pozdrawiam

Marosz1974
Poszukiwacz

Nestety, ale dopiero dziesiaj wpadłem na forum😐 Jest instrukcja i super, tyko że kupując tv kd-65x8505c nie spodziewasz się, że nie będziesz miał możliwości podłączenia słuchawek bezprzewodowych. Czy to jest taki problem w tv za ok 9000 pln ? 

profile.country.PL.title
Maciekww
Użytkownik

Witam,

to tylko Sony :-); firma ponad inne - w innych działają bez problemu ale nie w Sony - tutaj musisz sprawdzić najpierw instrukcję czy bluetooth obsługuje to czy tamto - nigdy więcej tv tej firmy - zresztą jak żadnego innego sprzętu - i nie będę w 21wieku czytał instrukcji przed kupieniem sprzętu jeśli poważna firma piszę, że urządzenie ma bluetooth to w jej zakichanym obowiązku jest poinformować klienta, że to niszowa odmiana bluetootha, który właściwie nie służy do niczego - a sama jakość tv sony taka sobie - żeby odpalić epg czekam z 20sekund - w moim starszym o 2 lata lg działa błyskawicznie; pilot przerzuca kanały jakby chciał a nie mógł - osobiście współczuję  Ci że kupiłaś sony

profile.country.PL.title
softone13
Poszukiwacz

Jestem totalnie zaskoczony. Dlaczego jak w sprzęcie innej firmy piszą, że coś jest to można bez wątpliwości przyjąć iż jest i jest w pełni funkcjonalne. Sony jak zwykle wstawia jakieś kastraty. Żenada.

profile.country.PL.title
krzycho_m
Nowicjusz

Telewizory SONY nie posiadają niestety transmitera Bluetooth, jedynie odbiornik.

Pozostaje zatem opcja słuchawek bezprzewodowych z transmiterem lub też - nie testowałem jednak - opcja zakupu osobno transmitera Bluetooth (koszt ok. 200zł) podłączanego poprzez gniazdo słuchawkowe lub gniazda Audio.

bartek1248
Poszukiwacz

Telewizor SONY Bravia 65` - 6000zł

 

Słuchawki SONY MDR XB950BT - 800zł

 

Informacja, że te dwa urządzenia, tej samej firmy, nie współpracują ze sobą - bezcenne 😐

 

 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

 jest wyraźnie napisane na co BT pozwala, tak jak już było wcześniej pisane żaden producent nie będzie podawał czego jego urządzenie nie potrafi zrobić, bo lista byłaby nieskończona...

 a co w tym dziwnego? Sony postanowiło zamontować odbiornik BT bez tansmitera. Najpewniej licencja jest tańsza, nie wiem i szczerze mało mnie to interesuje. 

 

Nie wiem jak Wy Panowie, ale ja planując zakup sprawdzam najpierw, czy spełnia moje oczekiwania nieważne, czy jest to sprzęt za 200 zł, czy za 60 000zł i jeśli coś mi nie pasuje to szukam u innego producenta...

 

Uważam, że temat został wyczerpany już dawno i dalsza dyskusja mija się z celem.